کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی   Advertising

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin

با پیش‌سفارش سامسونگ گلکسی S20 اولترا یک گلکسی بادز پلاس رایگان هدیه بگیرید   |   HMD با هدف تمرکز بر طراحی نوکیا 9.2 از تولید پرچم‌دار نوکیا 9.1 صرف‌نظر می‌کند   |   آپدیت اندروید 10 برای گلکسی S9 و S9 پلاس احتمالا کمی دیرتر عرضه خواهد شد   |   سامسونگ از «ایردراپ» اپل تقلید کرد  |   به اشتراک گذاری فایل در گوشی‌های اندرویدی ساده می شود  |   عملکرد عالی دوربین آیفون 11 در تست‌های وب‌سایت DxOMark   |   تغییر شارژرهای اپل انبوه زباله الکترونیکی تولید می کند  |  

انتخاب یک پیام تبلیغاتی تأثیرگذار


هدف تبلیغات ارائه اطلاعات و اقناع مشتریان هدف است. مهمترین بخش یک فعالیت تبلیغاتی، محتوای پیام آن است. پیام تبلیغاتی، عنصر خلاقانه نیز نامیده می شود. از این رو در شرکت های تبلیغاتی به واحد تدوین پیام تبلیغاتی، دپارتمان یا واحد خلاقیت گفته می شود. بعضی از پیام های تبلیغاتی نسبت به سایر پیام ها بسیار خلاقانه تر به نظر می رسند. به هر ترتیب پیام تبلیغاتی می بایست توجه مخاطبان را به خود جلب کند و برای این منظور باید از بینش و خلاقیت استفاده کرد. آگهی تبلیغاتی ترکیبی از متن و طرح، و به عبارتی ترکیبی از عکس ها و واژه ها است. در نتیجه برای تهیه آگهی های تبلیغاتی می بایست به طراحی و مهارت های نوشتاری مسلط بود. غالبا تفاوت بین یک کمپین تبلیغاتی با کمپین دیگر در عنصر خلاقیت نهفته است. تبلیغات شکلی از ارتباط است و بر این اساس قدرت و اثربخشی یک آگهی تبلیغاتی به کیفیت پیام آن بستگی دارد.

فرآیند تدوین پیام
پیام تبلیغاتی تأثیرگذار
هرچند تدوین پیام تبلیغاتی نیازمند مهارت داشتن در هنر و ادبیات است، با این وجود فرآیند تدوین پیام تبلیغاتی فرآیندی تجاری است که نیازمند تخصص و حرفه گرایی است و این فرآیند در خلال مراحل مختلف کنترل می شود. اجزاء و  مراحل اصلی تدوین پیام تبلیغاتی به شرح زیر است:

توافق بر روی محتوا

همانطور که توافق در مورد زمان های خرید رسانه به منظور تهیه جدول زمان بندی رسانه انجام می شود، توافق در محتوای پیام نیز، پیش نیاز تدوین پیام تبلیغاتی است. در این توافق، اجزای اصلی پیام مشخص شده و در ادامه فرآیند تدوین پیام به عنوان مرجع مورد استفاده قرار میگیرد.

تدوین استراتژی خلاقیت
پیام تبلیغاتی تأثیرگذار
بعد از توافق بر روی محتوای پیام، استراتژی خلاقیت که تعیین کننده مسیر کلی کمپین یا برنامه تبلیغاتی است، تعیین می شود. در استراتژی خلاقیت، آن دسته از ویژگی های محصول که می بایست بر آنها تمرکز شود و یا تعهداتی که شرکت در پیام تبلیغاتی عنوان می کند، تعیین می شود.

تدوین محتوای پیام تبلیغاتی

ماهیت یک آگهی تبلیغاتی در ایده ای است که از آن نشأت گرفته است. این ماهیت در حقیقت، پیامی است که تبلیغات قصد دارد به مخاطبان خود منتقل سازد. مهمترین بخش یک کمپین تبلیغاتی، ایده یا زمینه اصلی پیام تبلیغاتی آن است. قوت و ضعف و همچنین موفقیت یا شکست یک کمپین تبلیغاتی به محتوای پیام تبلیغاتی آن بستگی دارد.

اجرای پیام
پیام تبلیغاتی تأثیرگذار
پس از آنکه محتوای پیام تدوین شد، نوبت به اجرای پیام تبلیغاتی می رسد. پیام تبلیغاتی با استفاده از کلمات، عکس ها، شعارها، فیلم و موسیقی به اجرا گذاشته می شود.

تولید نهایی آگهی تبلیغات

بعد از آنکه شکل و محتوای آگهی تبلیغاتی مورد توافق سفارش دهنده قرار گرفت، این آگهی می بایست به شکلی درآید که قابل چاپ یا نمایش باشد. به منظور انتشار پیام تبلیغاتی باید آن را به شکل چاپی، فیلم و یا الکترونیکی تبدیل کرد. این فرآیند خود شامل دو مرحله به شرح زیر است:

پیام تبلیغاتی تأثیرگذار
1)امور هنری: که گرفتن عکس، طراحی تصویر و نوشتن متن تبلیغات را شامل می شود.
2)تولید آگهی: در این مرحله کلیه اجزای تهیه شده به شکلی که قابلیت پخش در رسانه را داشته باشد، تبدیل می شوند. نتیجه کار برای رسانه های چاپی به صورت فایل آگهی، برای تبلیغات محیطی به صورت پوستر، برای تبلیغات تلویزیونی، به صورت تیزر برای تبلیغات اینترنتی، به شکل فایل الکترونیکی خواهد بود.

مدیران ارتباطات در خلال این فرآیند تصمیمات لازم را اتخاذ خواهند کرد. تائید هر مرحله برای گذر به مرحله بعدی ضروری است و مدیران ارتباطات در کلیه مراحل کنترل لازم را خواهند داشت. این مراحل به شرح ذیل خواهند بود:

1)تهیه و تدوین توافق نامه مربوط به محتوای پیام
2)توافق بر روی استراتژی خلاقیت
3)توافق بر روی محتوای پیام تبلیغاتی که این مرحله می تواند به صورت مجزا یا بخشی از مرحله چهارم دیده شود.
4)تست و آزمون نهایی آگهی که این مرحله نیز بر اساس رسانه های مختلف به روش های زیر انجام می شود:
•    در پوستر و رسانه های چاپی: به صورت آزمون طراحی، متن و چاپ
•    در تلویزیون و سینما: به صورت آزمون صدا و تصویر و نیز آزمون داستان
•    در رادیو: به صورت آزمون صدا
5)توافق بر نحوه تولید


منبع: کانون تبلیغاتی تاریخ ثبت مقاله  پنج شنبه 1397/04/14   آمار بازدید  398
مقالات مر تبط

کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی صدف


logo-samandehi Valid XHTML 1.0 Strict

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin نقشه سایت

© تمامی حقوق برای کانون تبلیغات صدف محفوظ است.