کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی   Advertising

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin

شیائومی از تلفن Mi 10 Ultra با پشتیبانی از فناوری شارژ فوق سریع 120 وات رونمایی کرد   |   هواوی احتمالا نسخه جدید لپ‌تاپ میت‌بوک X را در سال جاری میلادی معرفی می‌کند   |   تلویزیون هوشمند 50 اینچی نوکیا با رزولوشن 4K احتمالا به‌زودی عرضه خواهد شد   |   موبایل های اندرویدی زلزله را به کاربران خبر می دهند  |   واتس اپ امکان چت همزمان در چند دستگاه را فراهم می کند  |   عرضه لپ تاپ کروم بوک جدید دل با ۱۹ ساعت شارژ  |   کتابخوان الکترونیکی با نمایشگر تاشوی ۱۰.۳ اینچی  |  

چگونه مخاطبان تبلیغ خود را انتخاب کنیم؟


سوالات اصلی که در طراحی تبلیغات باید مورد توجه قرار گیرند عبارتند از: چه کسی مشتری شما است؟ تصمیم دارید چه کسی را متقاعد سازید؟ چه کسی بر تصمیم خرید تأثیر می گذارد؟ چه کسی واقعا عمل خرید را انجام می دهد؟ چه کسی برای شما از همه مهمتر است؟ و به طور خلاصه چه کسی مخاطب شما است؟ تبلیغات مستلزم صرف هزینه است، و غالبا رقم قابل توجهی برای آن لازم است. از طرفی بودجه تبلیغاتی به راحتی در اختیار سفارش دهنده تبلیغ قرار نمی گیرد. لذا در هزینه این بودجه باید درست عمل شود. عدم کارایی در صرف هزینه ها، به معنای اتلاف بودجه تبلیغاتی خواهد بود.

انتخاب مخاطبان
در اینجا کارایی به مفهوم رساندن پیام مناسب به شکل مناسب و به مخاطب مناسب است. تبلیغات به مفهوم برقراری ارتباط است و برای برقراری یک ارتباط اثربخش، باید هدف گیری مخاطبان به شکلی درست انجام پذیرد. مهمترین بخش فرآیند ارتباطات، تعیین مخاطبان هدف است. از همان ابتدای فرآیند تبلیغ، سفارش دهنده باید نسبت به تعیین مخاطبان خود اقدام کند. انتخاب مخاطبان هدف همیشه ساده نیست. برای مثال در تبلیغات اتومبیل "مینی ماینر" جدید چه کسانی را باید به عنوان مخاطب هدف انتخاب کرد؟ جوانان؟ افرادی که دارای درآمد کم هستند؟ کسانی که به دنبال خرید یک ماشین دیگر هستند؟ مادران؟ مخاطبان هدف یک دستگاه کپی چه کسانی می توانند باشند؟ کمی به مخاطبان مختلفی که یک دستگاه کپی می تواند داشته باشد، فکر کنید. این مخاطبان می توانند افراد زیر را شامل شوند:

•    منشی ها
•    سرپرستان دفاتر
•    مدیران خرید
•    مدیران عامل
•    تمامی مدیران میانی شرکت ها

حتما با ما هم عقیده هستید که پاسخ به این سوال چندان آسان نبوده و نیازمند نوعی قضاوت است. انتخاب درست مخاطبان هدف، موفقیت تبلیغ را به دنبال خواهد داشت و انتخاب نادرست آنها، موجب اتلاف پول، فرصت و زمان خواهد شد. در نتیجه انتخاب مخاطبان هدف باید با دقت صورت گیرد. انتخاب مخاطبان گاهی بسیار ساده است، گاهی بسیار مشکل و در مواقعی نیز غیرممکن می نماید. به واسطه وجود چنین ویژگی هایی است که تبلیغات هم به عنوان هنر و هم به عنوان علم شناخته می شود.

انتخاب مخاطبان
چه کسانی مخاطبان هدف هستند؟

هر تبلیغی مخاطب خاص خود را هدف قرار می دهد. مواد دارویی، ابزارآلات صنعتی، کودهای کشاورزی، لباس شنا، همگی مخاطبان خاص خود را دارند. در تمامی این موارد، نیاز به انتخاب دقیق مخاطب امری بدیهی است. انتخاب دقیق مخاطب یکی از جنبه های اصلی برنامه ریزی ارتباطات است. هرچقدر دقت و صحت انتخاب مخاطبان بیشتر باشد، اثربخشی پیام بیشتر و در نتیجه اتلاف منابع کمتر خواهد بود. بنابراین در برنامه ریزی تبلیغات، می بایست تعریف مخاطبان با دقت زیادی انجام شود. مثلا گروه خاصی از مالکین خانه (نه همه مالکین خانه)، یا گروه خاصی از موتورسواران (نه همه موتورسواران) را می توان به عنوان مخاطبان یک تبلیغ در نظر گرفت.
انتخاب مخاطبان
کالاهای بسیار کمی را می توان نام برد که مخاطبان آنها شامل تمام مردم باشند. اغلب کالاها در بخش های مختلفی از بازار مشتریان خاص خود را دارند. در روند بازاریابی دهه گذشته، تقسیم بازار و تولید کالاهای مختص هر بخش مورد تاکید قرار گرفته است. شما نمی توانید محصول خود را به همه بفروشید، بلکه می بایست بازار مشخصی را انتخاب کرده و محصول خود را در آن بازار عرضه کنید. به عنوان مثال بازار اتومبیل را در نظر بگیرید. هم زمان این بازار شامل اتومبیل های "مینی ماینر"، اتومبیل های اسپورت، اتومبیل های دو سرنشینه، اتومبیل های هشت سرنشینه و ... می باشد. بنابراین ما به جای یک بازار اتومبیل، با بازارهای اتومبیل مواجه خواهیم بود.
انتخاب مخاطبان
انتخاب مخاطبان تبلیغات، پیچیده تر از آن چیزی است که به نظر می رسد. مشتریان در طول زمان تغییر می کنند به این معنی که از مصرف کنندگان یک گروه خارج شده و به مصرف کنندگان گروه دیگر می پیوندند. به یاد داشته باشید که قبل از هر تبلیغی باید استفاده کنندگان، خریداران و تصمیم گیرندگان را شناسایی کرد. مهمترین تصمیم در انتخاب مخاطبان، تعریف ویژگی های آنها است. این تعریف شامل دو مورد زیر است:

•    مخاطبان چه کسانی باید باشند
•    مخاطبان چه کسانی هستند و در کجا زندگی می کنندمنبع: کانون تبلیغاتی تاریخ ثبت مقاله  یک شنبه 1397/04/10   آمار بازدید  731
مقالات مر تبط

کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی صدف


logo-samandehi Valid XHTML 1.0 Strict

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin نقشه سایت

© تمامی حقوق برای کانون تبلیغات صدف محفوظ است.