کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی   Advertising

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin

آمازون درخواست پاک کردن برنامه تیک تاک را پس گرفت  |   نتایج مربوط به تست باتری اسمارت‌فون اکسپریا 1 II سونی منتشر شد   |   ورود استارت آپ ها به بورس، شوآف دولت یا بازی با سرمایه مردم؟  |   محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های تاریخ اندروید و اپل  |   گوشی‌های گلکسی نوت 20 ارزان‌تر از سری گلکسی نوت 10 خواهند بود  |   راگ‌فون 3 ایسوس با باتری 6000 میلی‌آمپرساعتی گواهینامه NCC را دریافت کرد   |   مشخصات کامل گوشی وان پلاس نورد فاش شد  |  

نحوه تهیه و ساخت تبلیغات تلویزیونی


تلویزیون در مقایسه با سایر رسانه ها به عنوان پیچیده ترین رسانه شناخته می شود. ضمن اینکه ساخت تبلیغات تلویزیونی بسیار پر هزینه است. در طول 10 سال گذشته هزینه تبلیغات تلویزیونی شاهد نوساناتی بوده است. اما اخیرا کمی از نوسانات آن کاسته شده است. به هر حال لازم است تبلیغ دهندگان در این مورد کنترل کافی داشته باشند. تنها تبلیغ دهندگانی که از بودجه و کنترل کافی برخوردارند می توانند به طور موثر از این شکل تبلیغات بهره ببرند. بازنگری و اصلاح تبلیغات تلویزیونی با افزایش هزینه های تولید همراه است. بنابراین تبلیغات تلویزیونی باید از ابتدا دقیق و صحیح تولید شود. در ساخت این نوع از تبلیغات، تبلیغ دهنده می تواند یکی از سه روش زیر را انتخاب کند:

1)استفاده از تسهیلات و امکانات استودیوهای تلویزیونی
تبلیغات تلویزیونی
ساخت تبلیغات با استفاده از تسهیلات استودیوهای تلویزیونی، برای تبلیغ دهنده ارزان تر و سریع تر انجام می شود. بسیاری از تبلیغ دهندگان محلی برای ساخت تبلیغات خود از این تسهیلات استفاده می کنند. اما این امکانات برای تولید کارهای پیشرفته و پیچیده کافی نیست.

2)استفاده از آژانس تبلیغاتی متخصص در ساخت تبلیغات تلویزیونی

اکثر تبلیغات تجاری توسط آژانس های متخصص و حرفه ای این حوزه تولید می شوند. تبلیغ دهندگان در صورت تمایل می توانند مستقیما به این مراکز مراجعه و از خدمات آنها استفاده کنند. این امر باعث صرفه جویی در زمان و هزینه می شود. چرا که در صورت مراجعه مستقیم به این مراکز لازم نیست کمیسیونی به آژانس های تبلیغاتی پرداخت شود. در ساخت تبلیغات تلویزیونی تخصص و تجربه بسیار مهم است. برخی شرکت های تبلیغاتی در ساخت تیزر تلویزیونی فعالیت کرده و تجربیاتی دارند. ولی بهتر است فیلم نامه تیزر را آژانس تبلیغاتی تهیه کرده و اجرای آن به شرکت دیگری واگذار شود. به هر ترتیب لازم است تبلیغ دهنده در خصوص گزینه های مختلف فکر کرده و تصمیمات لازم را اتخاذ کند.

3)استفاده از شرکت های تبلیغاتی
تبلیغات تلویزیونی
شرکت های تبلیغاتی دارای تجارب ارزشمندی در تولید تبلیغات هستند و می توانند با بهره مندی از تجارب خود در زمان و هزینه ساخت تبلیغ صرفه جویی کنند. بنا به این دلایل بسیاری از تبلیغات تلویزیونی توسط شرکت های تبلیغاتی تولید می شوند.

مراحل تولید تبلیغات تلویزیونی

در تولید تبلیغات تلویزیونی در مقایسه با سایر تبلیغات زمان بسیار بیشتری صرف می شود. تولید تبلیغات تلویزیونی شامل مراحلی است که می توان این مراحل را به سه گروه قبل از تولید، تولید و پس از تولید تقسیم کرد. مراحل تولید تبلیغات تلویزیونی عبارتند از:
تبلیغات تلویزیونی
1)توافق در مورد فیلم نامه

2)انتخاب شرکت سازنده تبلیغ. غالبا در این مرحله قیمت های شرکت های مختلف با یکدیگر مقایسه و مناسب ترین شرکت انتخاب می شود.

3)توافق در خصوص هزینه ساخت تبلیغ

4)انتخاب بازیگران

5)تهیه موسیقی: موسیقی توسط یک آهنگساز حرفه ای تهیه می شود. برای این کار چندین مرحله وجود دارد:

•    طراحی موسیقی
•    تست موسیقی
•    ضبط موسیقی نهایی: این کار شامل اجاره استودیو، تدارک یک گروه موسیقی که می تواند شامل خواننده و گروه نوازندگان باشد.

6)پیش تولید: در این مرحله کارگردان انتخاب شده و عناصر ضروری شامل طراحی و لباس ها مشخص می شوند.

7)فیلم برداری که شامل مراحل زیر است:

اجاره استودیوی فیلم یا پیدا کردن لوکیشن یا مکان مناسب برای تصویر برداری
تشکیل گروهی از میان متخصصین مختلف فیلم سازی مرحله فیلم برداری ممکن است چندین روز به طول بیانجامد.

8)صداگذاری: اگر نیاز به صدایی خارج از تصویر باشد، این کار در مرحله ضبط به صورت مجزا انجام می گیرد. مراحل این کار به شرح زیر است:

•    تعیین صدا، غیر از یکسری صداهای موجود
•    در برخی موارد تهیه قطعات موسیقی آزمایشی
•    اجاره استودیو و نهایتا ضبط صدا

9)تدوین: در این مرحله کلیه اجزای تیزر در کنار هم قرار داده می شوند.

10)در مرحله بعدی فیلم تدوین شده برای نمونه ای از مخاطبان هدف، نمایش داده می شود.

11)تعدیلات و اصلاحات لازم انجام می شود
تبلیغات تلویزیونی
12)پس از توافق بر روی تیزر تولید شده، فیلم آن به ایستگاه های تلویزیونی ارسال می شود.

لازم به ذکر است که برای پخش تبلیغات تلویزیونی باید با شبکه تلویزیونی هماهنگی های لازم صورت گرفته باشد. برای پخش تیزر باید با شبکه تلویزیونی در خصوص موارد زیر به توافق رسید:

•    در مورد ساختار فیلم نامه
•    در مورد ساختار تیزر تولید شده


منبع: کانون تبلیغاتی تاریخ ثبت مقاله  یک شنبه 1397/04/24   آمار بازدید  433
مقالات مر تبط

کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی صدف


logo-samandehi Valid XHTML 1.0 Strict

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin نقشه سایت

© تمامی حقوق برای کانون تبلیغات صدف محفوظ است.