کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی   Advertising

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin

تصاویر زنده اسمارت‌فون خم‌شدنی موتورولا ریزر فاش شد!   |   تلویزیون هوشمند نوکیا به‌زودی عرضه خواهد شد   |   اخبار جعلی در فیس بوک گسترش یافته است   |   نوکیا تلویزیون هوشمند می سازد   |   گوگل تایید کرد که پیکسل‌های اصلی، دیگر به‌روزرسانی نرم‌افزاری دریافت نخواهند کرد   |   شیائومی می واچ با طراحی شبیه به اپل واچ اما با قیمت بسیار پایین معرفی شد  |   توسعه 2 ورژن مختلف تم تیره برای نسخه iOS اپلیکیشن واتس‌اپ  |  

تأثیر تایپوگرافی بر تجربه کاربری


اگر مقالات مرتبط با تایپوگرافی را بخوانید، می توانید درک کنید که چقدر پیچیده است، چرا باید بر روی آن تمرکز داشته باشید و چگونه بر خلق و خوی خواننده و تجربه او تاثیر می گذارد و چه اثری در چاپ تبلیغات دارد. اما اگر وقت این کار را ندارید بهتر است خلاصه ای که ما در اینجا برایتان آورده ایم را بخوانید.

تأثیر تایپوگرافی بر تجربه کاربری
محققان بعد از مطالعه دریافتند که اگر نوشته ای به درستی تایپ شده باشد، نه تنها باعث می شود خواندن آن آسان تر باشد، بلکه جذاب تر نیز می شود. از سوی دیگر، تایپوگرافی بد باعث می شود که نوشته حتی اگر محتوای آسانی هم داشته باشد باعث می شود افراد بی علاقه شوند. اگر آنچه که شما طراحی می کنید به درستی چاپ می شود، شما می توانید اطلاعات به همان اندازه که شما می خواهید قرار دهید که خیلی هم وقت خواننده را نگیرد. همچنین مشخص شده است که تایپوگرافی خوب باعث افزایش کارایی دانشی و شناختی می شود. این به این معنی است که تایپوگرافی خوب، انجام کارهای مورد نیاز را آسان تر می کند.

تایپوگرافی تأثیر بسیار زیادی بر روحیه خواننده، تعامل و خلاقیت دارد. اگر حتی مطمئن نیستید چرا باید به تایپوگرافی توجه کنید و آن را ساده کنید، به این موضوع توجه کنید که چگونه می توانید توجه خواننده خود را به تصویر، نام تجاری یا طراحی جلب کنید مخصوصا در کار تبلیغات تصویر با کیفیت بسیار مهم است. بله، تصاویر می توانند مفاهیم زیادی را در زمان محدود توضیح دهند اما این موضوع درمورد تایپوگرافی کمی بیشتر طول می کشد. فونت ها، رنگ ها، اندازه ها و هر چیز دیگری که ضروری است را باید استفاده کنید. تایپوگرافی ممکن است یک هنر باشد، اما هنوز باید به ریشه های آن در تأثیرگذاری افراد نگاه کنید. بهتر است بر ظرافت کلمات تمرکز کنید و حتی آنها را به یک لیست پر اهمیت اضافه کنید که باعث می شود مغز انسان به تجزیه و تحلیل و درک آنها کمک کند و پردازش ذهنی را ساده تر کند.

تأثیر تایپوگرافی بر تجربه کاربری
چطور باید شروع کرد

خوب، شما باید دقیقا بدانید برای رسیدن به چه چیزی در تلاش هستید. هدف از پروژه تایپوگرافی شما باید روشن باشد. دانستن اینکه خوانندگان شما چه موضوعاتی را می خواهند و برایشان مهم است به شما کمک می کند تا عناصر تایپی مهم را بشناسید و بر آنها مسلط شوید. سعی کنید سبک های مختلف فونت، اندازه ها، رنگ های متن را برجسته کنید و آنها را به گونه ای در نظر بگیرید که خواننده با دیدن آنها برای خواندن متن مشتاق شود اینکه تنها در نگاه اول توجه آنها را جلب کنید ولی در ادامه هیچ چیز مهمی وجود نداشته باشد، کافی نیست. اگر شما حرفه ای نیستید، می توانید به سادگی از یک ابزار طراحی لوگو استفاده کنید و ببینید چه برای شما کار می کند و چه چیزی نمی کند. همچنین فراموش نکنید بسیار مهم است که متن شما حتی در فونت های کوچک نیز خوانا باشد. حروف باید بتوانند به درستی شناسایی شوند و خواندن متن راحت و بدون هیچگونه صرف زمان باشد.

تأثیر تایپوگرافی بر تجربه کاربری
موارد زیر را در ذهن داشته باشید تا مهارت های تایپوگرافی خود را بهبود ببخشید:

•    سادگی فونت و نوع حروف
•    اجتناب از قرار دادن فتحه، کسره و...
•    طول خطوط
•    فاصله خطوط
•    فاصله حروف
•    مخاطبانتان

در نتیجه
تأثیر تایپوگرافی بر تجربه کاربری
تایپوگرافی یک شکل هنری است که بر جزء بصری کلمه نوشته شده تمرکز دارد. فقط به وسیله نمایش مناسب آن به مخاطبان هدف، شما می توانید یک اثر فراموش نشدنی ایجاد کنید. برای هر طراح، بسیار مهم است که به تایپوگرافی توجه بیشتری داشته باشید و در جهت تسلط بر مهارت های آن کار کنید، اگر آنها می خواهند حرفه خود را در صنعت طراحی و توسعه افزایش دهند.


منبع: کانون تبلیغاتی تاریخ ثبت مقاله  پنج شنبه 1397/05/25   آمار بازدید  267
مقالات مر تبط

کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی صدف


logo-samandehi Valid XHTML 1.0 Strict

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin نقشه سایت

© تمامی حقوق برای کانون تبلیغات صدف محفوظ است.