کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی   Advertising

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin

خبرداخلی گوشی هوشمند آنر 9A به زودی وارد بازار ایران می‌شود   |   گوشی جدید موتورولا با نمایشگر تاشو در راه است  |   گوشی جدید شیائومی با شارژ ۲۳ دقیقه‌ای باتری عرضه شد  |   شیائومی از تلویزیون جدید کاملا شفاف خود رونمایی کرد   |   شیائومی از تلفن Mi 10 Ultra با پشتیبانی از فناوری شارژ فوق سریع 120 وات رونمایی کرد   |   هواوی احتمالا نسخه جدید لپ‌تاپ میت‌بوک X را در سال جاری میلادی معرفی می‌کند   |   تلویزیون هوشمند 50 اینچی نوکیا با رزولوشن 4K احتمالا به‌زودی عرضه خواهد شد   |  

نحوه استفاده از روانشناسی رنگها هنگام بازاریابی

 
وقتی در محوطه های سبز و زیر آسمان آبی قرار دارید، آرامش را احساس می کنید؟ یا ممکن است هنگامیکه به نشانه ایست قرمز رنگ نگاه می کنید مضطرب شوید؟
نشان داده شده که رنگ تأثیر روانشناختی قوی بر رفتار و تصمیمات افراد و همچنین تبلیغات دارد و این دانش توسط طراحان و بازاریابان به طور یکسان به خوبی مورد استفاده قرار گرفته است. رنگ اغلب می تواند تنها به این دلیل باشد که کسی یک محصول را خریداری می کند، که 93 درصد از خریداران بر روی ظاهر بصری تمرکز می کنند و تقریبا 85 درصد آنها رنگ را دلیل اصلی خرید خود می دانند. 
 
رنگ ها چگونه مردم را تحت تاثیر قرار می دهند؟
 
قرمز: یک حس نیاز شدید ایجاد می کند که این برای فروش خوب است. میل ذاتی را تشویق می کند، بنابراین اغلب توسط فست فودهای زنجیره ای استفاده می شود. باعث تحریک فیزیکی بدن، بالا بردن فشار خون و سرعت قلب می شود و با تحرک، هیجان و احساسات شدید همراه است. 

 استفاده از روانشناسی رنگها
آبی: رنگ ترجیحی مردان است. با صلح، آب، آرامش و قابلیت اعتماد ارتباط دارد. آبی حس امنیت، تحت کنترل در آوردن میل ذاتی و تحریک سودمندی را ایجاد می کند. شایع ترین رنگ استفاده شده توسط مارک های محافظه کار که به دنبال افزایش اعتماد به محصولات خود هستند، است. 

 استفاده از روانشناسی رنگها
سبز: با سلامت، آرامش، قدرت و طبیعت ارتباط دارد. در فروشگاه ها برای آرامش مشتریان و برای ارتقای مسائل مربوط به محیط زیست مورد استفاده قرار می گیرد. سبز هارمونی ها را در مغز شما تحریک می کند و باعث ایجاد تعادل در تصمیم گیری می شود. 
 استفاده از روانشناسی رنگها
بنفش: معمولا با سلطنت، معرفت و احترام ارتباط دارد. محرک حل مسئله و همچنین خلاقیت است. اغلب برای ترویج محصولات زیبایی و ضد پیری استفاده می شود. 

 استفاده از روانشناسی رنگها
نارنجی و زرد: رنگ های شادی که باعث خوش بینی می شوند. زرد باعث گریه نوزادان می شود، در حالی که نارنجی می تواند حس احتیاط و هوشیاری را ایجاد کند. مورد استفاده برای ایجاد احساس اضطراب است. 

 استفاده از روانشناسی رنگها
مشکی: با قدرت، اعتبار، ثبات و استحکام ارتباط دارد. اغلب یک نماد هوش است که اگر مکرراٌ استفاده شود، می تواند غافلگیر کننده باشد. 

 استفاده از روانشناسی رنگها
طوسی: نشان دهنده احساسات عملی، پیری و همبستگی است. اما طوسی بیش از حد می تواند منجر به احساس پوچی و افسردگی شود.

 استفاده از روانشناسی رنگها
سفید:  با احساس خلوص، پاکیزگی و ایمنی ارتباط دارد. می تواند برای پروژه هایی که بیرنگ هستند مورد استفاده قرار گیرد. فضای سفید به خلاقیت جرقه ای کمک می کند، زیرا می تواند به عنوان یک حالت بی نظیر، بدون تغییر و صاف حس شود.
 
 استفاده از روانشناسی رنگها
استفاده درست از تئوری رنگ ها
 
برای کاهش خستگی چشم و اجازه دادن به خوانندگان برای تمرکز بر روی موارد خاص خودشان استفاده کنید. به عنوان مثال، انتخاب رنگ های روشن تر می تواند باعث شود کاربران احساس پر انرژی تر داشته باشند که می تواند واکنش ها را بهتر کند. اما اگر وبسایت شما دارای اطلاعات فشرده است، ممکن است متوجه شوید که تم رنگی تیره تر، برای پردازش اطلاعات و داده ها توسط خوانندگان آسان تر است. 
 
چگونه مارک های بزرگ از رنگ ها استفاده می کنند؟
 
مک دونالد رنگ های پر انرژی مثل قرمز و زرد را انتخاب می کند که کودکان به آن علاقه مند می شوند، اشتها را تقویت می کنند و نیاز فوری را ایجاد می کنند. البته، رونالد مک دونالد بوسیله بچه ها محبوب است، اما او همچنین اطمینان دارد که می خواهد سریعا پدر و مادرها را تحریک کند. این باعث می شود که مشتریان سریعتر در گردش باشند. جالب توجه است، تنها مارک تجاری جهانی که سبز را به عنوان رنگ اصلی آن استفاده می کند، Starbucks است. استارباکس از رنگ سبز استفاده می کند تا احساس آرامش در کافه خود را ترویج دهد و از مشتریان برای نوشیدن قهوه در طول یک روز پر استرس دعوت می کند.
 


منبع: کانون تبلیغات صدف   آمار بازدید  431
کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی صدف


logo-samandehi Valid XHTML 1.0 Strict

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin نقشه سایت

© تمامی حقوق برای کانون تبلیغات صدف محفوظ است.