کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی   Advertising

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin

توصیه جهانگرد‌ها برای سفر به ۱۰ کشور در سال 2019، ایران در رتبه هفتم  |   نحوه پیگیری مشکل کسانی که امروز "بسته حمایتی" به حساب آنها واریز نمی‌شود   |   رونمایی از فناوری های جدید در داووس  |   بهشت زمستانی پرندگان مهاجر در ایران  |   شیائومی بزرگ‌ترین مشکل حسگر اثر انگشت یکپارچه با صفحه نمایش را حل کرد  |   افت محسوس فروش رنو به ایران در سال ۲۰۱۸  |   پست کی‌روش بعد از جنجال جواد خیابانی   |  

آیفون 8 دو سیم کارته؟ چرا که نه!

اخیراً خبرهای منتشر شده اند که نشان از ثبت امتیازات برای استفاده از دو سیم کارت در گوشی های آیفون دارند. با توجه به بازار خاص برخی کشورهای این انتظار می‌رود که اپل برنامه خاصی برای تولید آیفون دو سیم کارته برای این مناطق داشته باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا به پتنتی که اپل در این زمینه ثبت کرده بپردازیم.

اگر به یاد داشته باشید پیش از رونمایی از آیفون 7 نیز چنین خبرهایی به گوشی می‌رسید ولی در نهایت اپل رویه گذشته خود را دنبال کرد و تنها آیفون های تک سیم کارته را روانه بازار کرد. اما این بدان معنا نیست که اپل هیچ برنامه ای برای این ایده ندارد. این شرکت پتنتی را به ثبت رسانده است که در آن گوشی آیفون می‌تواند از دو سیم کارت به صورت همزمان فعال و با دو آنتن جداگانه استفاده کند.

با بررسی پتنت های ثبت شده در سازمان ثبت مالکیت های فکری و نشان های تجاری ایالات متحده به این پتنت اپل می‌رسیم که تکنولوژی ثبت شده برای اپل با این موضع حالت خاصی از پیکر بندی های دو سیم کارته است که کمی با دیگر پیشینیان خود تفاوت دارد.

همانطور که اشاره کردیم در این پتنت هر سیم کارت یک آنتن مجزا دارد و بین آنها یک سیم کارت اولویت کار بالاتری دارد. در این پیکربندی سیم کارتی که با آن در حال مکالمه هستید به نسبت سیم کارت دوم که در حالت دریافت داده های اینترنت در شبکه است، در مرتبه بالاتری از اولویت قرار می‌گیرد. اما نکته تفاوت دهنده این پتنت این است در این حالت سیم کارت دوم از کار نمی‌افتد و همزمان می‌تواند اطلاعات را از شبکه دریافت کند.

در راهکار های سنتی گوشی های دو سیم کارت وقتی شما با یک سیم کارت در حال مکالمه هستید، سیم کارت دوم از شبکه خارج می‌شود و توانایی دریافت دیتا و همچنین رویت شدن در شبکه اپراتور مخابراتی را از دست می‌دهد که پتنت اپل با تعبیه آنتن مجزا و احتمالاً استفاده از مدول شبکه ی مجزا، این مشکل را رفع خواهد کرد.

البته باید در نهایت به این نکته اشاره کنیم که این ایده تنها یک پتنت است و این به معنای آن است که اگر حتی اپل تغییر رویه داده و گوشی آیفون جدیدی را معرفی کند، آن گوشی از این تکنولوژی استفاده خواهد کرد.

اما نظر شما دوستان در این مورد چیست؟ آیا دوست دارید که آیفون 8 دو سیم کارته داشته باشید؟

منبع: شهر خبر آمار بازدید  58
اخبار مر تبط

کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی صدف


logo-samandehi Valid XHTML 1.0 Strict

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin نقشه سایت

© تمامی حقوق برای کانون تبلیغات صدف محفوظ است.