کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی   Advertising

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin

شرکت اچ‌تی‌سی اسمارت‌فون میان‌رده Wildfire E2 را در بازار روسیه معرفی کرد   |   توزیع اینترنت رایگان بین خبرنگاران از امشب   |   نخستین به‌روزرسانی نرم‌افزاری برای سری گلکسی نوت 20 سامسونگ منتشر شد   |   گوگل آخرین ورژن بتای اندروید 11 را منتشر کرد  |   گوگل در سال آینده میلادی از یک پیکسل تاشو رونمایی می‌کند   |   موبایلهای جدید سامسونگ همراه با ساعت هوشمند رونمایی شد  |   مایکروسافت جایزه های نقدی امنیتی خود را ۳ برابر کرد  |  

چگونه می توان رنگ بیشتری به تصاویر اضافه کرد؟


مفهوم رنگ جذاب و مخصوصا برای خلاقیت در صنعت چاپ بسیار پراهمیت است. این چیزی است که می تواند آرایه ای از احساسات را فرا بگیرد و بر روحیه، افکار و دیدگاه های ما تاثیر بگذارد. در عکاسی، رنگ هایی که در یک تصویر قابل استفاده هستند، می توانند افکار ما را در مورد تصویر تغییر دهند. از رنگ های روشن غروب خورشید یا گل های رنگارنگ، تا زمینه های پر جنب و جوش سبز یا یک آسمان آبی رنگ می تواند یک تصویر زیبا را ایجاد کند. با استفاده درست از رنگ در عکس می توانید پویایی و منحصر به فرد بودن را به عکس های خود اضافه کنید که از هیچ روش دیگری قابل دستیابی نیست! استفاده از رنگ در عکاسی شما موضوعی است که به طور چشمگیری تصاویر شما را تغییر می دهد. اگر به دنبال ایده هایی برای گرفتن عکس های شگفت انگیز هستید، به نکات زیر برای استفاده از رنگ در عکاسی خود نگاهی بیاندازید.

درک رنگ
درک رنگ
درک نحوه کار و تأثیرگذاری رنگ برای به دست آوردن رنگ های مناسب در تصویر مهم است. رنگ های مختلف ترکیب و تحریک احساسات مختلفی دارند و موضوعات مختلفی از تصویر را برجسته می کنند. با صرف چند دقیقه برای درک چگونگی تأثیرگذاری رنگ ها، می توانید بفهمید که تصویر شما دارای چه رنگ هایی است.

1)رنگ های شبیه و قابل قیاس

رنگ های مشابه رنگ هایی هستند که در چرخه رنگ کنار هم قرار گرفته اند مثل سبز و زرد. در نظر گرفتن این رنگ ها در ترکیب شما می تواند تصویر بصری زیبا را خلق کند.

2) رنگ های متضاد
درک رنگ
رنگ های پررنگ و قدرتمند، تصاویر قدرتمند و جذابی را ایجاد می کنند. خوشبختانه، آنها نیز به راحتی قابل مشاهده هستند! برای به دست آوردن تعداد بیشتری از رنگ های متضاد ، به چرخه رنگ نگاه کنید. به عنوان مثال، قرمز و سبز یا نارنجی و بنفش می توانند رنگ های قوی و متضاد ایجاد کنند. یک تصویر شگفت انگیز نتیجه ترکیب قوی خواهد بود.

3) رنگ های متقاطع

یک رنگ متقاطع ترکیبی از دو ترکیب رنگی متضاد یا مکمل در چرخه رنگ است. این گروه بندی همچنین می تواند یک طرح مکمل دوگانه نامیده شود و اغلب به صورت ذاتی یافت می شود.

البته ترکیب رنگ های دیگری هم وجود دارد که برای چاپ کنار هم عالی کار خواهند کرد چیزی که باید به آن توجه داشت، حفظ کردن نام ترکیب های رنگی مهم نیست فقط چشم خود را به دیدن و تشخیص آنها عادت دهید. اکنون، نگاهی بیاندازیم به نکاتی درباره ایجاد یک تصویر با رنگ های درست و مناسب.

ایجاد تصاویر برجسته و رنگارنگ

1)به دنبال رنگهای پررنگ و روشن باشید
درک رنگ
گاهی اوقات، شما ممکن است در تصویر خود با قرار دادن سطح رنگ تأثیر بگذارید. گل های درخشان، لباس های رنگارنگ، اسباب بازی های ساحلی، پرندگان و پروانه ها می توانند برای تصاویر بزرگ و رنگارنگ ساخته شوند. اولین گام به ترکیب رنگ های بیشتری در تصاویر شما، آگاهی از تاثیری است که رنگ های روشن و پرجاذبه می توانند بر ترکیبات شما داشته باشند.

2)به دنبال پس زمینه های برجسته و پررنگ باشید
درک رنگ
شما همچنین می خواهید چشمان خود را برای پس زمینه های رنگی در تصاویر باز نگه دارید. یک دیوار رنگارنگ یا یک زمینه گل پرتره یا یک برگ سبز روشن برای تصاویر یزرگ در نظر بگیرید. حتی آسمان آبی می تواند پس زمینه زیبا ایجاد کند.

3)ترکیب رنگارنگ خود را ایجاد کنید

هیچ چیز هیجان انگیز برای عکس گرفتن وجود ندارد؟ صحنه های رنگارنگ خود را در نظر بگیرید. ده ها راه هیجان انگیز برای ایجاد تصاویر جسورانه و رنگارنگ، از تنظیم میوه های رنگارنگ تا صحنه زندگی هنوز وجود دارد، نتیجه ایجاد یک نقاشی انتزاعی و عکسبرداری بسیار نزدیک به هم هستند.

4)عکاسی در شب

یکی دیگر از روش های ساده برای ایجاد رنگ های پررنگ و روشن، عکس گرفتن در شب است. عصرها، مخصوصا حدود نیم ساعت بعد از غروب آفتاب وقت بسیار ویژه ای برای گرفتن تصاویر رنگارنگ شبانه هستند. این به این دلیل است که آسمان در تصاویر شما آبی رنگ است، نه سیاه. به دنبال نشانه های نئونی، چراغ های خیابانی و چراغ هایی از ترافیک برای ایجاد تصاویر رنگی باشید.

5)از یک متضاد کننده استفاده کنید
درک رنگ
اغلب، رنگ متضادی که در تصاویر منظره ظاهر می شود، کم است. شرایط جو زمین و این واقعیت که نور خورشید همیشه عناصر رادر ترکیب رنگ های شما در زاویه راست قرار نمی دهد، می تواند منجر به ایجاد تصاویر کم نور یا بی نور شوند. برای مقابله با این موضوع، از یک فیلتر متضادکننده استفاده کنید، این فیلتر می تواند به کاهش میزان انعکاس نور در یک صحنه کمک کند، در نتیجه رنگ های پررنگ تری ایجاد کند.

منبع: کانون تبلیغاتی تاریخ ثبت مقاله  یک شنبه 1397/05/21   آمار بازدید  584
کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی صدف


logo-samandehi Valid XHTML 1.0 Strict

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin نقشه سایت

© تمامی حقوق برای کانون تبلیغات صدف محفوظ است.