کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی   Advertising

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin

شرکت اچ‌تی‌سی اسمارت‌فون میان‌رده Wildfire E2 را در بازار روسیه معرفی کرد   |   توزیع اینترنت رایگان بین خبرنگاران از امشب   |   نخستین به‌روزرسانی نرم‌افزاری برای سری گلکسی نوت 20 سامسونگ منتشر شد   |   گوگل آخرین ورژن بتای اندروید 11 را منتشر کرد  |   گوگل در سال آینده میلادی از یک پیکسل تاشو رونمایی می‌کند   |   موبایلهای جدید سامسونگ همراه با ساعت هوشمند رونمایی شد  |   مایکروسافت جایزه های نقدی امنیتی خود را ۳ برابر کرد  |  

نکات و ترفندهای عکاسی صنعتی، ایمن ماندن


عکاسی صنعتی مانند عکاسی مد، پر زرق و برق و یا مانند عکاسی خیابانی معمول نیست. اما جالب، مهم و چالش برانگیز است. مفهوم عکاسی صنعتی عکس گرفتن از تجهیزات، محصولات، ماشین آلات و گاهی اوقات کارگران و مقامات شرکت است. با این حال، اغلب اوقات موضوع اصلی ماشین آلات و تجهیزات بزرگ مانند ترانسفورماتور، پایانه های گاز یا سد آب است.

یکی از دلایل اینکه شرکت ها یک عکاس صنعتی را استخدام می کنند نیاز به داشتن یک وب سایت خوب است که به طور موثر محصولات و خدمات خود را نشان دهند. مطمئنا می توان عکس ها را می توان به صورت چاپ تبلیغاتی بر روی هرکدام از بروشورها و پوسترها ایجاد کرد، اما حضور آنلاین قوی برای کسب و کارها در جامعه اجتماعی مدرن ما ضروری است. عکاسان صنعتی مسئولیت زنده کردن وب سایت یک شرکت را با گرفتن عکس از محصولات، ماشین آلات و تجهیزات بر عهده می گیرند که می تواند به کسب و کارتان در رسیدن به موفقیت هم کمک کند.
نکات و ترفندهای عکاسی صنعتی
مثال هایی از عکاسی صنعتی

بیشترعکس هایی که توسط عکاسان صنعتی گرفته شده است بر روی بخش های تولید و صنعتی متمرکز است. بیشتر این موارد فقط تجهیزات و ماشین آلات هستند. در مواردی هم کارکنان شرکت در تصویر گنجانده می شوند. در اینجا چند نمونه از موضوعات عکاسی صنعتی معمول وجود دارد:

•    جوشکاران در محل کار
•    دستگاه پردازش
•    کارگران داخل یک کارخانه
•    دستگاه پایانه گاز
•    راکتورهای هسته ای
•    تجهیزات تصفیه آب
•    سدها
•    تراکتورها
•    تجهیزات فشردن فلز در محل کار
•    یک خط مونتاژ در کارخانه

بعضی از عکاسان صنعتی همچنین دوست دارند عکس هایی از ابزارها در محل کار بگذارند. یک مثال خوب می تواند یک پیچ گوشتی باشد که حفره یک قطعه را با پیچ پر می کند. یک نمونه دیگر می تواند یک عکس داخلی از چرخ دنده یک ماشین باشد که به سمت بالا و پایین در حرکت است. بازدید از دستگاه ها یا کارخانه به شما شرایط جالبی که برای عکاسی صنعتی مناسب است، می دهد. به عنوان مثال شما نشان می دهید چگونه تشک ساخته می شود. به یک اتاق بزرگ هدایت می شوید که در آن یک ماشین که عملا تمام اتاق را پر می کند، یک تشک را بعد از دیگری تولید می کند. عکاس صنعتی با تجربه، می داند چگونه فرایند تولید را مستند کند، البته، عکاسان باید مجوز مدیریت را برای عکاسی در چنین مکان هایی داشته باشند و همچنین برای عکاسان هنگام گرفتن عکس برای مشتری یا پروژه صنعتی، مهم است که احتیاط لازم را انجام دهند.

نکات و ترفندهای عکاسی صنعتی
چگونه ایمن بمانیم؟

یکی از بهترین روش ها برای ایمن بودن عکاسان صنعتی داشتن تجهیزات مناسب برای دوربین است. ضروری ترین آنها لنزها هستند. اگر هدف این است که صحنه های صنعتی حقیقی باشند، باید چند لنز سبک داشته باشید. این به شما کمک می کند با توجه به اندازه سوژه خود، و همچنین به وسعت منطقه ای که ممکن است برای پوشش به آن نیاز پیدا کنید، دوربین خود را تنظیم کنید. علاوه بر این، با لنزهای بزرگ زوم، شما می توانید قوانین ایمنی را رعایت کنید زیرا شما نیازی به نزدیک شدن به سوژه هایی که دور از شما هستند، ندارید.

عامل دیگری که برای ایمنی شما به عنوان یک عکاس صنعتی مورد نیاز است، منطقه یا محل عکاسی و موضوع است. شما باید قبل از عکاسی خود را با منطقه آشنا کنید، بنابراین می توانید بدانید کجا مجاز به رفتن هستید و کجا خیر! شما همچنین باید ماشین یا تجهیزات را قبل از عکاسی چک کنید. از کسی بپرسید که دستگاه چه کاری انجام می دهد و چه اقدامات ایمنی برای شما جهت جلوگیری از حوادث و خطاهای در هنگام عکاسی انجام می شود. به همین ترتیب، باید بدانید که دستگاه چگونه کار می کند. ممکن است مجبور نباشید در طول عکاسی آن را روشن کنید، اما چنین اطلاعات اساسی به شما در مورد ایمنی و احتیاط کمک می کند.

نکات و ترفندهای عکاسی صنعتی
هنگامی که به محل، موضوع و هدف عکاسی رفته اید، وقت آن است که در مورد اقدامات ایمنی فکر کنید. مجددا باید با کسی درباره این شرکت صحبت کنید.بهتر است بیشتر وقت صرف صحبت در مورد آنچه شما نیاز دارید و نباید انجام دهید، شود. بهتر است یک چک لیست با خود به همراه داشته باشید. در اینجا برخی از نکات ضروری در نظر گرفته شده است:

•    چه نوع ابزار محافظتی باید بپوشم؟ اگر موضوع یک دستگاه پایانه گاز باشد، آیا من به ماسک نیاز دارم؟ اگر جوشکاری زیادی وجود داشته باشد، آیا باید لباس چرمی محافظتی بپوشم؟

•    بدون توجه به ماشین آلات و موضوع عکسبرداری، همیشه باید لباس های مناسب را بپوشید. در ترمینال بنزین، توصیه می شود که فقط 100٪ پیراهن پنبه ای و شلوار بلند به همراه داشته باشید. ممکن است نیاز به خزیدن داشته باشید و همچنین ممکن است در معرض گرد و غبار و سایر عناصر مشابه باشید.

•    برای مکان های ساخت و ساز، کارخانه های کشتی سازی و کارخانه ها ، پوشیدن جلیقه ایمنی، محافظ چشم، دستکش و چکمه های فولادی ضروری است.

نکات و ترفندهای عکاسی صنعتی •    هرچه لباس های شما بیشتر قابل مشاهده باشد، بهتر است. اگر وضعیت نامطبوب باشد، باید به راحتی شناسایی شوید. لباس قابل مشاهده به معنی رنگ های روشن است. اجتناب از پوشیدن سیاه یا خاکستری. نارنجی یک رنگ مشترک برای کارگران صنعتی است، بنابراین شما می توانید آن را انتخاب کنید.

•    مواد لباس شما نیز مهم است. پوشیدن لباس های مقاوم در برابر آتش، به ویژه هنگامی که شما نیاز به عکاسی در یک ایستگاه گاز، ترمینال گاز یا هر محل مشابه دارید. تی شرت که از 100٪ پنبه ساخته شده است امن ترین پوشش برای استفاده است و سایر محیط های صنعتی که می توانند خطر آتش سوزی را شامل می شوند عبارتند از دستگاه های دارویی، پالایشگاه ها، دستگاه های فرآوری مواد غذایی، کارخانه های کاغذی و کارخانه های رنگ.

•    اگر جایی برای عکاسی نیاز به بالا رفتن دارید، مطمئن باشید که تجهیزات ایمنی مانند طناب در اختیار دارید.

اینها الزامات ایمنی اولیه هنگام انجام عکاسی صنعتی در محیط های مذکور است. بسته به پروژه، ممکن است قوانین اضافی و اقدامات احتیاطی لازم باشد که از آن آگاهی داشته باشید. به همین دلیل مهم است که قبل از عکاسی واقعی با یک نماینده از شرکت یا مشتری صحبت کنید. عکاسی صنعتی ممکن است با تمام اقدامات ایمنی مورد نیاز شما در نظر گرفته شود. اما، این نیز یکی از جالب ترین ها است و روز به روز محبوب تر می شود. اگر میخواهید عکاسی صنعتی را امتحان کنید، با راه رفتن در پارک میسر نخواهد بود بلکه رضایتمندی شما و دیگران از خودتان با نظم و کار سخت به دست می آید.


منبع: کانون تبلیغاتی تاریخ ثبت مقاله  شنبه 1397/05/13   آمار بازدید  415
کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی صدف


logo-samandehi Valid XHTML 1.0 Strict

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin نقشه سایت

© تمامی حقوق برای کانون تبلیغات صدف محفوظ است.