کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی   Advertising

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin

اندازه‌گیری اکسیژن خون با دوربین‌ گوشی‌ هوشمند   |   اندازه‌گیری اکسیژن خون با دوربین‌ گوشی‌ هوشمند   |   مشکل بزرگ در دوربین آیفون ۱۴ خبرساز شد  |   قیمت‌ اپلیکیشن‌ها در اپ استور گران شد  |   تعداد مورچه‌های زمین اعلام شد  |   تعداد مورچه‌های زمین اعلام شد  |   انجام دو آزمایش موشک‌های مافوق صوت هاوک آمریکا  |  

آلفا موتور JAX معرفی شد؛ یک کوپه شاسی‌بلند برقی برای فتح مسیرهای آفرود

کمپانی آلفا موتور (Alpha Motor Corporation) از یک محصول جدید با نام Jax پرده‌برداری کرد. این خودرو در حقیقت نسخه شاسی‌بلند شده از مدل Ace است که چندی پیش رونمایی شد.

از لحاظ طراحی ظاهری، Jax نیز همانند Ace ریشه در گذشته داشته و فرم اتاق آن تا حدودی مدل‌های قدیمی پورشه و یا حتی فولکس واگن بیتل را در ذهن تداعی می‌کند. دماغه این کوپه شاسی‌بلند، به شکل عمودی طراحی شده و چراغ‌های آن از نوع LED هستند. میله‌های محافظ نصب شده روی سپرها، لبه‌های متورم گلگیرها، باربند و نورافکن‌های سقفی و همچنین رینگ‌های 16 الی 19 اینچی که با لاستیک‌های مخصوص آفرود احاطه شده‌اند، از شاخص‌ترین تفاوت‌های ظاهری Jax با Ace به شمار می‌روند.
آلفا موتور Ace
آلفا موتور Jax

از دیگر ویژگی‌های ظاهری جذاب Jax باید به مواردی مثل دستگیرهای هم سطح با بدنه، درهایی که مثل محصولات رولزرویس خلاف هم باز می‌شوند، اسپویلر عقب و چراغ‌های سرتاسری پشت اشاره کنیم.
نام Jax از عبارت Junior All-terrain Crossover به معنای کراس‌اوور جوان همه‌جارو برگرفته شده است

اما نکته عجیب اینکه به گفته استارتاپ کالیفرنیایی، در نسخه تولید انبوه خبری از نورافکن‌ها و دیگر لوازم نصب شده روی بدنه نیست، از این رو مدل نهایی بسیار سر به زیرتر از آنچه که رونمایی شده، خواهد بود.

متاسفانه آلفا موتور چندان وارد جزئیات داخل کابین Jax نشده، ولی از روی تصاویر موجود مشخص است که این خودرو ظرفیت حمل چهار سرنشین را دارد. علاوه‌بر این، داشبورد آن میزبان یک نمایشگر ایستاده برای سیستم اینفوتینمنت بوده و وظیفه ارائه اطلاعات مورد نیاز راننده به نمایشگر دیجیتال سپرده شده است؛ درها هم پنل ساده‌ای دارند و سرنشینان برای بستن آنها باید از یک بند مخصوص کمک بگیرند.

همانند Ace نیروبخش Jax نیز پیشرانه‌ای تمام الکتریکی است. این پیشرانه در عرض 6.5 ثانیه سرعت خودرو را به 60 مایل (96 کیلومتر) در ساعت رسانده و توسط پک باتری 75 کیلووات ساعتی تغذیه می‌شود. آلفا موتور ادعا می‌کند، Jax با تکیه بر این باتری تا 250 مایل (402 کیلومتر) از شارژ مجدد بی‌نیاز خواهد بود.

اما باز هم مساله تعجب‌برانگیز اینکه آلفا موتور اذعان کرده مشخصات فوق صرفا نقشی توصیفی دارند و ممکن است نسخه تولیدی با مشخصاتی متفاوت به دست مشتری برسد!

در هر حال، برای کوپه شاسی‌بلند یا شاسی‌بلند کوپه Jax قیمت پایه‌ای برابر با 38 هزار دلار (بدون احتساب مشوق‌های فدرال، ایالتی یا محلی) تعیین شده است. هنوز مشخص نیست این خودرو چه زمانی وارد بازار خواهد شد.

منبع: آمار بازدید  408
اخبار مر تبط