کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی   Advertising

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin

توصیه جهانگرد‌ها برای سفر به ۱۰ کشور در سال 2019، ایران در رتبه هفتم  |   نحوه پیگیری مشکل کسانی که امروز "بسته حمایتی" به حساب آنها واریز نمی‌شود   |   رونمایی از فناوری های جدید در داووس  |   بهشت زمستانی پرندگان مهاجر در ایران  |   شیائومی بزرگ‌ترین مشکل حسگر اثر انگشت یکپارچه با صفحه نمایش را حل کرد  |   افت محسوس فروش رنو به ایران در سال ۲۰۱۸  |   پست کی‌روش بعد از جنجال جواد خیابانی   |  

احتمال انتشار ارز اختصاصی و رمزنگاری شده فیسبوک


با توجه به رشد پرشتاب سیستم‌های مبتنی بر بلاک‌چین و مسائل رمزنگاری پیرامون آن، احتمال این می‌رود که فیسبوک پس از اتمام فعالیت‌های تحقیقاتی خود در رابطه با یکپارچگی بلاک‌چین‌ها، اقدام به انتشار ارز رمزنگاری اختصاصی خودش بکند و همانند دیگر نمونه‌های مشابه، شبکه‌های اجتماعی خود را با فناوری بلاک‌چین پیوند دهند.با این که در همین چند وقت اخیر فیسبوک تمامی تبلیغات ارز‌های رمز‌نگاری شده را روی شبکه‌های اجتماعی خود ممنوع کرد، اما با توجه به برنامه‌های تحقیقاتی فعلی این کمپانی روی مدل‌های یکپارچه بلاک‌چین، احتمال این می‌رود که آن‌ها در آینده‌ای نزدیک ارز رمزنگاری شده‌ی خود را ارائه دهند. اگر این گونه شود تمامی کاربران پلتفرم‌های فیسبوک می‌توانند برای خرید کالا و یا ارسال پول به دوستان و اعضای خانواده خود به طور مستقیم و با استفاده از پلتفرم فیسبوک اقدام کنند.

خیزش بلاک‌چین و رمزنگاری در سال گذشته فیسبوک را مجاب کرد که برای بررسی تمامی جوانب این مسئله یک تیم ويژه را برای این کار در نظر بگیرد. این تیم شامل دوازده نفر کارمند به رهبری دیوید مارکوس(David Marcus) است. دیود مارکوس کسی است که درگاه پرداخت PayPal را در سال گذشته به اپلیکیشن پیام‌رسان فیسبوک وارد کرد. مارکوس در خارج از فیسبوک نیز درگیر مسائل مرتبط با رمز‌نگاری بوده و در این راستا عضوی هیئت مدیره‌‌ای در رابطه با مبادلات پرطرفدار مبتنی بر ارز بیت‌کوین است.بر اساس گفته‌های منابع داخلی، احتمال این می‌رود که فیسبوک ارز مجازی اختصاصی خودش را منتشر کند، اما آماده‌سازی برای این مسئله به احتمال زیاد چندین سال طول خواهد کشید. به عنوان مثال مارکوس در رابطه با مشکلات پیش‌روی دستیابی به یکپارچگی در بلاک‌چین می‌گوید:

هم‌اکنون پرداخت‌ها با استفاده از ارز مجازی بسیار گران و شدیداً آهسته است و با توجه به این که جوامع مختلف دارای بلاک‌چین‌های متفاوتی هستند، به ابزارهای مختلفی برای برطرف کردن تمامی مشکلات نیاز خواهد بود. پس از تمامی این‌ها ممکن است روزی ما وارد مسئله شده و کاری انجام دهیم.با تمامی این‌ها به نظر نمی‌رسد که فیسبوک برای به سرانجام رساندن برنامه‌های خود در این زمینه، نیازی به برپایی یک ICO(initial coin offering) همانند آن چه تلگرام در حال انجام آن است داشته باشد. از آن جایی که تکنولوژی بلاک‌چین می‌تواند به فرآیند‌های تعیین هویت کاربران کمک کرده و یا مسائل مرتبط با رمزنگاری پیام‌ها را بهبود ببخشد، شاید فیسبوک از آن برای افزودن لایه‌های امنیتی بیشتر به پلتفرم‌های خود استفاده کند.


منبع: شهر سخت افزار آمار بازدید  108
کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی صدف


logo-samandehi Valid XHTML 1.0 Strict

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin نقشه سایت

© تمامی حقوق برای کانون تبلیغات صدف محفوظ است.