کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی   Advertising

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin

پلی موزیک گوگل تا ابتدای سال ۲۰۲۱ بازنشسته می‌شود  |   ۲۵۰ میلیون موبایل ۵G در ۲۰۲۰ بارگیری می شوند  |   پیکسل 5 به نمایشگر 6.67 اینچی و 120 هرتزی مجهز خواهد بود   |   گوگل ویژگی مشابه ایردراپ عرضه کرد  |   اپل عنوان بزرگترین تولیدکننده تبلت طی 3 ماهه دوم سال 2020 را کسب کرد   |   سامسونگ در حال تست سیستم‌عامل اندروید 11 برروی گلکسی +S20 است   |   پلی‌استیشن 5 تحت شرایط خاصی از کنترلرهای PS4 پشتیبانی خواهد کرد   |  

همیشه یک هدف برای تبلیغات تعیین کنید


هر کمپین یا برنامه تبلیغاتی به منظور دستیابی به یک هدف مشخص اجرا می شود. هدف تبلیغ در واقع همان چیزی است که ما به آن نیاز داریم یا خواهان آنیم. موفقیت یا عدم موفقیت یک تبلیغ به میزان برآورده ساختن نیازهای آن تبلیغ بستگی دارد. در این مورد اختلاف نظرهای زیادی وجود دارد، ممکن است به اعتقاد قلبی تبلیغات، خوب و مثمر فایده باشد در حالی که در نظر فردی دیگر تبلیغ کردن عملی بی فایده و وقت تلف کردن بیاید. این دو نوع نگرش از پیش فرض های متفاوتی شکل می گیرند شاید به این علت که به دنبال مسائل متفاوتی هستند.

هدف تبلیغاتی
باید گفت که تبلیغ در محیطی انتزاعی و خیالی رخ نمی دهد. بلکه برای برآورده ساختن یک نیاز عینی و واقعی با پاسخی مشخص صورت می گیرد. به عنوان مثال یک شرکت نوشابه سازی که تصویر ذهنی سطح پایینی در بازار داشت، توسط شرکت های رقیب در حال نالودب بود. این شرکت نیاز داشت تصویر متفاوتی در ذهن مخاطبان بیافریند.

برای این منظور از شعار "محصول ما بی همتا است" استفاده کرد، تا از این طریق یک تصویر ذهنی جذاب و مدرن به وجود آورد. لازم به ذکر است که هر هدف جایگاه سازی از طریق ارائه پاسخ های مناسب محقق می شود چرا که هدفگیری دقیق، برنامه های دقیق را به دنبال خواهد داشت. به علاوه، اهداف تبلیغاتی دقیق تر برای ساخت یک کمپین، مفیدتر خواهند بود. به عبارت دیگر، اثربخشی تبلیغات مانند اغلب فرآیندهای تجاری به میزان دقت اهداف تعیین شده بستگی دارد. هدف گذاری و انتخاب رسانه باید دقیق باشد. تفکر خلاق باید دقیق صورت گیرد و همه اینها باید از شرح دقیقی از اهداف تعیین شده نشأت بگیرند. اولین وظیفه تبلیغ کننده، تعیین اهداف تبلیغاتی صحیح و مناسب است که همه موارد فوق الذکر از این اهداف نشأت خواهند گرفت.
هدف تبلیغاتی
حال این سوال پیش می آید که دقیقا چه کسی این اهداف را تعیین می کند؟ شاید نتوان یک فرد یا واحد مشخص را به عنوان مسئول تعیین اهداف تبلیغات معرفی کرد. اهداف تبلیغاتی می توانند از منابع متعددی استخراج شوند. به طور کلی این منابع را می توان به 5 دسته زیر تقسیم بندی کرد:

•    مسئول تبلیغات، مدیر تبلیغات یا مدیر ارتباطات
•    مدیر بازاریابی یا مسئول انجام امور بازاریابی
•    مدیر شرکت، مدیر واحد یا رئیس هیأت مدیره
•    واحدهای دیگری که برای تحقق اهداف خود به استفاده از تبلیغات نیاز دارند مانند مدیر فروش
•    مشاور تبلیغاتی، مانند شرکت تبلیغاتی طرف قرارداد

ممکن است اهداف تبلیغاتی توسط ترکیبی از 5 دسته فوق تعیین شوند. اما به طور کلی این وظیفه مدیر ارتباطات است که به عنوان هماهنگ کننده منابع مختلف، ابتکار عمل را در دست بگیرد. مدیر ارتباطات از یک طرف به واحدهای مرتبط دیگر (مانند واحد فروش) مشاوره داده و نظرات آنها را به مدیرعامل انتقال می دهد و از طرف دیگر نقطه نظرات و توصیه های مدیرعامل را به واحدهای دیگر منتقل می کند. مدیر ارتباطات، یک متخصص ارتباطات است و مسئولیت ارتباطی دارد. بنابراین باید نیازهای بازار را در قالب اصطلاحات ارتباطات فرموله کند. مدیر فروش مجاز است که نظرات خود را بیان کند و واحد مالی نیز در امور مالی و جنبه های هزینه ای همفکری می کند. با این وجود این مدیر ارتباطات است که در مرکز فرایند هدف گذاری جای دارد.

مدیرعامل یا رئیس هیأت مدیره آنچه را مورد انتظار سطوح مدیریت است، بیان می کند. ضمن اینکه تصویب نهایی اهداف تعیین شده را نیز به عهده دارد. شرکت تبلیغاتی (در صورت مشارکت) نیز مجاز است تا نظرات تخصصی خود را در خصوص اهداف بیان کند. با این وجود در نهایت در چارچوب دستورات سازمان عمل خواهد کرد و در فرآیند هدف گذاری پیش از این مسئولیتی ندارد.
هدف تبلیغاتی
در سازمان های کوچک تر، ممکن است تنها یک فرد نقش مدیریتی و ارتباطی را به عهده بگیرد. در سازمان های بزرگ نیز مدیر یک واحد (مانند مدیر بازاریابی) می تواند نقش مدیریتی را عهده دار شود. صرف نظر از کسی که هدف گذاری را به عهده دارد آنچه از اهمیت بیشتری برخوردار است، تعیین روشن، دقیق، معقول و عملی اهداف است.

به طور کلی اهداف به دو شکل بیان می شوند:

•    ساده و غیر رسمی، که معمولا به صورت شفاهی و بدون پیچیدگی به اطلاع دیگران می رسد.
•    رسمی، که به صورت مکتوب و با جزئیات بیشتر ارائه می شود.

نوع اول برای کمپین های فرعی و کم اهمیت تر مورد استفاده قرار می گیرد ولی برای یک کانون تبلیغاتی مهم و پرهزینه حتما باید از شکل رسمی همراه با جزئیات کامل استفاده شود.


منبع: کانون تبلیغاتی تاریخ ثبت مقاله  سه شنبه 1397/04/05   آمار بازدید  619
مقالات مر تبط

کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی صدف


logo-samandehi Valid XHTML 1.0 Strict

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin نقشه سایت

© تمامی حقوق برای کانون تبلیغات صدف محفوظ است.