کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی   Advertising

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin

اندازه‌گیری اکسیژن خون با دوربین‌ گوشی‌ هوشمند   |   اندازه‌گیری اکسیژن خون با دوربین‌ گوشی‌ هوشمند   |   مشکل بزرگ در دوربین آیفون ۱۴ خبرساز شد  |   قیمت‌ اپلیکیشن‌ها در اپ استور گران شد  |   تعداد مورچه‌های زمین اعلام شد  |   تعداد مورچه‌های زمین اعلام شد  |   انجام دو آزمایش موشک‌های مافوق صوت هاوک آمریکا  |  

انویدیا توان ماینینگ پردازنده گرافیکی RTX 3060 را کاهش می‌دهدانویدیا ظاهرا از کمبود GPU در بازار آگاه است و به همین منظور طرح جدیدی را برای عرضه پردازنده‌های گیمینگ و پردازنده‌های مخصوص استخراج رمزارزها در نظر گرفته. در حال حاضر بسیاری از ماینرهای اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال به سراغ خرید گرافیک‌های انویدیا رفته‌اند و حالا این شرکت محدودیت‌هایی را روی توانایی استخراج RTX 3060 اعمال کرده است.

انویدیا می‌گوید توان استخراج پردازنده گرافیکی دسکتاپ GeForce RTX 3060 را، که به‌زودی وارد بازار می‌شود، کاهش می‌دهد. این شرکت اعلام کرده که گرافیک جدید آن‌ها به محض شناسایی الگوریتم‌های استخراج اتریوم می‌تواند نرخ هش 3060 را تا حدود ۵۰ درصد کاهش دهد. انویدیا امیدوار است که با این کار بتواند جلوی خرید بی‌رویه RTX 3060 توسط ماینرهای بازار رمزارزها را بگیرد.

البته این کمپانی به‌خوبی می‌داند که نباید تقاضای بازار را از دست بدهد، به همین دلیل چند CMP یا «پردازنده استخراج رمزارز» را برای ماینرها راهی بازار خواهد کرد. این محصولات نمی‌توانند پردازش‌های گرافیکی را انجام دهند و خروجی نمایشی ندارند. در نتیجه، از فضای خالی این خروجی برای ایجاد جریان هوای بهتر و خنک‌سازی مناسب‌تر استفاده شده است. حالا ماینرها می‌توانند چند CMP را روی هم سوار کرده و با یک CPU با آن‌ها کار کنند. این پردازنده‌ها با حداکثر ولتاژ پایین‌تری که در هسته‌ها و فرکانس‌های خود دارند برای استخراج مقرون به‌صرفه بهینه‌سازی شده‌اند.

انویدیا در حال حاضر چهار CMP HX معرفی کرده که مشخصات آن‌ها از قرار زیر است:
    30HX    40HX    50HX    90HX
نرخ هش اتریوم    ۲۶ مگاهرتز بر ثانیه    ۳۶ مگاهرتز بر ثانیه    ۴۵ مگاهرتز بر ثانیه    ۸۶ مگاهرتز بر ثانیه
توان مجاز    ۱۲۵ وات    ۱۸۵ وات    ۲۵۰ وات    ۳۲۰ وات
کانکتورها    ۱ عدد ۸ پین    ۱ عدد ۸ پین    ۲ عدد ۸ پین    ۲ عدد ۸ پین
مقدار حافظه    ۶ گیگابایت    ۸ گیگابایت    ۱۰ گیگابایت    ۱۰ گیگابایت
زمان عرضه    سه‌ماهه اول ۲۰۲۰    سه‌ماهه اول ۲۰۲۰    سه‌ماهه دوم ۲۰۲۰    سه‌ماهه دوک ۲۰۲۰

این محصولات هم درست مثل پردازنده‌های گرافیکی معمولی انویدیا از طریق فروشندگانی مثل ایسوس، گیگابایت، MSI و غیره به فروش می‌رسند. انویدیا سعی دارد با فروش جداگانه محصولات گیمینگ و ماینینگ به‌صورت همزمان رضایت گیمرها را جلب کرده و پاسخگوی نیاز بازار رمزارزها باشد، بازاری که روزبه‌روز بر شمار تازه‌واردان آن افزوده می‌شود.

منبع: آمار بازدید  306
اخبار مر تبط