کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی   Advertising

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin

اندازه‌گیری اکسیژن خون با دوربین‌ گوشی‌ هوشمند   |   اندازه‌گیری اکسیژن خون با دوربین‌ گوشی‌ هوشمند   |   مشکل بزرگ در دوربین آیفون ۱۴ خبرساز شد  |   قیمت‌ اپلیکیشن‌ها در اپ استور گران شد  |   تعداد مورچه‌های زمین اعلام شد  |   تعداد مورچه‌های زمین اعلام شد  |   انجام دو آزمایش موشک‌های مافوق صوت هاوک آمریکا  |  

ایلان ماسک ورزشکار معلول فرانسوی را با راکت استارشیپ به فضا می‌فرستد«ایلان ماسک» مدیرعامل اسپیس اکس برنامه‌های بلندپروازانه‌ای از جمله برپایی کلونی انسانی در مریخ و کاشت چیپ در مغز دارد. حال یک هدف بلندپروازانه دیگر به لیست اهداف او اضافه شده است: ارسال یک ورزشکار فرانسوی دارای نقص عضو به فضا.

«فیلیپ کرایزون» (Philippe Croizon)، ورزشکار فرانسوی دارای معلولیت جسمی در توییتر به ایلان ماسک گفت: «من یک ماجراجوی فرانسوی هستم که دو دست و دو پایش را از دست داده. من را به فضا بفرست تا یکبار دیگر ثابت کنم غیرممکن وجود ندارد.»

کرایزون در پست خود تصاویری را قرار داده بود که وی را حین انجام فعالیت‌هایی همچون چتربازی، غواصی، اتومبیل رانی و شنا نشان می‌دادند. ماسک ماجراجویی‌های این فرد را با وجود معلولیت تحسین کرد و گفت که یک روز او را با راکت استارشیپ به فضا می‌فرستد. البته در حال حاضر مشخص نیست اسپیس اکس این فرد را به مریخ می‌فرستد و یا مقصد او ایستگاه فضایی بین المللی خواهد بود.

فضانوردی یکی از مشکل‌ترین کارهای دنیاست و به تمرینات شدید و آمادگی جسمانی بالایی نیاز دارد، اما با یک جستجوی ساده در گوگل اطلاعات جالب توجهی از فیلیپ کرایزون به دست می‌آید که نشان می‌دهند این ورزشکار فرانسوی به احتمال زیاد از پس انجام چنین کاری برمی آید. کرایزون اولین ورزشکار مبتلا به فلج چهار اندام است که عرض کانال مانش را شنا کرده و در رالی داکار شرکت کرده است.

کرایزون سال ۱۹۹۴ حین کار در سن ۲۶ سالگی دچار شوک الکتریکی شدید شد و پزشکان مجبور شدند دو دست و پای او را قطع کنند. او می‌گوید پس از این حادثه به شدت از زندگی ناامید شده بوده ولی با الهام گیری از یک ورزشکار معلول و با استفاده از اندام‌های مصنوعی و تمرینات سخت تصمیم می‌گیرد ورزشکار شود.

منبع: آمار بازدید  395
اخبار مر تبط