کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی   Advertising

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin

قابلیت های جدید «آی او اس» مشخص شدند  |   حمله هکری به یک بیمارستان، بیمار آلمانی را کشت  |   اپلیکیشن Your Phone مایکروسافت اکنون امکان اجرای برنامه‌های اندرویدی روی کامپیوتر را فراهم می‌کند  |   به‌روزرسانی جدید گلکسی واچ 3 سامسونگ منتشر شد  |   اپل واچ سری 6 همراه با مدل اقتصادی واچ SE رسما معرفی شد  |   شیائومی از اسمارت‌فون جدید ردمی 9i رسما رونمایی کرد  |   نقص امنیتی بلوتوث میلیاردها دستگاه را آسیب پذیر کرد  |  

نحوه ساخت تبلیغات چاپی


تبلیغ دهنده برای چاپ آگهی خود در روزنامه ها و مجلات، می بایست نسبت به تهیه و ارائه تبلیغ چاپی خود اقدام کند. تبلیغ دهنده می تواند تبلیغ خود را به یکی از اشکال زیر ارائه کند:

1)ارائه نسخه اصلی تبلیغ تهیه شده توسط تبلیغ دهنده به نشریه برای چاپ
2)ارائه یک کپی از تبلیغ به نشریه
3)ارائه فایل الکترونیکی تبلیغ

زمانی که تبلیغ دهنده تنها در یک رسانه، فضا رزرو کرده باشد، می تواند نسخه اصلی را برای چاپ به آن رسانه تحویل دهد. این امر باعث صرفه جویی در هزینه کپی از نسخه اصلی شده و کیفیت کار را نیز ارتقاء می دهد. از طرفی این خطر وجود دارد که نسخه اصلی تبلیغ مفقود شده و یا آسیبی به آن وارد شود. بنابراین بهتر است که از نسخه اصلی، یک کپی تهیه شود. زمانی که تبلیغ دهنده از چندین رسانه برای چاپ تبلیغ خود استفاده می کند نیز گرفتن کپی از نسخه اصلی اجتناب ناپذیر خواهد بود. البته برای تهیه و تولید مجدد تبلیغ لازم است کپی های گرفته شده نیز از کیفیتی مناسب برخوردار باشند. امروزه انتقال الکترونیکی فایل ها، مخصوصا در تبلیغات رنگی متداول شده است. روش ISDN گسترش یافته و به روش متداول برای انتقال فایل های تبلیغاتی تبدیل شده است. ISDN یک سیستم ساده و سریع دیجیتالی برای انتقال آنلاین فایل ها است.

تبلیغات سیاه و سفید
تبلیغات چاپی
تبلیغات در این شکل متشکل از دو عنصر است:

1)عنصر متنی(کلمه و حرف)
2)عنصر گرافیکی(تصویر و شکل)

که هر دو عنصر برای تهیه تبلیغات ضروری هستند.

متون

عبارات باید حروف چینی شوند. این کار توسط متخصص حروف چینی یا از طریق حروف چینی در استودیو انجام می شود. زمان حروف چینی با فلز داغ به پایان رسیده است. امروزه تایپ به وسیله کامپیوتر و با نرم افزارهای ویژه تایپ انجام می شود. اگر متن، ساده و کوتاه باشد در زمان و هزینه صرفه جویی می شود. برای بررسی متن، لازم است از متن تبلیغ یک کپی گرفته شده و اندازه حروف و صحت املایی کلمات آنها بررسی شود.

عناصر گرافیکی
تبلیغات چاپی
بیشتر تبلیغات و آگهی ها، دارای عناصر گرافیکی هستند. این عناصر نه تنها در برگیرنده تصاویر اصلی هستند بلکه دیگر ترکیبات مهم گرافیکی مثل لوگوی شرکت، نام تجاری، تصویر محصول و ... را نیز شامل می شوند. غالباً تصاویری مانند لوگوی شرکت را اسکن کرده و فایل آن را برای استفاده های بعدی ذخیره می کنند. برای بررسی بیشتر لازم است یک کپی از متن و گرافیک گرفته شود. در کپی گرفته شده می بایست موارد زیر را به دقت بررسی کرد:

•    توازن بین تصاویر و متون
•    شفافیت و کیفیت تصویر
•    بررسی عناصری مانند آرم، تصویر محصول و ...

پس از بررسی و تائید نهایی، آگهی تبلیغاتی برای چاپ به رسانه ارسال می شود.

تبلیغات رنگی
تبلیغات چاپی
اکثر مجلات (و حتی روزنامه ها)، تبلیغات را به صورت رنگی چاپ می کنند. در اینجا نیز تبلیغ دهنده یا آژانس تبلیغاتی باید نسخه اصلی را به رسانه تحویل دهد. نسخه اصلی باید واضح و شفاف باشد. از آنجایی که فرآیند چاپ رنگی، گران است تا حد امکان باید از بروز اشتباهات جلوگیری شود. چاپ رنگی تبلیغات معمولا با استفاده از 4 رنگ اصلی مشکی، قرمز، آبی و زرد انجام می گیرد. در چاپ برای تأثیرگذاری بیشتر این رنگ ها با یکدیگر ترکیب می شوند. اگر رنگ خاصی مد نظر باشد باید آن را به 4 رنگ اصلی افزود. در این گونه موارد رنگ ها به 4 یا حتی 6 رنگ اصلی می رسند. مثلا ممکن است لازم باشد برای رنگ لوگو، ساختمان شرکت و یا محصول، رنگ هایی به 4 رنگ اصلی اضافه شوند. در این حالت می بایست از نشریه سوال شود که آیا امکان چاپ 5 یا 6 رنگ را دارد یا خبر.

در تبلیغات رنگی نسخه اصلی باید به یکی از اشکال زیر باشد:

•    صفحه ای شامل متن (سیاه و سفید) به علاوه راهنمای تصاویر
•    تصویر به شکل ترنسپرنسی
•    سیاه کردن قسمت هایی از ترنسپرنسی که خارج از کادر اصلی قرار دارند برای نشان دادن تصویر اصلی
•    راهنما و دستورالعمل رنگ ها

در صورت نیاز به کپی نسخه اصلی باید فیلم رنگی تهیه شود. این کار پرهزینه بوده و باید هزینه ها را تا حد امکان کاهش داد. تفکیک رنگ ها در قالب فیلم انجام می شود. رنگ تصاویر نیز در قالب رنگ های اصلی تفکیک می شوند. بررسی کپی نسخه اصلی برای کنترل تفکیک رنگ ها و بررسی دقت و کیفیت رنگ ها، بسیار حیاتی است. در صورت نیاز به اصلاح، پس از اصلاح می بایست دومین کپی مورد بررسی قرار گیرد. انجام این کارها صرف زمان زیادی را طلب می کند. بنابراین در تبلیغات رنگی باید برای تولید و تهیه رضایت بخش تبلیغات، چند روزی زمان اختصاص داد.

زمانی که تبلیغ برای چاپ به نشریه ارسال می شود باید به همراه آن نحوه چاپ و ترکیب رنگ ها نیز فرستاده شود. در این مرحله نیز ممکن است اصلاحاتی مورد نیاز باشد که باید برای آن نیز زمان کافی اختصاص داد. بهبود وضعیت ارتباطات و انتقال الکترونیکی ISDN یا ADSL موجب صرفه جویی در زمان و هزینه شده است. البته هزینه ای ISDN بیشتر از حد انتظار است. در سیستم ISDN نیز کنترل کیفیت نهایی رنگ ها و تصاویر الزامی است.

تهیه پوستر
تبلیغات چاپی
ارائه دهندگان پوسترها صرفا به اجاره فضا برای نمایش تبلیغات مشغول هستند. بنابراین در اینجا نیز تبلیغ دهنده یا آژانس تبلیغاتی مجبور است پوستر نهایی را خود تهیه کند. تهیه پوستر شامل دو مرحله است:

1)تهیه کار هنری
2)چاپ پوستر

برای ارزیابی پوستر و رنگ آمیزی آن، روش های مختلفی وجود دارد. مثلا می توان تصویر کوچک شده پوستر را پرینت گرفت و یا تصویر پوستر را به وسیله ویدئو پروژکتور بر روی پرده نمایش داد. چاپ پوستر، یکی از پر هزینه ترین بخش های تولید تبلیغات است بنابراین باید توجه زیادی به قیمت ها داشت.منبع: کانون تبلیغاتی تاریخ ثبت مقاله  چهارشنبه 1397/04/20   آمار بازدید  695
مقالات مر تبط

کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی صدف


logo-samandehi Valid XHTML 1.0 Strict

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin نقشه سایت

© تمامی حقوق برای کانون تبلیغات صدف محفوظ است.