کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی   Advertising

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin

پلی موزیک گوگل تا ابتدای سال ۲۰۲۱ بازنشسته می‌شود  |   ۲۵۰ میلیون موبایل ۵G در ۲۰۲۰ بارگیری می شوند  |   پیکسل 5 به نمایشگر 6.67 اینچی و 120 هرتزی مجهز خواهد بود   |   گوگل ویژگی مشابه ایردراپ عرضه کرد  |   اپل عنوان بزرگترین تولیدکننده تبلت طی 3 ماهه دوم سال 2020 را کسب کرد   |   سامسونگ در حال تست سیستم‌عامل اندروید 11 برروی گلکسی +S20 است   |   پلی‌استیشن 5 تحت شرایط خاصی از کنترلرهای PS4 پشتیبانی خواهد کرد   |  

مزیت رقابتی تبلیغات


چارلز هندی می گوید: "دورانی پرخطر پیش روی غول های کسب و کار قرار دارد، مگر آنکه در راه و روش خود بازنگری کنند. مزیت رقابتی عاملی بسیار مهم و اساسی است که در هر بازاری باعث پیروزی و پیشبرد سریع اهداف می شود. مزیت رقابتی در تبلیغات چیست و چگونه به دست می آید؟

مزیت رقابتی تبلیغات
بحث مزیت رقابتی از دیرباز، از مهم ترین موضوع های مطرح در دنیای مدیریت، بازاریابی و مدیریت استراتژیک بوده است. مایکل پورتر توضیح می دهد که شرکت ها چگونه می توانند مزیت رقابتی در صنعت مربوط به خود را ایجاد و از آن حفاظت کنند. مزیت رقابتی در هر زمینه ای می تواند موقعیت شرکت ها را بهبود بخشد. یکی از زمینه های مهم که باید در آن مزیت رقابتی داشت، تبلیغات است. مزیت رقابتی تبلیغات، به مدیران شرکت ها نشان می دهد که چگونه موقعیت رقابتی تبلیغات خود را نسبت به رقبا بهبود بخشند.

مزیت رقابتی تبلیغات
مزیت رقابتی تبلیغات، ابزار قدرتمندی را معرفی می کند که استراتژیست ها برای برتری و تمایز تبلیغات خود به تبلیغات رقیب، به آن نیاز دارند. این ابزار قدرتمند زنجیره ارزش تبلیغات نامیده می شود. تجزیه و تحلیل زنجیره ارزش به مدیران تبلیغات فرصت می دهد تا فعالیت های تبلیغاتی خود را در زمینه طراحی و تولید برنامه ها و سیستم های تبلیغاتی، مجهز و مجزا کنند. وجود مزیت رقابت در یک سازمان، به معنای عملکرد بهتر نسبت به رقباست که در کوتاه مدت سودآوری و در بلند مدت بقا و رشد سازمان را تضمین می کند. در عصر انقلاب ارتباطات و اطلاعات که فناوری هایی مانند وب و شبکه های رایانه ای گسترش یافته اند، محیط سازمان نیز متلاطم تر شده است. با ظهور تجارت الکترونیک، اهمیت مزیت رقابتی نه تنها کاسته نشده، بلکه مهم تر و حیاتی تر شده است.

تاکتیک تبلیغات خوشه ای
مزیت رقابتی تبلیغات
خوشه های صنعتی به صنایع کوچک و متوسط توجه دارند. شاید بتوان گفت که مطالعه و بررسی خوشه های صنعتی به شکل کانونی، تقریبا از سال 1990 و با مطالعه پورتر در مورد مزیت رقابتی تدوین شده است. کانون تبلیغاتی  کارآفرینی اسکاتلند، خوشه ها را مجموعه ای از مشتریان، عرضه کنندگان، رقبا و نهادهای پشتیبانی از قبیل دانشگاه ها، مراکز آموزشی، تحقیقایت، نهادی، مالی و امکانات زیربنایی می داند. دفتر همکاری توسعه اقتصادی در کالیفرنیا، خوشه های صنعتی را اینگونه تعریف می کند: "گروهی از صنایع مرتبط هستند که از طریق صادرات کالا و خدمات در یک منطقه ثروت ایجاد می کنند".

برای خوشه های صنعتی چند حالت می توان در نظر گرفت. برای نمونه از آنجا که موضوع خوشه های صنعتی به عوامل جغرافیایی، نهادی،  سیاسی و مزیت های منطقه ای وابستگی شدیدی دارد، در تبلیغات نیز می توان برنامه ها و سیستم های تبلیغاتی را بر اساس موقعیت های جغرافیایی، نهادی، سیاسی و مزیت های منطقه ای اجرا کرد. برای نمونه، تبلیغ در شبکه های استانی با زبان های محلی، می تواند تبلیغات خوشه ای بر اساس موقعیت جغرافیایی محسوب شود.
مزیت رقابتی تبلیغات
مایکل پورتر که یکی از پیشگامان مفهوم خوشه صنعتی در جهان است، خوشه را اینگونه تعریف می کند: "خوشه ها تمرکز جغرافیایی شرکت ها و نهادهایی با ارتباط درونی، در یک زمینه خاص هستند". خوشه ها آرایشی از صنایع و نهادهای مرتبط با آن هستند که در رقابت وجود آنها اهمیت دارد. برای مثال مم یتوان به کاری که شرکت های تبلیغاتی بزرگ دنیا انجام می دهند، اشاره کرد. این شرکت ها، برای هر کشوری تبلیغ خاص آن کشور را با تمرکز در یک زمینه خاص، اجرا می کنند.


منبع: کانون تبلیغاتی تاریخ ثبت مقاله  چهارشنبه 1397/05/03   آمار بازدید  781
مقالات مر تبط

کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی صدف


logo-samandehi Valid XHTML 1.0 Strict

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin نقشه سایت

© تمامی حقوق برای کانون تبلیغات صدف محفوظ است.