کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی   Advertising

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin

خبرداخلی گوشی هوشمند آنر 9A به زودی وارد بازار ایران می‌شود   |   گوشی جدید موتورولا با نمایشگر تاشو در راه است  |   گوشی جدید شیائومی با شارژ ۲۳ دقیقه‌ای باتری عرضه شد  |   شیائومی از تلویزیون جدید کاملا شفاف خود رونمایی کرد   |   شیائومی از تلفن Mi 10 Ultra با پشتیبانی از فناوری شارژ فوق سریع 120 وات رونمایی کرد   |   هواوی احتمالا نسخه جدید لپ‌تاپ میت‌بوک X را در سال جاری میلادی معرفی می‌کند   |   تلویزیون هوشمند 50 اینچی نوکیا با رزولوشن 4K احتمالا به‌زودی عرضه خواهد شد   |  

اهمیت تایپوگرافی در تبلیغات


یکی از عناصر مهم در تبلیغات، رسانه های چاپی و وب تایپوگرافی است. تایپوگرافی هنر ایجاد و تنظیم متن به صورت بصری است. با توجه به اینکه همه تبلیغات برای مصرف کنندگان روزانه صورت می گیرد، طراحی و استفاده از تایپ مناسب از اهمیت ویژه ای برخوردار است که توجه خواننده را جلب می کند و درک درستی از پیام می دهد. چیزهایی که باید در هنگام تایپوگرافی در تبلیغات تعیین شود فونت، اندازه، رنگ و طول خط است. تایپ باید قابل خواندن و جذاب باشد. در این مقاله، به اینکه چه چیزی یک تایپوگرافی خوب می سازد نگاهی می اندازیم.
اهمیت تایپوگرافی در تبلیغات
تایپوگرافی خوب
اهمیت تایپوگرافی در تبلیغات
آگهی چاپی فوق یک نمونه عالی از قدرت تایپوگرافی است. تضاد بین پس زمینه سبز و نوشته سفید همراه با خطوط کوتاه، خواندن را برای بیننده آسان می کند. فونت بزرگ تاثیر گذار است و استفاده از شفافیت برخی حروف را مبهم تر می کند، در نتیجه، معنای آگهی را برجسته می کند. پس از آن جزئیات در زیر عنوان قرار داده می شود، اما فقط بعد از اینکه عنوان مورد توجه خواننده قرار می گیرد، ارائه می شود.

تایپوگرافی بد
اهمیت تایپوگرافی در تبلیغات
در تبلیغ بالا فونت های مختلف، رنگ ها و خط های بیش از حد وجود دارد و با متن متنوعی که در سراسر آگهی پراکنده شده است، خواننده نمی داند  آگهی از کجا آغاز می شود. بیشتر حروف برجسته است که خواننده را گیج می کند و مشخص نیست کدام بخش از متن مهم است.

تایپوگرافی در وبسایت

هنگامی که وارد یک وبسایت می شوید، متن ارائه شده بسیار مهم است زیرا خوانندگان در اسرع وقت می خواهند اطلاعاتی را که به دنبال آن هستند، پیدا کنند. یک وبسایت تنها 15 ثانیه زمان دارد تا توجه مخاطب را جلب کند. به همین دلیل ظاهر و نوشتار یک وبسایت کلید هایی هستند که اگر خوب باشند می توانند تجربه بسیار لذت بخشی برای کاربر ایجاد کنند. طراحان وب باید از عنوان صفحه و دیگر موارد مهم سایت استفاده کنند و ارتباط بین آنها را مشخص کنند. عنوان ها نه تنها به خواننده می گویند که چه چیزی مهم است بلکه به موتورهای جستجو اجازه می دهند تا کلمات کلیدی صحیح را پیدا کنند.
اهمیت تایپوگرافی در تبلیغات
تگ های H1 اهمیت بسیار بالایی دارند و باید کلمات کلیدی را شامل شوند و عنوان یک مقاله را برجسته کنند. آنها آنچه را که خوانندگان شما می بینند هنگامی که صفحه را می خوانند، تعیین می کنند که آیا محتوای شما ارزش آن را دارد یا خیر! بعد از تگ H1 تگ H2 قرار می گیرد و بعد H3 و به ترتیب تا H6. تگ P شامل جزئیات مقاله، پست یا صفحه شما می شود. این موارد و تمرین ها به شما کمک می کند وب سایتی ایجاد کنید که نه تنها بازدید کنندگان را تشویق می کند بلکه نرخ پرش کاربران را هم کاهش می دهد.

نرخ پرش درصد بازدیدهایی از وب سایت است که یک سایت را پس از مشاهده تنها یک صفحه آن ترک می شود. اگر سرفصل های شما ساده و مناسب هستند و محتوای شما دقیق و متناسب با موضوع است، میزان نرخ پرش شما باید کم باشد. با این حال، اگر شما دارای عنوان بیش از حد هستید، یک طراحی نامناسب یا محتوایی غیرمرتبط داشته باشید، کاربران بیشتر احتمال دارد سایت شما را ترک کنند و مطلب را نخوانند. مهم است که استفاده از عناوین و فاصله بین خطوط را محدود کنید. شما همچنین باید به کاربران تلفن همراه توجه داشته باشید و فونت های بزرگتری را در دستگاه های کوچکتر انتخاب کنید.

دستورالعمل تایپوگرافی

همچنین مهم است که تایپوگرافی شرکت در تمامی رسانه های چاپی و وب هماهنگ باشد تا نام تجاری با آنها سازگار باشد. به این ترتیب، برای یک شرکت و برای ایجاد رهنمودهای آن ضروری است. ممکن است کارکنان تغییر کنند، اما دستورالعمل ها اطمینان می دهند که هویت شرکت را ثابت نگه میدارند. دستورالعمل های شرکت باید شامل حداقل آرم شرکت شما و هر گونه تغییرات آرم، رنگ شرکت و فونت ها باشد.


منبع: کانون تبلیغاتی تاریخ ثبت مقاله  دوشنبه 1397/05/08   آمار بازدید  735
مقالات مر تبط

کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی صدف


logo-samandehi Valid XHTML 1.0 Strict

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin نقشه سایت

© تمامی حقوق برای کانون تبلیغات صدف محفوظ است.