کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی   Advertising

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin

قابلیت های جدید «آی او اس» مشخص شدند  |   حمله هکری به یک بیمارستان، بیمار آلمانی را کشت  |   اپلیکیشن Your Phone مایکروسافت اکنون امکان اجرای برنامه‌های اندرویدی روی کامپیوتر را فراهم می‌کند  |   به‌روزرسانی جدید گلکسی واچ 3 سامسونگ منتشر شد  |   اپل واچ سری 6 همراه با مدل اقتصادی واچ SE رسما معرفی شد  |   شیائومی از اسمارت‌فون جدید ردمی 9i رسما رونمایی کرد  |   نقص امنیتی بلوتوث میلیاردها دستگاه را آسیب پذیر کرد  |  

طرح کسب و کار چیست؟


طرح کسب و کار سندی مکتوب است که جزئیات کسب و کار پیشنهادی را مشخص می کند. این سند باید ضمن تشریح موقعیت کنونی، نیازها، انتظارات و نتایج پیش بینی شده را شرح دهد و کلیه جوانب آن را ارزیابی کند. برای داشتن یک کسب وکار حرفه ای بهتر است طرح آن را با کمک یک آژانس تبلیغاتی ایجاد کنید.
طرح کسب و کار
طرح هم برای صاحب آن هم برای حمایت کنندگان مالی آن، به دلایل زیر لازم است:

1)مهم آن است که مالک درباره هدف خود از کسب و کار و منابعی که برای آن نیاز دارد به دقت فکر کند. این موضوع در برآورد میزان سرمایه مورد نیاز به وی کمک خواهد کرد.
2)بعید به نظر می رسد که مالک کسب و کار، برای راه اندازی آن سرمایه کافی داشته باشد. حمایت کنندگان مالی، بانک ها یا سرمایه گذاران ریسکی باید متقاعد شوند که سرمایه گذاری در کسب و کار جدید، منطقی و درست است.
3)فرض بر آن است که اگر کسب و کار ایده خوبی نداشته باشد، هم برای صاحب آن و هم برای حمایت کنندگان مالی آن، باید این موضوع را در مرحله برنامه ریزی و قبل از هدر رفتن مقدار زیادی زمان و هزینه، شناسایی کنند.

اجزای یک طرح کسب و کار:

1)اهداف کلی
2)مشخصات مجری طرح و همکاران
3)تعریف و توصیف کسب و کار
4)تحلیل استراتژی بازار
5)تحلیل مالی
6)خلاصه

طرح کسب و کار نشان دهنده چیست؟
طرح کسب و کار
آماده کردن یک طرح کسب و کار نتیجه نهایی روند طرح ریزی نیست، بلکه تحقیق طرح، هدف نهایی است. با این وجود نوشتن طرح یک مرحله میانی مهم است. طرح نشان می دهد که به منظور یک کسب و کار محرز، بررسی های دقیق در ایجاد کسب و کار انجام شده است و برای راه اندازی آن کارآفرین، وظیفه اش را انجام داده است.

هدف طرح
طرح کسب و کار
وجود یک طرح کسب و کار رسمی با مشاوره تبلیغاتی، صرف نظر از اندازه کسب و کار آن، به همان اندازه که برای راه اندازی مهم است برای یک کسب و کار برقرار (محرز) نیز مهم است.

این طرح چهار عمل اصلی را به صورت زیر انجام می دهد:

1)به مدیر یا کارآفرین کمک می کند که جوانب و پیشرفت پروژه یا کسب و کارش را مشخص، متمرکز و بررسی کنند.
2)یک چهارچوب منطقی و حساب شده ایجاد می کند تا در آن یک حرفه بتواند توسعه یابد و تدابیر مربوط به آن حرفه را در چند سال آینده دنبال می کند.
3)بعنوان مبنایی برای مذاکره با اشخاص ثالث مانند سهامداران، دفاتر نمایندگی، بانک ها، سرمایه گذاران و ... به کار می رود.
4)معیاری را برای سنجش وضعیت واقعی کسب و کار در برابر آنچه که باید باشد، ارائه می دهد.

همانطور که دو شغل مثل هم وجود ندارد، طرح های کسب و کار مانند هم نیز وجود ندارد. از آنجائیکه، برخی موضوعات در طرح به یک طیفی از کسب و کارها مرتبط هستند بنابراین این امر مهم است که مفاد و مندرجات طرح ها با امور فردی متناسب باشد. با این حال، بیشتر طرح ها از یک ساختار آزموده شده و نظر عمومی بر روی آماده سازی طرحی که بطور وسیعی قابل اجراست متابعت می کنند.
طرح کسب و کار
طرح کسب و کار می بایست نگرشی واقع بینانه از پیش بینی ها و مقاصد بلند مدت داشته باشد. این دید و نگرش چهارچوبی را به وجود می آورد که طرح باید در آن فعالیت داشته باشد که نهایتا یا موفق می شود یا شکست می خورد. برای مدیران یا کارآفرینانی که به دنبال حمایت خارجی هستند، آماده کردن یک طرح جامع، موفقیت را در افزایش بودجه ها یا تجهیز پشتیبان ضمانت نخواهد کرد. عدم وجود یک طرح منطقی، یقینا شکست را حتمی خواهد کرد.

اهمیت پروسه

ایجاد یک طرح کسب و کار رضایت بخش امری پردردسر، اما ضروری است، روند برنامه ریزی، مدیران یا کارآفرینان را وادار می کند آنچه را که می خواهند به دست بیاورند، دریابند و اینکه چطور و کی آن را انجام دهند. حتی اگر هیچ حمایت خارجی هم نیاز نباشد، طرح کسب و کار می تواند برای دوری گزیدن از اشتباهات یا تشخیص فرصت های پنهانی نقش حیاتی را بازی کند.

برای عده زیادی از کارآفرینان و طراحان، روند طرح ریزی (فکر، مذاکره، تحقیق، تجزیه و تحلیل) به اندازه طرح نهایی و یا حتی بیشتر از آن مفید است. بنابراین حتی اگر به یک طرح رسمی نیاز ندارید، درباره روند طرح ریزی به طور دقیق فکر کنید. این کار می تواند سود زیادی برای طرح کسب و کار شما داشته باشد. یک طرح مکتوب واضح یا بسته بندی جذاب سبب خواهد شد تا حامیان، سرمایه گذاران و ... آسانتر به آن گرایش پیدا کنند. یک طرح کسب و کار آماده نشان خواهد داد که مدیران یا کارآفرینان ، کار را می شناسند و درباره آن به منظور پیشرفت طرح، مدیریت، سرمایه ها و مهم تر از همه بازارهای اقتصادی و رقابت اندیشیده اند.


منبع: کانون تبلیغاتی تاریخ ثبت مقاله  دوشنبه 1397/05/29   آمار بازدید  653
مقالات مر تبط

کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی صدف


logo-samandehi Valid XHTML 1.0 Strict

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin نقشه سایت

© تمامی حقوق برای کانون تبلیغات صدف محفوظ است.