کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی   Advertising

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin

اندازه‌گیری اکسیژن خون با دوربین‌ گوشی‌ هوشمند   |   اندازه‌گیری اکسیژن خون با دوربین‌ گوشی‌ هوشمند   |   مشکل بزرگ در دوربین آیفون ۱۴ خبرساز شد  |   قیمت‌ اپلیکیشن‌ها در اپ استور گران شد  |   تعداد مورچه‌های زمین اعلام شد  |   تعداد مورچه‌های زمین اعلام شد  |   انجام دو آزمایش موشک‌های مافوق صوت هاوک آمریکا  |  

اندروید ۱۲ یکی از عناصر طراحی خود را از One UI سامسونگ الهام گرفته است

در شرایطی که سامسونگ مشغول عرضه اندروید ۱۱ و One UI 3.x برای محصولات خودش است، گوگل اخیرا نخستین نسخه از بتای توسعه‌دهندگان اندروید ۱۲ را منتشر کرد. نسخه جدید اندروید علاوه بر بهبودهای بخش نوتیفیکیشن، ویجت پخش رسانه، ابزار پیشرفته علامت‌گذاری اسکرین‌شات‌ها و سیستم اشتراک‌گذاری آسان گذرواژه‌های وای‌فای، یکی از عناصر طراحی خود را از One UI سامسونگ الهام گرفته است.

«میشال رحمان» از وب‌سایت XDA Developers، می‌گوید طراحی رابط کاربری اندروید ۱۲ دارای حالتی شبیه One UI است. این طراحی جدید به اجزای صفحه اجازه می‌دهد تا به انگشت کاربر نزدیک‌تر باشند، اما برای فعال‌سازی آن باید از طریق فرمان ADB Shell اقدام کنید. وقتی این ویژگی فعال شد، اندازه فونت عنوان صفحه بزرگ می‌شود و بالای آن فضایی خالی قرار می‌گیرد تا همه اجزای صفحه به سمت پایین و انگشت کاربر متمایل شوند. این طراحی هم درست مثل One UI واکنش‌پذیر است، یعنی با اسکرول کردن می‌توانید آن را به حالت عادی برگردانید.

گفتنی است که گوگل قبلا قابلیت‌های زیادی را به نسخه پیش‌نمایش توسعه‌دهندگان اندروید اضافه و آن‌ها را قبل از انتشار نسخه نهایی حذف کرده است. حالا با توجه به این که ویژگی یادشده به صورت پیش‌فرض فعال نیست، نمی‌توانیم با اطمینان بگوییم که گوگل می‌خواهد آن را در نسخه نهایی اندروید ۱۲ نگه دارد یا خیر.

گوگل در گذشته ویژگی‌های مختلفی را از نرم‌افزار رابط کاربری سامسونگ الهام گرفته و آن‌ها را در به اندروید خام اضافه کرده بود. از آن‌جایی که رابط کاربری One UI سامسونگ یکی از بهترین رابط‌های کاربری موجود در دنیای اندروید است، دور از انتظار نبود که گوگل برخی از ویژگی‌های خوب این پوسته را به نسخه خام اندروید اضافه کند. با این کار سایر شرکت‌ها هم می‌توانند به بهترین امکانات ممکن دسترسی داشته باشند و از آن‌ها در پوسته‌های خود استفاده کنند.

نسخه نهایی اندروید ۱۲ احتمالا در ماه سپتامبر سال ۲۰۲۱ منتشر خواهد شد.

منبع: آمار بازدید  443
اخبار مر تبط