کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی   Advertising

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin

اندازه‌گیری اکسیژن خون با دوربین‌ گوشی‌ هوشمند   |   اندازه‌گیری اکسیژن خون با دوربین‌ گوشی‌ هوشمند   |   مشکل بزرگ در دوربین آیفون ۱۴ خبرساز شد  |   قیمت‌ اپلیکیشن‌ها در اپ استور گران شد  |   تعداد مورچه‌های زمین اعلام شد  |   تعداد مورچه‌های زمین اعلام شد  |   انجام دو آزمایش موشک‌های مافوق صوت هاوک آمریکا  |  

آمریکا با تزریق ۳.۴ میلیون دوز واکسن کرونا، رکورد واکسیناسیون در یک روز را شکستطبق گفته گروه امداد کووید-۱۹ کاخ سفید، ایالات متحده با تزریق ۳.۴ میلیون دوز واکسن در یک روز رکورد واکسیناسیون جدیدی را به ثبت رساند.

طبق ارزیابی‌های مرکز کنترل و پیشگیری ویروس کووید-۱۹ بیش از ۸۹.۵ میلیون نفر از ساکنان ایالات متحده حداقل یک دوز واکسن را دریافت کرده و ۴۸.۶ میلیون نفر به صورت کامل واکسینه شده‌اند.

به طور کلی، ایالت‌هایی مانند ورمونت، داکوتا، آلاسکا و هاوایی که از جمعیت کمتری برخوردار هستند بیشترین میزان واکسن را دریافت می‌کنند. در همین حال، مناطق دور‌افتاده ایالات متحده از جمله ایالات فدرال میکرونزی، پورتوریکو و جزایر ویرجین به همراه آلاباما و جورجیا نسبت به میانگین ملی میزان واکسن بسیار کمتری دریافت می‌کنند.

تاکنون «جو بایدن» رئیس جمهور ایالات متحده به وعده خود مبنی بر تزریق ۱۰۰ میلیون دوز واکسن در ۱۰۰ روز اولیه روی کار آمدن خود عمل کرده است. در این رابطه باید چند نکته مهم را متذکر شد. «درو آرمسترانگ» سردبیر بخش بهداشت و درمان بلومبرگ اخیرا عنوان کرد که انباشته‌ شدن گزارش‌ها می‌تواند باعث افزایش میزان واکسیناسیون برخی ایالت‌ها از جمله تگزاس شود.

همچنین تجزیه و تحلیل داده‌های مرکز کنترل و پیشگیری ویروس کووید ۱۹ در اوایل ماه جاری نشان می‌دهد که سفید‌پوستان در مقایسه با رنگین‌پوستان تقریبا دو برابر بیشتر دوز واکسن دریافت کرده‌اند.

از طرفی دیگر در حالی که واکسیناسیون در کشورهای ثروتمند مانند ایالات متحده به خوبی در حال انجام است، کشورهای فقیر باید منتظر دریافت واکسن باشند. تاخیر و نابرابری‌های به وجود آمده می‌تواند روند پیشروی ویروس همه‌گیر کرونا را به طور قابل توجهی طولانی کند. نقشه واکسیناسیون جهانی ارائه شده از سوی بلومبرگ مشخص می‌کند‌ در حالی که ایالات متحده به صورت روزانه رکوردهای جدیدی برای انجام واکسیناسیون به ثبت می‌رساند بیشتر کشورهای قاره آفریقا از این واکسن محروم هستند.

منبع: آمار بازدید  403
اخبار مر تبط