کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی   Advertising

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin

اسمارتفون ال‌جی V60 ThinQ 5G در گیک‌بنچ رویت شد   |   گلکسی فولد 2 با یک قلم S Pen جدید معرفی خواهد شد   |   ۵ دلیل برای آنکه هواوی نوا 5T را بخریم!   |   احتمال تجهیز هواوی میت Xs به قابلیت شارژ سریع ۶۵ واتی   |   آیا گلکسی S20 هزار دلاری ارزش خرید دارد؟   |   اعتراف اپل به کاهش ذخایر آیفون در بازار  |   مشخصات تلفن جدید نوکیا TA-1212 در وب‌سایت TENAA رویت شد   |  

این ربات نابینا همه درخواست های شما را اجابت می کند


ربات نابینا از آن دست تکنولوژی هایی است که می تواند برای همه کاربران جالب توجه باشد. این ربات هوشمند می تواند برای همه افراد کاربردی باشد. گروهی از پژوهشگران MIT  نوعی ربات هوشمند طراحی کرده اند که می تواند درخواست های کربران را اجابت کند. این ربات هوشمند، درواقع توسط پژوهشگران موسسه فناوری ماساچوست توسعه یافته است و در صورت از کار افتادن دوربین‌هایش نیز می‌تواند در هر فضایی عملیات انجام دهد.

به عبارت دیگر این ربات به طور عادی نابینا نیست. بلکه اگر قدرت دید خود را از دست دهد قادر به انجام اوامر کاربر بدون نیاز به دوربین است. خاصیتی که شاید نود درصد از ربات های عادی ندارند. اغلب ربات های هوشمند موجود در بازار برای انجام امور روزمره خود به دوربین و حسگرهای هوشمند متکی هستند. حتی ما انسان ها نیز برای انجام امور روزمره خود به قدرت بینایی وابستگی شدید داریم. اما چگونه می توان از یک ربات انتظار داشت، بدون آن که دوربین و حسگر داشته باشد کار کند؟

جالب است بدانید محققان MIT چاره‌اندیشی کرده‌اند. آن ها، آخرین نسخه از ربات چیتا به نام «چیتا ۳» را طراحی کرده اند. این ربات باهوش می‌تواند بدون قدرت بینایی و تنها با استفاده از تشخیص تماسی بدود، از پله و جاهای مرتفع بالا رود و حتی بپرد. یکی از نکات بامزه در مورد این ربات را می توان شباهتش به گربه دانست. درواقع این ربات درست مثل یک گربه تشخیص می دهد و فواصل مختلف را ارزیابی می کند. می دانیم که گربه ها نیز در پرش و جست و خیز مهارت دارند. این ربات به یک جفت الگوریتم متکی است که هر دو به این ربات کمک می‌کنند تا همانطور که شما می‌توانید راه خود را در حمام و در تاریکی پیدا کنید، محیط خود را احساس کند و بهترین راه را برای حرکت رو به جلو دریابد.

در الگوریتم اول از شتاب‌سنج، ژیروسکوپ و موقعیت قرارگیری پاها استفاده می‌کند تا بتواند به حرکت ربات کمک کند. اگر چیتا روی یک جسم غیرمنتظره پا بگذارد، این الگوریتم می‌تواند تعیین کند که هر کدام از پاها باید در چه موقعیتی قرار بگیرند. در الگوریتم دوم، موقعیت ربات را پیش‌بینی می‌کند تا بتواند به سرعت نسبت به وضعیت آن واکنش نشان دهد. حتی اگر شما ربات را پشت و رو کنید، می‌داند که چگونه به مسیر خود بازگردد. پژوهشگران ام آی تی، انتظار ندارد که ربات‌ها به طور انحصاری بر این فناوری تکیه کنند. به احتمال زیاد، از این الگوریتم‌ها به عنوان یک پشتیبان برای زمانی که دید یک ربات مختل می‌شود، استفاده خواهد شد.


منبع: شهر خبر آمار بازدید  246
اخبار مر تبط

کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی صدف


logo-samandehi Valid XHTML 1.0 Strict

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin نقشه سایت

© تمامی حقوق برای کانون تبلیغات صدف محفوظ است.