کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی   Advertising

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin

خبرداخلی گوشی هوشمند آنر 9A به زودی وارد بازار ایران می‌شود   |   گوشی جدید موتورولا با نمایشگر تاشو در راه است  |   گوشی جدید شیائومی با شارژ ۲۳ دقیقه‌ای باتری عرضه شد  |   شیائومی از تلویزیون جدید کاملا شفاف خود رونمایی کرد   |   شیائومی از تلفن Mi 10 Ultra با پشتیبانی از فناوری شارژ فوق سریع 120 وات رونمایی کرد   |   هواوی احتمالا نسخه جدید لپ‌تاپ میت‌بوک X را در سال جاری میلادی معرفی می‌کند   |   تلویزیون هوشمند 50 اینچی نوکیا با رزولوشن 4K احتمالا به‌زودی عرضه خواهد شد   |  

شروع یک کسب و کار چگونه است؟


شروع کسب و کار یکی از جالب ترین عملکردهایی است که یک فرد می تواند داشته باشد. بیش از ده میلیون نفر هر ساله کسب و کاری را آغاز می کنند و در نتیجه بیش از سه میلیون کسب و کار کوچک هر ساله ایجاد و برای آن تبلیغات گسترده ای انجام می شود. کارآفرینی مزایای متعددی دارد و در نتیجه رقابت در این حیطه نیز بسیار است. درک ابعاد این رقابت و طرح کسب و کار دقیق و کارا می تواند منجر به شروع یک کسب و کار موفق شود. آیا عملکرد شما از این مراحل تبعیت می کند؟ سعی کنید آنچه را که دیگران انجام می دهند، بررسی کنید تا به چگونگی شروع کار پی ببرید.

سنجش میزان آمادگی برای شروع کسب و کار

شروع یک کسب و کار
با وجود اینکه کارآفرینی و برندینگ میتواند منجر به موفقیت های زیادی شود اما شما باید آماده باشید، حتما زمانی را صرف تشخیص آمادگی خود برای شروع کسب و کار کنید.

آیا کارآفرینی برای شما مناسب است؟
آیا قادرید تشکیلات اقتصادی خود را کنترل کنید؟

در کسب و کار هیچ تضمینی وجود ندارد، اما می توانید با طرح یک نقشه مناسب و بررسی دقیق آن شانس موفقیت خود را افزایش دهید. در ابتدا نقاط ضعف و قوت خود را به عنوان یک دارنده کسب و کار مورد ارزیابی قرار دهید. با دقت به پرسش های زیر توجه کنید:

آیا شما تازه کار هستید؟ البته این به خود شما بستگی دارد که چگونه پروژه های خود را ارتقا دهید، زمان را تنظیم کنید و به جزئیات توجه داشته باشید.

با شخصیت های متفاوت چگونه برخورد میکنید؟ صاحبان کسب و کار نیازمند توسعه روابط کاری با افراد زیادی از جمله مصرف کنندگان، فروشندگان، کارمندان، بانکداران و افراد حرفه ای مانند وکلا، حسابداران و مشاوران هستند. آیا شما می توانید با یک فروشنده غیرقابل اعتماد و یا یک کارمند بدخلق سروکار داشته باشید؟

چگونه تصمیم گیری انجام می دهید؟ صاحبان کسب و کار کوچک نیازمند تصمیم گیری های سریع و پایدار هستند.

شروع یک کسب و کار
آیا دارای استقامت روحی و جسمی کافی برای شروع و راه اندازی یک کسب و کار هستید؟ داشتن یک کسب و کار جالب و مفید اما در عین حال طاقت فرسا است. آیا می توانید هفت روز هفته روزی دوازده ساعت فعالیت و کار داشته باشید؟

چگونه برنامه ریزی سازماندهی میکنید؟ تحقیقات نشان می دهد که طرح های ضعیف عامل شکست در کار میشوند. سازماندهی موثر مالی و برنامه ریزی دقیق در تولید می تواند از هرگونه ورشکستگی جلوگیری کند.

آیا گام های شما به میزان کافی مستحکم هستند؟ ایجاد یک کسب و کار ممکن است شما را از لحاظ روحی خسته کند. بیشتر صاحبان کسب و کار از قبول این همه مسئولیت سنگین به سرعت خسته و دلسرد می شوند. انگیزه قوی در حفظ و بقای کار به شما کمک میکند.

کسب و کار شما چگونه بر روابط شما اثر میگذارد؟ اولین سال های شروع کسب و کار ممکن است بر خانواده فشارهایی را وارد کند. این موضوع حائز اهمیت است که افراد خانواده بدانند چه انتظاری دارند و شما باید کاملا مطمئن باشید که آنها در طول این زمان شما را حمایت می کنند. تا زمانیکه کسب وکار شما سودآور شود ممکن است با مشکلات مالی بسیاری مواجه شوید که چند ماه یا سال به طول انجامد. آیا شما قادرید خود را با استانداردهای پایین تر زندگی تطبیق دهید؟

شروع یک کسب و کار
چند نکته

دلایل زیادی وجود دارد که نتوانید کار خود را شروع کنید، اما برای یک فرد توانمند، مزایای امتیازات داشتن یک کسب و کار به خطرات موجود در آن می ارزد:

1)مدیر خود هستید.
2)کار سخت و طولانی مزایایی برای شما دارد و سود آن به جای آنکه نصیب شخص دیگری شود به شما می رسد.
3)بدست آوردن پول و رشد کاری بسیار لذت بخش است.
4)اقدام به کار مخاطره آمیز می تواند جذاب و نیازمند جسارت بالایی باشد.
5)ایجاد یک کسب و کار همیشه منجر به یادگیری می شود.

هر کسب و کاری نیازمند انواع مختلف امور مالی است. یک تجارت موفق از سرمایه کافی نشات می گیرد. در اینجا چالش های زیادی وجود دارد اما منابع زیادی نیز برای کمک شما در دسترس است.
شروع یک کسب و کار
حسابداری امور مالی کلی
هزینه های شروع کار
برای هزینه های اولیه کسب و کار خود برنامه ریزی کنید.

هر کسب و کار متفاوت و دارای نقدینگی خاص خود است که در مراحل متفاوت توسعه مورد نیاز می شود، بنابراین هیچ روش کلی برای ارزیابی هزینه های شروع وجود ندارد. بعضی کسب و کارها با یک بودجه محدود نیز می تواند شروع شود، در حالیکه سایرین ممکن است نیازمند یک سرمایه گذاری عظیم باشد. اما نکته مهم این است که آیا شما دارای پول کافی برای شروع کار و به اصطلاح ریسک هستند. برای شناسایی هزینه های شروع، باید همه هزینه های تجاری را در مراحل اولیه تخمین بزنید. بعضی از این هزینه ها یک بار است، مانند هزینه ثبت شرکت و بهای خرید یک مکان. اما بعضی از هزینه ها به صورت مستمر است مانند بیمه، مصارف عمومی و غیره.

یک بودجه واقعی برای شروع باید شامل عناصری باشد که برای شروع کس بو کار لازم است. این هزینه ها به دو بخش مجزا تقسیم می شوند: هزینه های ثابت و متغیر. هزینه های ثابت شامل مشخصه هایی مانند اجاره ماهانه، برق و تلفن و بیمه و هزینه های امور اجرایی است. هزینه های متغیر شامل خرید، بسته بندی، کمیسیون فروش و هزینه های مربوط به فروش مستقیم یک محصول است. اینکه چه مقدار هزینه لازم است، بستگی به نوع کسب و کارتان دارد. بسیاری از کسب و کارهای خانگی را می توان با هزینه های خیلی ناچیز شروع کرد. بالطبع کسب و کارهای بزرگتر هزینه های بیشتری دربر خواهد داشت. فکر خوبی است که یک لیست جامع از تمام هزینه های پیش بینی شده داشته باشید و سپس یک گردش وجه برای 12 ماه تهیه کنید.


منبع: کانون تبلیغاتی تاریخ ثبت مقاله  سه شنبه 1397/05/16   آمار بازدید  584
مقالات مر تبط

کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی صدف


logo-samandehi Valid XHTML 1.0 Strict

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin نقشه سایت

© تمامی حقوق برای کانون تبلیغات صدف محفوظ است.