کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی   Advertising

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin

اندازه‌گیری اکسیژن خون با دوربین‌ گوشی‌ هوشمند   |   اندازه‌گیری اکسیژن خون با دوربین‌ گوشی‌ هوشمند   |   مشکل بزرگ در دوربین آیفون ۱۴ خبرساز شد  |   قیمت‌ اپلیکیشن‌ها در اپ استور گران شد  |   تعداد مورچه‌های زمین اعلام شد  |   تعداد مورچه‌های زمین اعلام شد  |   انجام دو آزمایش موشک‌های مافوق صوت هاوک آمریکا  |  

اپل احتمالا تولید پردازنده M1 را به سامسونگ واگذار می‌کندپردازنده قدرتمند اپل M1 که تنها چند روز از معرفی آن سپری شده، نخستین تراشه اختصاصی اپل در دنیای مک است و به خاطر قدرت بالا از همین حالا سر و صدای زیادی بر پا کرده است. علی رغم طراحی بی نظیر این تراشه اپل فاقد تاسیسات لازم برای تولید آن است و باید اینکار را به شرکت‌های دیگری بسازد که از نظر تحلیلگران در بین گزینه‌های در دسترس شانس سامسونگ از همه بالاتر است.

در پنج سال گذشته TSMC تنها تولید کننده چیپ‌های موبایل اپل بوده است. دلیل این انتخاب به کیفیت بالای خطوط تولید و فناوری پیشرفته این شرکت تایوانی برمی‌گردد. سامسونگ هم یکی دیگر از گزینه‌های در دسترس است اما برخی بر این باورند که اپل نمی‌خواهد با سپردن سفارش‌ها به سامسونگ درآمد بیشتری را عاید این شرکت کند.

هرآنچه باید راجع به چیپ M1 اپل برای کامپیوترهای مک بدانید

با این حال پردازنده M1 بر اساس فرایند ۵ نانومتری طراحی شده که از پیشرفته‌ترین لیتوگرافی‌های دنیای چیپست است و تولید بر اساس آن تنها از عهده TSMC و سامسونگ برمی‌آید. TSMC همین حالا هم چیپ‌های A14 بیونیک را با این نود برای اپل تولید می‌کند که حدود ۲۵ درصد از ظرفیت خط تولید آنها را به خود اختصاص داده است.

اپل تنها مشتری TSMC نیست و شرکت‌های دیگری از جمله انویدیا، AMD و کوالکام نیز از خطوط تولید آنها استفاده می‌کنند که ظرفیت تولید را تکمیل کرده است. بنابراین تنها سناریو برای تولید کافی پردازنده اپل M1 توسط صنایع نیمه هادی تایوان این است که خطوط تولید تازه‌ای را ایجاد کند اما اینکار با توجه به سطح بالای فناوری هم زمانبر است وهم هزینه زیادی را به آنها تحمیل خواهد کرد.

با توجه به این محدودیت سامسونگ تنها گزینه پیش روی اپل است. علاوه بر این تولید توسط سامسونگ از نظر قیمتی هم برای اپل بهتر تمام خواهد شد. در صورتی که سامسونگ بتواند نظر اپل را جلب کند، با توجه به سطح بالای سفارشات به سود سرشاری دست پیدا خواهد کرد.

منبع: آمار بازدید  239
اخبار مر تبط