کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی   Advertising

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin

شرکت اچ‌تی‌سی اسمارت‌فون میان‌رده Wildfire E2 را در بازار روسیه معرفی کرد   |   توزیع اینترنت رایگان بین خبرنگاران از امشب   |   نخستین به‌روزرسانی نرم‌افزاری برای سری گلکسی نوت 20 سامسونگ منتشر شد   |   گوگل آخرین ورژن بتای اندروید 11 را منتشر کرد  |   گوگل در سال آینده میلادی از یک پیکسل تاشو رونمایی می‌کند   |   موبایلهای جدید سامسونگ همراه با ساعت هوشمند رونمایی شد  |   مایکروسافت جایزه های نقدی امنیتی خود را ۳ برابر کرد  |  

انواع روش های چاپ


برای پرینت یک طرح یا نوشته راه و روش های فوق العاده گسترده ای وجود دارد؛ مخصوصا در این روزها که پشت هم نوآوری و خلاقیتی جدید رونمایی می شود. اما با استفاده از تمامی آن ها نمی توان در مقیاسی قابل قبول و اقتصادی چاپ را پیش برد. کاری که ما در سطرهای آینده انجام داده ایم نگاهی به مشهور ترین و متداول ترین انواع روش های چاپ است و با مطالعه ی این متن می توانید برای پروژه ی آینده ی خود با دیدی بهتر تصمیم گیری کنید.
 
روش اول چاپ
انواع روش های چاپ
 چاپ مسطح یا Letterpress printing طبق آن چه که ویکی پدیا می گوید تا سال های 1970 معمول ترین راه و روش چاپ بوده است. "در چاپ لترپرس حروف مستقیما با کاغذ تماس دارد و حداکثر تیراژ چاپ در ماشین چاپ لترپرس بیشتر از 5000 برگ در ساعت نمی باشد". اما اگر بخواهیم از سطح ابتدایی ویکی پدیا فراتر برویم باید به یک سایت تخصصی چاپ سرک بکشیم،    printingdeals.org  انتخاب ما است. در این سایت روش چاپ مسطح یا همان لترپرس حرفه ای مربوط به قرن15 میلادی معرفی می شود و بیان شده امروزه هم چون آتش زیر خاکستر پس از چند دهه دوباره در حال برخاستن است. علت این رواج دوباره علاقه و عشقی است که مردم به کارهای هنری و فنی ابراز می کنند. به بیان خودمانی دوباره "کارِ دست" ارزش خود را بازیافته است.
انواع روش های چاپ
شیوه ی کاری این چاپ ساده است برای گرفتن نتیجه ی مناسب واقعا یک اپراتور کارکشته و همه فن حریف نیاز است؛ شما شکل چاپی که مد نظر دارید را ساخته و با نوشته ها با حروف چینی مرتب می شوند از آن جا به بعد پرس دست ساخته ش شما روی جنس چاپ محصول نهایی را ارائه می دهد.  در ادامه تصاویری از چگونگی پروسه ی این چاپ را قرار داده ایم اما قبل از آن یک نکته ی جالب، می دانستید Johannes Gutenberg مخترع اولین ماشین چاپ چاپ مسطح یا Letterpress printing بوده است و در اولین پروژه ی خود 180 کپی از انجیل گرفته است؟ امروزه هنوز 48 نسخه از آن چاپ موجود است.
انواع روش های چاپ
روش دوم چاپ
انواع روش های چاپ
 یکی ازانواع روش های چاپ"لیتوگرافی" یا "چاپ افست" سلطان پرینت های پر تیراژ است و امروزه تقریبا برای چاپ کاتالوگ، لیبل، بروشور و چنین چاپ هایی راه دیگری وجود ندارد. معمولا اطلاعات راجع به نحوه ی پرینت و چاپ در این روش به وفور وجود دارد و خود ماهم چندین و چند بار با چاپ افست پرداخته ایم اما یک بار دیگر به طور خلاصه در این پست شرحی اجمالی بر انواع روش های چاپ ارائه می دهیم: نقش یا طرح و نوشته ی شما هر چه که باشد روی یک صفحه ی فلزی(معمولا آلومینیوم) که خیلی نظریف و حساس است درج می شود، این صفحات 4 تا هستند و هر یک طیف رنگی مخصوصی را چاپ خواهند کرد؛ سپس در یک چرخه ی حلقوی با یک واسطه ی معمولا پلاستیکی طرح به چاپ می رسد. به این دلیل که بین طرح اولیه ی کاغذ چاپ ارتباط مستقیمی وجود ندارد و در چرخه ی چاپ صفحات استوانه ای شکل بر خلاف هم می چرخند نام این چاپ افست offset printing گذاشته شده است.

نگاهی به چرخه ی پرینت و چاپ افست از خلال تصاویر:
انواع روش های چاپ
گونه هایی از چاپ که معمولا با چرخه ی افست کار می شوند: روزنامه ها، پوسترها، کتاب ها، لیبل ها و هر گونه ای که در مقیاس و تیراژ بالا نیاز به چاپ دارد. به طور کلی چاپ افست در کیفیت جای هیچ صحبتی را باقی نمی گذارد تنها محدودیت این است که برای رسیدن به قیمتی به صرفه و اقتصادی نیاز است در تیراژ و تعداد بالای چاپ به کار گرفته شود.

 روش سوم
انواع روش های چاپ
 بالاخره به یکی از انواع روش های چاپ, چاپ دیجیتال می رسیم. شکی نیست که در دسترس ترین گونه ی چاپ و معمول ترین آن است. با صحبت از چاپ دیجیتال ناخودآگاه پرینترهای خانگی و کوچک در ذهنمان تداعی می شود. این تصور خیلی هم اشتباه نیست زیرا چاپ دیجیتال حتی در مقیاس چاپخانه ای هم ساز و کاری یکسان دارد و تنها پرینتر صنعتی و مدرن تر می شود. ساز و کار چاپ دیجیتال به این شکل است که کار را در نرم افزارهای گرافیکی موجود طرح می کنند و با یک کلیک به دست پرینتر می سپارند. پرینترها معمولا در دو دسته ی اصلی استفاده می شوند ink-jet و laser printer اگر موافق باشید سریعا سراغ اصل مطلب می رویم؛ سراغ چاپ دیجیتال می رویم به این دلیل که ساده ترین راه رسیدن به یک محصول پرینت شده است. طراحی و پرینت به همین راحتی؛ البته پر واضح است که کیفیت و تیراژ محدودیت خواهد داشت. جمع بندی در این نوشته سه انواع روشهای چاپ ارائه شد در پایین به صورت چکیده وار بیان می کنیم که تحت چه شرایطی سراغ کدام یک بروید: •اگر به دنبال کاری زیبا که شبیه یک کاردستی هنرمندانه است می گردید؛ چاپ مسطح را انتخاب کنید؛ •اگر کیفیت حرفه ای را طلب می کنید و تیراژ بالایی سفارش دارید فقط و فقط افست؛ •اگر مقیاس کم، راحتی پرینت و چاپ نمونه و نسخه هایی متفاوت مد نظر شما است انتخاب دیجیتال خواهد بود.


منبع: کانون تبلیغاتی تاریخ ثبت مقاله  چهارشنبه 1397/04/13   آمار بازدید  584
کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی صدف


logo-samandehi Valid XHTML 1.0 Strict

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin نقشه سایت

© تمامی حقوق برای کانون تبلیغات صدف محفوظ است.