کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی   Advertising

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin

آمازون درخواست پاک کردن برنامه تیک تاک را پس گرفت  |   نتایج مربوط به تست باتری اسمارت‌فون اکسپریا 1 II سونی منتشر شد   |   ورود استارت آپ ها به بورس، شوآف دولت یا بازی با سرمایه مردم؟  |   محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های تاریخ اندروید و اپل  |   گوشی‌های گلکسی نوت 20 ارزان‌تر از سری گلکسی نوت 10 خواهند بود  |   راگ‌فون 3 ایسوس با باتری 6000 میلی‌آمپرساعتی گواهینامه NCC را دریافت کرد   |   مشخصات کامل گوشی وان پلاس نورد فاش شد  |  

آژانس تبلیغاتی چیست و چه کاری انجام می دهد؟


این ممکن است به نظر یک سوال ساده با یک پاسخ ساده باشد، اما آژانس های تبلیغاتی مدرن پیچیده تر از آن است که به راحتی بتوان درباره آن صحبت کرد. با این حال، قبل از ورود به بحث های پیشرفته، ابتدا به تعریف عمومی آژانس تبلیغاتی می پردازیم.

تعریف پایه

یک آژانس تبلیغاتی برنامه ریزی و مدیریت تمام جنبه های تبلیغات برای مشتری را بر عهده دارد. آژانس های تبلیغاتی می توانند در زمینه های خاصی نظیر تبلیغات تعاملی تخصص داشته باشند و یا می توانند یک آژانس با خدمات کامل باشند که مواد تبلیغاتی مانند وب سایت ها، تبلیغات آنلاین و اجتماعی، بروشورها، کاتالوگ ها، نامه های مستقیم، تبلیغات چاپی، تبلیغات رادیویی و تلویزیونی، فروش نامه ها، و ... را شامل شوند.

انواع آژانس تبلیغاتی
آژانس تبلیغاتی
شما نمی توانید به سادگی هر آژانس تبلیغاتی را با همان تعریف ساده توصیف کنید. این موضوع مانند این است که هر شبکه تلویزیونی یا هر مجله شبیه به هم هستند. بله، همه آنها عملکرد بسیار مشابه دارند، اما اختلافات زیادی وجود دارد که آنها را از هم جدا می کند. برای شروع، سه نوع مخلف وجود  دارد:

1)ATL (تبلیغات بالای خط)

سازمان های بزرگی هستند که مسئولیت رسیدگی به حساب های اصلی و ایجاد کمپین های تبلیغاتی ملی (و حتی بین المللی) را برعهده دارند که بخش قابل توجهی از بودجه مشتریان را در اختیار دارند. کمپین های تلویزیونی بزرگ، فضای باز، مجلات، روزنامه ها، و رسانه های غیر سنتی و ...از این دست تبلیغات هستند.

2)BTL (تبلیغات پایین خط)

این سازمان ها بودجه و یا محبوبیت سازمان های ATL ندارند، اما هنوز هم برای رسانه ها اهمیت حیاتی دارند (مخصوصا امروزه که استفاده از اینترنت بسیار زیاد است). سازمان های BTL معمولا ایمیل های مستقیم، تبلیغات منطقه ای، تبلیغات متنی، متن آنلاین و تبلیغات بنر و سایر رسانه های کوچک را مدیریت می کنند. با این وجود بعضی از آنها نوعی حساب ATL را نیز در بر میگیرند، گرچه باز هم قابل مقایسه نیستند.

3)TTL (تبلیغات روی خط)
آژانس تبلیغاتی
سازمان های TTL ترکیبی از ATL و BTL هستند. آنها کمپین هایی از سوپ به آجیل، از عجایب بزرگ، فضای باز، تلویزیون و رادیو، به سمت سایت های کوچک و کوپن ها، ایجاد خواهند کرد. آژانس های TTL امروزه به دلیل افزایش رسانه های اجتماعی و تلفن های هوشمند بسیار رایج هستند. به غیر از این سه گروه آژانس تبلیغاتی اصلی، آژانس های تخصصی هم وجود دارند که می توانند در گروه های  ATL، BTL  یا TTL باشند. شامل:

آژانس های تبلیغاتی دیجیتالی

تمرکز اصلی این آژانس ها بر همه موضوعات مرتبط با دیجیتال است. آنها وب سایت ها، برنامه ها، کمپین های آنلاین و هر چیز دیگری را "تبلیغات دیجیتال" در نظر می گیرند. در حالی که آنها همچنین می توانند تبلیغات چاپی، رادیویی و حتی تلویزیونی نیز تولید کنند و مجموعه عملیات روزمره آنها در مورد دیجیتال است.

آژانس های تبلیغاتی بهداشتی

این آژانس ها نیاز به متخصصانی دارند که فقط بر محصولات و خدمات بهداشتی تمرکز دارند و اطلاع رسانی بهداشتی، حساب های دارویی، بیمارستان ها، تجهیزات پزشکی و هر چیز دیگری را که برای آژانس تبلیغاتی سنتی در نظر گرفته می شود، مورد توجه قرار می دهند.

آژانس های تبلیغاتی مالی/ فنی
آژانس تبلیغاتی
درست مانند موضوعات بهداشتی، دنیای امور مالی و تکنولوژی می تواند یک میدان مهم تبلیغاتی برای مذاکره باشد. این آژانس ها نویسندگان متخصص و مدیران هنری هستند که می دانند که در این زمینه اطلاعات کافی دارند.

آژآنس های تبلیغاتی درون سازمانی

این آژانس ها در یک بنگاه یا شرکت مستقر هستند و تنها برای آن واحد کار می کنند. ممکن است برای یک نام تجاری بزرگ مانند اپل یا نایک کار کنند و یا برای برند کوچک تر. در هر صورت به طور انحصاری بر روی آن محصول یا سرویس تمرکز می کنند و در شرکت هایی که برای آنها تبلیغ می کنند، مشغول می شوند.

وظایف در یک آژانس تبلیغاتی

کارکنان آژانس تبلیغاتی عبارتند از: رئيس آژانس، مدیر خلاق، مدیران حسابداری، طراحان گرافیک و مدیر رسانه. بعضی از سازمان ها نیز با طراحان گرافیک آزاد کار می کنند که معمولا در محل کار نیستند. اغلب این روزها، آژانس های تبلیغاتی کوچک تر براساس پروژه های مشتری رشد و کاهش می یابند، و استخدام پیمانکاران به صورت ساعتی، روزانه و پروژه ای است.

سقوط کار یک آژانس تبلیغاتی
آژانس تبلیغاتی
این یک شغل معمولی نیست و از اکثر کارکنان خواسته خواهند شد که حتی تعطیلات آخر هفته به کار خود ادامه دهند. این یک محیط استرس زا است و اخراج ها یا فصل های کم کاریدر آن رایج هستند. به طور معمول، اگر یک مشتری حساب کاربری خود را از آژانس بیرون بکشد، بیکاری ها ادامه خواهد داشت. مشتریان می توانند بسیار سخت گیر باشند در اینصورت کارکنان باید از همه چیز برای انجام پروژه دست بکشند.

مزایای کار در آژانس تبلیغاتی

یک محیط خلاقانه است و سرگرمی های زیادی را با برخی از فرصت های عالی برای سفر، ملاقات با افراد مشهور به همراه دارد. شرایط پرداخت حقوق آنها میتواند بسیار عالی باشد و برخی از سازمان ها روزهای تعطیلات نامحدود را به شما ارائه می دهند (اگرچه شما به ندرت فرصت استفاده از آنها را خواهید داشت).


منبع: کانون تبلیغاتی تاریخ ثبت مقاله  دوشنبه 1397/04/04   آمار بازدید  405
مقالات مر تبط

کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی صدف


logo-samandehi Valid XHTML 1.0 Strict

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin نقشه سایت

© تمامی حقوق برای کانون تبلیغات صدف محفوظ است.