کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی   Advertising

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin

آمازون درخواست پاک کردن برنامه تیک تاک را پس گرفت  |   نتایج مربوط به تست باتری اسمارت‌فون اکسپریا 1 II سونی منتشر شد   |   ورود استارت آپ ها به بورس، شوآف دولت یا بازی با سرمایه مردم؟  |   محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های تاریخ اندروید و اپل  |   گوشی‌های گلکسی نوت 20 ارزان‌تر از سری گلکسی نوت 10 خواهند بود  |   راگ‌فون 3 ایسوس با باتری 6000 میلی‌آمپرساعتی گواهینامه NCC را دریافت کرد   |   مشخصات کامل گوشی وان پلاس نورد فاش شد  |  

رعایت چه مواردی باعث ساختن یک لوگوی خوب می شود؟

یک لگو خوب میبایست که متمایز، مناسب، کاربردی، گرافیکی و در یک فرم ساده باشد و پیام مورد نظر را منتقل می کند. پنج اصل وجود دارد که باید از آنها پیروی کنید تا درک کنید که یک لوگو موثردر تبلیغات باید شامل موارد زیر باشد:
1- ساده 2- بیاد ماندنی 3- ماندگار 4- متنوع 5- مناسب

1)ساده
طراحی لوگوی ساده اجازه می دهد تا به رسمیت شناختن آن آسان باشد و به تنوع  و به یاد ماندنی بودن آن کمک می کند.لوگو های خوب و ساده دارای ویژگی خاصی هستند بدون اینکه از آنها استفاده شود.

ساختن یک لوگوی خوب 2)بیاد ماندنی
بیاد ماندنی بودن لوگو یک اصلیست که در فاصله بسیار نزدیک از سادگی قرار دارد. طراحی لوگو موثر باید به یاد ماندنی باشد و این تنها با داشتن لوگوی ساده و در عین حال مناسب به دست می آید.

ساختن یک لوگوی خوب 3) ماندگار
یک  لگوی  موثر باید ماندگار و بی انتها باشد – این به این معنی است که باید پس از گذر سال ها حتی با قدیمی شدن هم شهرت خود را حفظ کند. احتمالا بهترین نمونه لوگوی ماندگار لوگوی کوکا کولا است. که اگر آن را با آرم پپسی مقایسه کنید، می توانید ببینید که چطور می توان یک آرم بی نظیر و بی وقفه ایجاد کرد.

ساختن یک لوگوی خوب

ساختن یک لوگوی خوب 4)متنوع
یک لوگو موثر باید قادر به کار در انواع رسانه ها و برنامه های کاربردی و کارآمد باشد. به همین دلیل یک لوگو باید در قالب بردار طراحی شود تا اطمینان حاصل شود که می توان آن را در مقیاسهای مختلف بکار برد. همچنین یک لوگو میبایست قابلیت کاربرد در هر دو وضعیت عمودی و افقی را نیز داشته باشد.
جهت اطمینان از داشتن یک لوگوی مناسب میتوان سولات زیر را از خود بپرسید:
آیا میتواند در یک رنگ چاپ شود؟
بر روی چیزی که به اندازه یک تمبر پستی است می تواند چاپ شود؟
بر روی چیزی به اندازه یک بیلبورد باشد چطور؟
قابلیت چاپ برعکس را دارد؟(برای مثال لوگو روشن در پس زمینه تاریک)

ساختن یک لوگوی خوب 5)مناسب
لوگوای را طراحی کنید که باید برای هدف مورد نظر مناسب باشد. به عنوان مثال، اگر شما طراحی لوگو برای فروشگاه اسباب بازی کودکان را انجام می دهید، مناسب است که از یک فونت و طرح رنگی کودکانه استفاده کنید. همچنین مهم است بدانید که لوگو نیازی به نشان دادن چیزی که یک کسب و کار به عنوان یک سرویس ارائه می دهد یا می فروشد ندارد. برای مثال در لوگو خودرو نیازی به نشان دادن اتومبیل نیست، لوگوهای های کامپیوتری نیازی به نشان دادن کامپیوتر ندارند.
ساختن یک لوگوی خوب


منبع: کانون تبلیغات صدف   آمار بازدید  514
مقالات مر تبط

کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی صدف


logo-samandehi Valid XHTML 1.0 Strict

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin نقشه سایت

© تمامی حقوق برای کانون تبلیغات صدف محفوظ است.