کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی   Advertising

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin

تصاویر زنده اسمارت‌فون خم‌شدنی موتورولا ریزر فاش شد!   |   تلویزیون هوشمند نوکیا به‌زودی عرضه خواهد شد   |   اخبار جعلی در فیس بوک گسترش یافته است   |   نوکیا تلویزیون هوشمند می سازد   |   گوگل تایید کرد که پیکسل‌های اصلی، دیگر به‌روزرسانی نرم‌افزاری دریافت نخواهند کرد   |   شیائومی می واچ با طراحی شبیه به اپل واچ اما با قیمت بسیار پایین معرفی شد  |   توسعه 2 ورژن مختلف تم تیره برای نسخه iOS اپلیکیشن واتس‌اپ  |  

جنگ قدرت چاپ افست و چاپ دیجیتال


میان چاپ افست و چاپ دیجیتال رقابتی نیست.

یکی بسکتبال است و یکی والیبال
جنگ قدرت چاپ افست و چاپ دیجیتال
اگر تا به حال به عنوان یک مشتری قصد ارائه ی سفارش چاپ داشته اید به احتمال زیاد سر دوراهی چاپ افست و چاپ دیجیتال گیر کرده اید. نکته ی جالبی که باید به شما ارائه دهیم این است که ساز و کار این دو نوع چاپ هیچ شباهتی به هم ندارد و تنها در ارائه ی چاپ با هم اشتراک دارند. چیزی شبیه به بسکتبال و والیبال که در توپ داشتن و با دست بازی شدن و ورزش بودن اشتراک دارند و دنیایشان کاملا متفاوت، متضاد و منحصر به فرد است. وقت شما را نمی گیریم و در خلاصه ترین حالت ممکن اطلاعاتی راجع به چاپ افست و  چاپ دیجیتال ارائه می دهیم؛ امیدواریم در انتخاب خدمات پیش روی شما تاثیر مثبتی گذاشته باشیم.

چاپ افست، کمی دنگ و فنگ
جنگ قدرت چاپ افست و چاپ دیجیتال
اول اینکه کلید در اختیار داشتن یک چاپ با کیفیت در پروسه ی افست تهیه ی فایل استاندارد اولیه است. سیستم رنگ شما باید CMYK باشد و از نظر رزولیشن و سایر مولفه های تکنیکی مناسب طراحی شده باشد. پس از این اپراتور و متخصص های اجرایی وارد کار می شوند و باید طرح شما را در چهار پلیت استوانه ای شکل منقش سازند؛ این پلیت ها هر کدام وظیفه ی ایجاد طیفی مشخص از طرح شما را بر اساس سیستم 4 رنگی بر عهده می گیرد و با یک واسطه نقش را روی چاپ قرار می دهد چاپ افست. شبیه راه اندازی محصول یک کارخانه است، آماده سازی اش کمی زمان می برد و مشکل است اما پس از چرخیدن اولین چرخ دنده و در اینجا استوانه تا هر تیراژی کار قابلیت ادامه دارد.

 همین امر سبب پایین بودن قیمت تمام شده ی هر محصول و در انتها کیفیت ستودنی کار می شود؛ اما دو محدودیت بزرگ به همراه دارد؛ اول اینکه در تیراژهای پایین قابل استفاده نیست و دوم اینکه محصول اول تا محصول آخر همه به یک شکل خواهند بود در نتیجه نمی توان طرح هایی متفاوت در یک مرحله چاپ را در اختیار گرفت. سخن آخر این که چاپ افست تمامی ویژگی های مثبت خود را ارائه می دهد به شرطی که دستگاه مدرن و اپراتور متخصص در کار باشد؛ در نتیجه وسواسی که روی ارائه ی سفارش چاپ افست به خرج می دهید باید چند برابر سایر روش های چاپ باشد(زیرا باقی روش ها خیلی به نیروی انسانی و آماده سازی طرح و دستگاه نیاز ندارند).
 
چاپ دیجیتال، به راحتی آب خوردن
جنگ قدرت چاپ افست و چاپ دیجیتال
چاپ دیجیتال دنگ و فنگ و آماده سازی و مشکل ندارد؛ طراحی کرده و دستور پرینت و چاپ را صادر می کنید. در این چاپ می توانید 30 طرح متفاوت درخواست دهید و از هر نمونه 10 چاپ طلب کنید. در کنار تمامی این ویژگی های مثبت و مناسب اما کیفیت(نسب به افست) حلقه ی مفقودی است که در تیراژهای بالا قیمت گران هم به آن افزوده می شود. بگذارید کار را برایتان راحت کنیم؛ تنها در صورتی سراغ چاپ دیجیتال بروید که تعداد خیلی محدودی سفارش داشته باشید؛ در غیر این صورت راه و چاره افست است. ارزان، با کیفیت و فوق العاده.   امیدواریم با خواندن این مقاله شباهت ها و تفاوت های چاپ افست و چاپ دیجیتال را درک کرده باشید که درک این دو مورد می تواند در رسیدن به هدف مورد نظر چاپی شما کمک کند   


منبع: کانون تبلیغاتی تاریخ ثبت مقاله  پنج شنبه 1397/04/21   آمار بازدید  408
کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی صدف


logo-samandehi Valid XHTML 1.0 Strict

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin نقشه سایت

© تمامی حقوق برای کانون تبلیغات صدف محفوظ است.