کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی   Advertising

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin

تنها اسمارت‌فون شرکت اسنشیال به‌روزرسانی اندروید 11 را دریافت خواهد کرد   |   سامسونگ تولید انبوه تراشه 7 نانومتری برای گلکسی نوت 20 را آغاز کرد  |   سونی موبایل ۵G می سازد  |   اپل آیفون بدون پورت و دکمه می سازد  |   دوربین وان‌پلاس 7T پرو جایگاه سوم تست DxOMark را به خود اختصاص داد   |   شرکت سامسونگ به دلیل شیوع ویروس کرونا کارخانه خود را در کره جنوبی تعطیل کرد  |   آمار فروش کامپیوتر‌های شخصی در سال 2020 نسبت به سال قبل کاهش می‌یابد  |  

جایگاه تبلیغات در آمیزه بازاریابی


واژه بازاریابی مفاهیم زیادی به دنبال دارد و این مفاهیم در سالیان اخیر به طور فزاینده ای توسعه یافته اند. مفهوم اصلی در بازار، مشتری است. مفاهیم دیگر موجود در بازار، کالاها و خدمات هستند که قانون عرضه و تقاضا بر آنها حاکم است. کالاها و خدمات باید طوری در بازار عرضه شوند که موجبات رضایت مشتریان را فراهم سازند.

هدف اصلی هر صنعت، شناخت، تامین، عرضه و نگهداری مشتریان است و بازاریابی نظامی است که سازمان ها و مشتریان را به هم مرتبط می سازد. وظیفه اصلی نظام یا سیستم بازاریابی ارائه خدمت به مشتریان و حفظ آنها است. مدتی است که این ایده به ظاهر ساده از کالاهای مصرفی به محصولات خدماتی (مانند خدمات دولتی، مالی، بهداشتی و آموزشی) نیز رسوخ کرده است.
جایگاه تبلیغات در آمیزه بازاریابی
اکثر مردم از یک طرف مشتری کالاها و خدمات دیگران هستند و از طرف دیگر به جستجوی روش هایی برای ارائه خدمات دیگران هستند و از طرف دیگر به جستجوی روش هایی برای ارائه خدمات حرفه ای به مشتریان خود هستند. هم زمان با رشد نگرش مشتری مداری، ایده نام تجاری نیز توسعه یافته است.

بازار از مرحله تولید و فروش کالاها و خدماتی که تمایزی با محصولات مشابه ندارند (مانند سیب، پرتقال، گاز شهری، مسکن و ...) به سمت ایجاد نام تجاری و فروش کالاهای مشخص و متمایز گرایش پیدا کرده است. نام تجاری، تنها مفهوم فیزیکی یک کالا را شامل نمی شود بلکه علاوه بر شکل فیزیکی، تصور و مفهومی که مشتریان از یک کالا یا خدمت خاص در ذهن دارند را نیز در بر می گیرد. پودر لباسشویی با مفهوم شستن لباس ها همراه است. ولی نام تجاری پرسیل (یکی از نام های تجاری تولید کننده پودر لباسشویی) با خود مفهوم شستشوی بسیار تمیز را نیز به همراه دارد.
جایگاه تبلیغات در آمیزه بازاریابی
مفهوم نام تجاری از کالاهای مصرفی به کالاهای بادوام، خدمات، کالاهای صنعتی، مواد خام، خدمات مالی و حتی خدمات دولتی نیز توسعه یافته است. "پرسیل" یک نام تجاری در صنعت شوینده است، همانطور که "آی بی ام" در کامپیوتر، "پارسل فورس" در صنعت حمل و نقل یا "امریکن اکسپرس" در کارت های اعتباری. نکته مهم در هر نام تجاری، ارزش آن نام است. نام تجاری موجب می شود کالاها و خدمات شرکت در مقابل کالاها و خدمات رقبا تمایز یابند.

حال باید گفت در فرایند بازاریابی و ایجاد نام تجاری، عامل اصلی همان تبلیغات و یا به طور کلی "ارتباطات بازاریابی" است. سازمان ها ناگزیرند خود را به مشتریانشان معرفی کنند. با توجه به فراوانی و پراکندگی جغرافیایی مشتریان، برای برقراری ارتباط با آنها دو راه وجود دارد:

1)از طریق واسطه ها یا توزیع کنندگان
2)از طریق رسانه های ارتباطی

ارتباط با مشتریان از طریق واسطه ها، ممکن است توسط نمایندگان فروش شرکت فراهم شود. که در اینگونه موارد ارتباطات در حجمی بسیار زیاد می تواند موثر واقع شود.ارتباطات می تواند اشکال دیگری نیز داشته باشد:
جایگاه تبلیغات در آمیزه بازاریابی
ارتباطات بازاریابی: معرفی کالاها، خدمات و ایده ها و کمک به تحقق اهداف تجاری و بازرگانی

ارتباطات در سطح شرکت: اطلاع رسانی در مورد شرکت به منظور ایجاد ارتباطات قوی میان شرکت با شبکه های خارج از شرکت و عموم مردم

جایگاه تبلیغات در آمیزه بازاریابی
اغلب هزینه های تبلیغاتی به منظور رفع نیازهای بازاریابی اختصاص می یابند. با این وجود هزینه های تبلیغاتی شرکت ها نیز با رشد روزافزونی همراه بوده اند. مثلا زمانی که دولت ها، برای ایجاد سایت های اینترنتی قرارداد امضا می کنند، بنظر می رسد می توان این اقدام را د رگروه تبلیغات در سطح شرکت طبقه بندی کرد. سوال این است که آیا دولت ها نیز مقاصد بازاریابی دارند؟


منبع: کانون تبلیغاتی تاریخ ثبت مقاله  یک شنبه 1397/04/03   آمار بازدید  515
مقالات مر تبط

کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی صدف


logo-samandehi Valid XHTML 1.0 Strict

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin نقشه سایت

© تمامی حقوق برای کانون تبلیغات صدف محفوظ است.