کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی   Advertising

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin

شیائومی از تلفن Mi 10 Ultra با پشتیبانی از فناوری شارژ فوق سریع 120 وات رونمایی کرد   |   هواوی احتمالا نسخه جدید لپ‌تاپ میت‌بوک X را در سال جاری میلادی معرفی می‌کند   |   تلویزیون هوشمند 50 اینچی نوکیا با رزولوشن 4K احتمالا به‌زودی عرضه خواهد شد   |   موبایل های اندرویدی زلزله را به کاربران خبر می دهند  |   واتس اپ امکان چت همزمان در چند دستگاه را فراهم می کند  |   عرضه لپ تاپ کروم بوک جدید دل با ۱۹ ساعت شارژ  |   کتابخوان الکترونیکی با نمایشگر تاشوی ۱۰.۳ اینچی  |  

چه کسی پیام تبلیغاتی را تهیه می کند؟


سفارش دهنده می تواند به روش های مختلف پیام تبلیغاتی خود را تهیه کند. چهار روش اصلی برای تهیه یک پیام تبلیغاتی وجود دارد که عبارتند از:

توسط خود سفارش دهنده تبلیغ
تهیه کننده پیام تبلیغاتی
در این روش سفارش دهنده تبلیغ، مسئولیت تهیه محتوای پیام را خود بر عهده می گیرد. این روش زمانی توصیه می شود که محتوای پیام مشخص بوده و منابع در دسترس نیز بسیار محدود باشند. در این شرایط سفارش دهنده می تواند به سرعت محتوای پیام را آماده کرده، طراحی پیام را نیز خود به عهده بگیرد و نتیجه نهایی را در اختیار رسانه مورد نظر (مثلا یک روزنامه) قرار دهد. استفاده از این روش صرفه جویی در زمان و هزینه را به همراه خواهد داشت. به عنوان مثال یک خرده فروش کوچک را می توان نام برد که برای فروش بعضی اقلام خود یک پیام تبلیغاتی تنظیم کرده و برای چاپ به یک روزنامه محلی ارسال کرده است.

معمولا در اینگونه موارد رسانه ها در قبال چاپ آگهی، تسهیلاتی را در اختیار سفارش دهنده قرار می دهند. در مثال قبلی، خرده فروش می تواند در صورت نیاز متن پیام خود را برای پخش در رادیو نیز ارسال کند. اکثر تبلیغ دهندگان کوچک معمولا از این روش استفاده می کنند. از طرفی ممکن است یک تبلیغ دهنده آنقدر بزرگ باشد که امکان تهیه پیام در داخل سازمان خود را داشته باشد. چرا که ممکن است ایجاد امکانات لازم (مانند استودیوی طراحی یا ضبط صدا و تصویر) در داخل شرکت برای برخی از تبلیغ دهندگان مانند خرده فروشان بزرگ، تولید کنندگان خودرو، شرکت های مهندسی و شرکت های شیمیایی بسیار مقرون به صرفه تر باشد.

با رشد سیستم های طراحی کامپیوتری و دسترسی آسان و ارزان به این قبیل سیستم ها، طراحی و ساخت تبلیغات در داخل شرکت ها بسیار ساده نر شده است. شرکت ها با استفاده از این سیستم ها، قادر به ایجاد وب سایت برای سازمان خود نیز خواهند بود. علیرغم سریع و اقتصادی بودن این روش طراحی و ساخت پیام، باید پذیرفت که در این روش، خلاقیت و بکارگیری ایده های جدید کمتر ظهور خواهد کرد.

استفاده از شرکت تبلیغاتی
تهیه کننده پیام تبلیغاتی
تعداد زیادی از شرکت های بزرگ و حتی برخی شرکت های کوچک برای طراحی و ساخت پیام از شرکت های تبلیغاتی کمک می گیرند. مزیت اصلی این روش، بهره مندی از تخصص و مهارت شرکت های تبلیغاتی در طراحی و ساخت پیام است.

بکارگیری گروه های خلاقیت یا استفاده از مشتریان
تهیه کننده پیام تبلیغاتی
امروزه اکثر تبلیغ دهندگان، برای خرید فضا از خدمات شرکت های متخصص رسانه و برای تهیه پیام تبلیغاتی از خدمات مشاورین خلاقیت استفده می کنند. در لندن تعداد زیادی از مشاوران خلاقیت با گروه های خلاق تهیه پیام وجود دارند. این افراد در قبال دریافت دستمزد، پیام های تبلیغاتی مناسبی تهیه می کنند. برخی از استودیوهای طراحی و یا ضبط تبلیغات نیز خدمات مربوط به تهیه پیام را ارائه می کنند. برای تبلیغ دهندگانی که با چنین استودیوهایی همکاری می کنند، استفاده از خدمت تهیه پیام همان استودیوها اقتصادی تر است.

استفاده از متخصصین کارهای خلاقیت
تهیه کننده پیام تبلیغاتی
ممکن است تبلیغ دهندگان برای تهیه پیام خود به طور همزمان از چندین روش استفاده کنند. تبلیغ دهنده می تواند در مواردی از خدمات شرکت تبلیغاتی و در موارد دیگر از متخصصین کارهای خلاق استفاده کند. به عنوان مثال می توان از این افراد استفاده کرد:

•    شرکت تبلیغاتی: برای تولید پیام رسانه های اصلی مانند نشریات، رادیو، تلویزیون و غیره
•    طراح نمایشگاهی: برای طراحی غرفه به منظور حضور در نمایشگاه ها
•    نویسندگان نامه های تبلیغاتی: برای تهیه متن پیام نامه های تبلیغاتی
•    متحصصین وب: برای طراحی و ایجاد صفحات وب سایت شرکت

لازم به ذکر است بسیاری از رسانه ها خدمات تهیه پیام را به صورت رایگان ارائه می کنند. البته معمولا کیفیت ارائه این خدمات خیلی بالا نیست و بیشتر طراحی های ساده و ماشینی را در بر می گیرد. تبلیغ دهنده می تواند یک یا ترکیبی از روش های بالا را که ساده تر، آسان تر و ارزان تر است، انتخاب کند. اما به طور کلی بسیاری از تبلیغ دهندگان، استفاده از خدمات شرکت های تبلیغاتی را اقتصادی تر می دانند.

خلاصه وضعیت تهیه پیام

فرآیند تهیه پیام با برگه خلاصه وضعیت آغاز می شود. اگر چه بسیاری از تبلیغ ها، فقط برای یک بار تولید می شوند. اما به هر ترتیب کار با برگه خلاصه وضعیت پیام شروع می شود. در خلاصه وضعیت پیام، مسائل مهم مورد نظر تبلیغ دهنده بیان شده است. خلاصه وضعیت پیام ممکن است به صورت شفاهی و کوتاه یا به شکل مکتوب و بلند باشد. تهیه برگه خلاصه وضعیت پیام در بسیاری از برنامه های تبلیغاتی پرهزینه، کاملا ضروری است. ضمن اینکه تهیه این برگه وظیفه تبلیغ دهنده است.

ممکن است شرکت های تبلیغاتی و یا متخصصین خلاقیت در برگه خلاصه وضعیت پیام، اصلاحات و تعدیلاتی را انجام دهند. ولی نباید به آنها اجازه داد که برگه خلاصه وضعیت پیام را خود تهیه کنند. تهیه این برگه حق تبلیغ دهنده است. چرا که تبلیغ دهنده است که نهایتا باید این فرآیند را کنترل کند. تهیه برگه خلاصه وضعیت پیام مشخص می کند که هدف از پیام و انتقال آن چیست.


منبع: کانون تبلیغاتی تاریخ ثبت مقاله  شنبه 1397/04/16   آمار بازدید  480
مقالات مر تبط

کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی صدف


logo-samandehi Valid XHTML 1.0 Strict

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin نقشه سایت

© تمامی حقوق برای کانون تبلیغات صدف محفوظ است.