کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی   Advertising

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin

شرکت اچ‌تی‌سی اسمارت‌فون میان‌رده Wildfire E2 را در بازار روسیه معرفی کرد   |   توزیع اینترنت رایگان بین خبرنگاران از امشب   |   نخستین به‌روزرسانی نرم‌افزاری برای سری گلکسی نوت 20 سامسونگ منتشر شد   |   گوگل آخرین ورژن بتای اندروید 11 را منتشر کرد  |   گوگل در سال آینده میلادی از یک پیکسل تاشو رونمایی می‌کند   |   موبایلهای جدید سامسونگ همراه با ساعت هوشمند رونمایی شد  |   مایکروسافت جایزه های نقدی امنیتی خود را ۳ برابر کرد  |  

4 عناصر یک برند موفق

 تعهد برند

یک برند یک ارگانیسم پیچیده است.
هر زمان که محصول یا خدمتی می خرید، احتمالا تصویری ذهنی از کارکرد محصول و اینکه چگونه به رونق زندگی و کار شما کمک می کند، برای خود دارید. اغلب این تصاویر بر اساس پیشفرض‌هایی برای شما شکل گرفته اند که می توانند در نهایت منجر به ناامیدی شما شوند؛خصوصا با محصول یا خدمت مورد آشنایی کاملی غیر از آن پیش فرض های ذهنی برای خودنداشته باشید. گاهی این انتظارات بر اساس پیشنهادات دیگران شکل گرفته اند و گاهی اوقات این انتظارات بر اساس گفته های خود برند برای شما ایجاد شده اند.

از بین این سه سناریو، تنها سناریو آخر است که کنترل و امکانی برای فروشنده نسبت به تجربه خریدار ایجاد می کند که به آن قول و تعهد برند گفته می شود و یکی از مهمترین و قدرتمند ترین جنبه های برندینگ است.

برند موفق
تعهد برند چیست؟

تعهد برند در واقع بسط و تعمیمی از همان جایگاه یابی یک شرکت یا بنگاه است. اگر به جایگاه‌یابی به عنوان زمین حاصلخیزی می نگرید که به یک برند اجازه می دهد تا جوانه بزند،رشد کند و به موفقیت دست پیدا کند؛ تعهد برند در واقع میوه برند است – در واقع مزیت محسوسی است که باعث می شود تا یک محصول یا خدمت مطلوب و مورد پسند باشد.
مثال . . .

یک تعهد برند می تواند با جزئیات برای عموم مردم شرح داده شود یا اینکه در عمل و از طریق تجربه مشتری از برند به وی انتقال یابد. چند سال پیش، برند FedEx اعلام کرد گزینه ای جزرساندن بسته ها در طی یک شب وجود ندارد – یک تعهد آشکار که امروز هم همچنان به آن عمل می شود.
مثال دیگر . . .

در مرکز پایتخت غذا جهان، پلاک 140 خیابان شانزِلیزه پاریس، یک غذاخوری مشهور و شناخته شده قرار دارد که به نسبت غذاخوری های دیگر فوق العاده شلوغ است. الان من در موردرستوران برج نقره ای یا ماکسیم صحبت نمی کنم. در واقع من از چیزی صحبت می کند که اکنون بیش از 35 سال است که در سراسر دنیا همانند یک طوفان در حال حرکت بوده است و آن چیزی نیست جز مک دونالد.
چرا مک دونالد با تبلیغات اینگونه شد . . .

برند موفق
چطور یک واردات بی تکلف از خاک آمریکا می تواند در بهشت تغذیه دنیا به چنین موفقیتی دست  پیدا کند؟ در نظر آمریکایی ها و فرانسوی ها به یک شکل، مک دونالد کاری نکرده جز اینکه به تعهد برند خود عمل کرده است: یک غذای ارزان، دوست داشتنی و همیشه یک شکل که به سرعت درمحیطی تمیز ارائه شده است. در هر کشوری که باشید، سیب زمینی سرخ کرده های آن فوق العاده ترد است، قهوه های آن در فنجان هایی ارائه می شود که بدون دردسر می توان آنها را از فروشگاه بیرون آورد و سرویس های بهداشتی آن هم بسیار تمیزهستند. یعنی هر وقت هر خانواده ای که بخواهندغذایی را در بیرون از منزل خود میل کنند،مطمئنا مک دونالد یکی از گزینه های اصلی آنهاست.
اما برگردیم به پرسش اول ” تعهد برند چیست ؟ “

البته، قول و تعهد زمانی خوب است که حفظ شود و به آن وفادار باشیم. اگر شرکتی در اغلب مواقع، به قول و تعهد خود عمل نکند، اعتبار آن – و البته فروش آن – احتمالا کاهش پیدا می کند.پس چرا یک برند باید همه چیز خودش را بر روی یک قول و تعهد خطر کند؟ به هر حال، اصلا قول ندادن به مشتریان مطمئن تر نیست؟

در حقیقت، هزینه فرصت مخفی شدن در سایه بسیار سنگین است. اگر یک کسب و کار به توانایی های خود اطمینان دارد و همواره تجربه ای ثابت و جذاب را برای مشتری خودش رقم زده است، خیلی راحت می تواند خودش را از رقبا متمایز کند و جایگاه رهبری برای خودش کسب کند. مشتریان هم عموما این کسب و کارها را بیشتر انتخاب می کنند، چرا که به نظر می رسدکه این کسب و کارها ارزش بیشتری ارائه می کنند.
سه راه برای قول دادن و وفا کردن به آنها

شما چه قول هایی را به مشتری خود داده اید و می دهید؟ برای انگیزاندن مشتریان، قول یکبرند باید به سه هدف زیر دست پیدا کند:

    باید یک مزیت جذاب ارائه دهد
    باید معتبر و واقعی باشد
    همواره باید به آن عمل شود


منبع: بازاریابی   آمار بازدید  798
مقالات مر تبط

کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی صدف


logo-samandehi Valid XHTML 1.0 Strict

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin نقشه سایت

© تمامی حقوق برای کانون تبلیغات صدف محفوظ است.