کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی   Advertising

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin

پلی موزیک گوگل تا ابتدای سال ۲۰۲۱ بازنشسته می‌شود  |   ۲۵۰ میلیون موبایل ۵G در ۲۰۲۰ بارگیری می شوند  |   پیکسل 5 به نمایشگر 6.67 اینچی و 120 هرتزی مجهز خواهد بود   |   گوگل ویژگی مشابه ایردراپ عرضه کرد  |   اپل عنوان بزرگترین تولیدکننده تبلت طی 3 ماهه دوم سال 2020 را کسب کرد   |   سامسونگ در حال تست سیستم‌عامل اندروید 11 برروی گلکسی +S20 است   |   پلی‌استیشن 5 تحت شرایط خاصی از کنترلرهای PS4 پشتیبانی خواهد کرد   |  

12 نکته برای جلب توجه مشتریان از طریق تلفن

 
اینکه آیا شما محصولات خود را به عنوان صاحب کسب و کار کوچک یا بعنوان یک بازاریاب برای شرکت دیگر به فروش می رسانید یا نه، در هر صورت این 12 مورد از بهترین و موثر ترین راهنمایی های فروش است که می توانید استفاده کنید. موفقیت در بازاریابی تلفنی برای مهارت هایی است که جنبه های بی شماری از ارتباطات را پوشش می دهند. علاوه بر داشتن بیان قوی در توضیحات، شما باید یک بازاریاب خوب باشید. علاوه بر این شما باید بار سنگین برند خود را نیز بر دوش بکشید. 
 
متقاعد کردن مشتریان از طریق تلفن برای کار تبلیغات ممکن است به همان سادگی که فکر میکنید نباشد. شما رقبای زیادی دارید که همان محصول را ارائه می دهند. بعنوان یک قائده کلی، یک بازاریاب باید USP (مزیت فروش منحصر بفرد) را از نام تجاری خود به مشتریان انتقال دهد. با این حال، مشکل کلیدی در بسیاری از کمپین های ناموفق بازاریابی این است که عوامل قادر به انتقال صحیح پیام خود به مشتریان نیستند. 
 
1)مطمئن و با اعتماد به نفس باشید
 
جلب توجه مشتریان از طریق تلفن
فرقی نمی کند تماس های شما داخلی باشد یا خارجی در هر صورت باید مطمئن و با اعتماد به نفس حرف بزنید. مشتریان می توانند اعتبار و اهمیت یک برند را از طریق لحن نماینده شناسایی کنند. اعتبار محصول خود را با اقتدار مطرح کنید و در فروش آن جسور باشید. هر گونه تردید و یا ترس در اظهارات شما مشتری را دچار شک می کند. این ممکن است شما را از ایجاد تاثیرگذاری  مورد نظر در ذهن مشتریان باز دارد. در صورت لزوم از یک متن استفاده کنید، اما مطمئن شوید که صدا ضعیف یا خیلی ساختگی به نظر نیاید.
 
2)حفظ صدا و لحن طبیعی
 
جلب توجه مشتریان از طریق تلفن
یکی از رایج ترین مشکلات در زمینه بازاریابی این است که لحن و صدای آنها طبیعی نیست. ممکن است یادگیری درباره ویژگی های محصول و آماده کردن و استفاده از متن زمان بر باشد اما صحبت با صدای طبیعی نشان می دهد که شما به راحتی می توانید به سوالات مشتریان پاسخ دهید. اغلب، بازاریابان زمان زیادی را صرف پاسخ دادن به پرسش های واقعی می کنند. 
 
3)به مشتریان خود گوش دهید
 
جلب توجه مشتریان از طریق تلفن
بازاریابان معمولا نظرات خود را قبل از سوال های مشتریان ارائه می دهند. مشکل این عوامل این است که آنها کمتر به مسائل مشتریان گوش می دهند و بیشترعلاقه مند به فروش محصول می باشند. رویکرد ایده آل گوش دادن به نظر مشتری و سپس ارائه مزایای محصول خود است. محصول خود را به مشتری ارائه دهید، به آنچه که می گویند گوش کنید و سپس قصد خود را با ویژگی های محصول پشتیبانی کنید.
 
4)تظاهر نکنید
 
جلب توجه مشتریان از طریق تلفن
بازاریابان اغلب گفته های مشتریان را برای آنها به گونه ای انجام می دهند که منجر به معنای دیگری می شود. این موضوع به ارتباط بین مشتری و بازاریاب لطمه وارد می کند. به یاد داشته باشید که هر مشتری منحصر به فرد است و تجربه آنها در استفاده از یک محصول خاص ممکن است مشابه سایر افراد نباشد. به آنچه که می گویند گوش دهید و صحبتشان را متوقف نکنید. این موضوع باعث بد جلوه دادن وجهه شما به عنوان نماینده شرکت می شود و ممکن است مشتری تماس را قطع کند.
 
5) مکالمه خود را جالب کنید
 
جلب توجه مشتریان از طریق تلفن
تماس با کیفیت و جذاب منجر به فروش خوب می شود. در تماس خود تمامی حرف های اضافی را حذف کنید. لفظ های کلامی کیفیت تماس ها را کاهش می دهد. در عوض، شما باید از کلمات معنی داری استفاده کنید که حامی حرف های شما باشد. پس از اینکه مشتری حرف را خاتمه داد شما باید به این موضوع فکر کنید که چه می توانید بگویید تا در ذهن او تأثیر مطلوبی بگذارید که از این طریق نظر خود را هم بیان کنید.
 
6)حفظ وضعیت درست
 
جلب توجه مشتریان از طریق تلفن
ممکن است از خود بپرسید حفظ وضعیت بدن در حالت مناسب چه کمکی به بازاریابی تلفنی می کند؟ به این دلیل که حالت نشسته یا ایستاده در طول مکالمه صدای شما را واضح می کند. زمانیکه بدن در وضعیت مناسبی قرار دارد صدای شما دارای اعتماد به نفس بیشتری خواهد بود. هنگامی که شما در یک موقعیت کج قرار می گیرید یا هنگام صحبت کردن سرتان به سمت پایین است، این از واضح شنیده شدن صدا جلوگیری می کند.
 
7) برای اعتراض ها و مخالفت ها آماده باشید
 
جلب توجه مشتریان از طریق تلفن
هنگامی که محصولات خود را از طریق تلفن می فروشید، ممکن است با اعتراضات مواجه شوید. اغلب مشتریان با ایده های شما مقابله خواهند کرد و شما باید بدون اینکه ناراحت و یا عصبانی شده باشید، باید موضوع و هدف خود را توضیح دهید. بازاریابان اغلب بخاطر ترس از اینکه مشتریان را اذیت نکنند اغلب در ارائه های استدلال هایشان تردید دارند. 
 
8)محیط کار خود را برای یک فروش عالی آماده کنید
 
جلب توجه مشتریان از طریق تلفن
محیطی  که بازاریاب کار می کند باید از درهم ریختگی دور باشد. محل شلوغ کار به بازاریابان اجازه نمیدهد که بر فروش تمرکز کنند. اشیاء باعث حواس پرتی می شود و فروشندگان قادر به تمرکز روی تماس نیستند. معلوم کردن ناحیه کار، رویکرد شما را علمی تر و ساخت یافته تر می کند و شما قادر خواهید بود استدلال های خود را موثرتر استفاده کنند. بنابراین، این امر منطقی است که فضای کاری خود را برای ارتقاء کیفیت تماس بهبود بخشید. 
 
9)ایجاد آرامش و صمیمیت
 
جلب توجه مشتریان از طریق تلفن
مهارتهای ارتباطی پیشرفته در فرآیند بازاریابی نقش دارند. قبل از اینکه وارد معامله تبلیغات شوید، باید با مشتریان ارتباط برقرار کنید و آنها را درک کنید. در ابتدا لازم است لیستی از مشکلاتی که مشتریان با آنها مواجه هستند را تهیه کنید، بنابراین می توانید ویژگی های محصول را طبق آن لیست ایجاد و ارائه کنید. همچنین هنگامی که با مشتریان صحبت می کنید، بهتر است لبخند بزنید. حتی اگر آنها نمیتوانند شما را ببینند، در روند ارتباطات، حس صمیمیت را حفظ میکند. 
 
10)مراقب سرعت حرف زدن خود باشید
 
جلب توجه مشتریان از طریق تلفن
هنگامی که شما سعی در فروش محصول خود دارید، بسیار مهم است به گونه ای صحبت کنید که فرد مقابل شما بتواند ایده ها و نظرهایتان را متوجه شود و درک کند. هنگام توضیح ویژگی های محصول به آرامی صحبت کنید تا کلمات را به درستی به زبان بیاورید زیرا این شما هستید که ویژگی ها و مشخصات فنی محصول خود را می دانید نه مشتریانتان! اگر به طور معمول سریع صحبت می کنید، سعی کنید سرعت حرف زدن خود را حدود 20 درصد کاهش دهید. 
 
11)از نام مشتری خود استفاده کنید
 
جلب توجه مشتریان از طریق تلفن
یکی از موثرترین راههای جذب توجه مشتریان شما این است که آنها را با اسم خودشان صدا بزنید. از نام آنها حداقل سه بار در طول مکالمه استفاده کنید. کارشناسان ارتباطات بر اهمیت استفاده از نام در طی مکالمه تمرکز می کنند، زیرا ارتباط میان دو نفر را تقویت می کند. استفاده از نام باعث می شود تا مشتری احساس کند که برایش ارزش قائلید. 
 
12)حرف های مشتری خود را تکرار کنید
 
جلب توجه مشتریان از طریق تلفن
هنگامی که یک مشتری از یک مشکل خاص صحبت می کند، شما جهت ایجاد یک رابطه، نظرات او را تأیید می کنید. حتی اگر نظرات آنها متفاوت از آنچه شما می پندارید، است ابتدا باید قبل از توضیح نظراتتان آن ها را تشخیص دهید. با این حال، اطمینان حاصل کنید که این استراتژی را بیش از حد نادیده نگیرید، زیرا ممکن است بسیار حساس باشد.
 


منبع: کانون تبلیغات   آمار بازدید  769
مقالات مر تبط

کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی صدف


logo-samandehi Valid XHTML 1.0 Strict

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin نقشه سایت

© تمامی حقوق برای کانون تبلیغات صدف محفوظ است.