کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی   Advertising

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin

اندازه‌گیری اکسیژن خون با دوربین‌ گوشی‌ هوشمند   |   اندازه‌گیری اکسیژن خون با دوربین‌ گوشی‌ هوشمند   |   مشکل بزرگ در دوربین آیفون ۱۴ خبرساز شد  |   قیمت‌ اپلیکیشن‌ها در اپ استور گران شد  |   تعداد مورچه‌های زمین اعلام شد  |   تعداد مورچه‌های زمین اعلام شد  |   انجام دو آزمایش موشک‌های مافوق صوت هاوک آمریکا  |  

بازگشت ب ام و نازکا؛ طرحی گرافیکی از اسطوره نوستالژیک دهه 90

دهه 1990، دورانی بسیار جذاب برای طراحی خودروها بود. همچنین در آن دوران، خودروسازان به طراحان خود به طور بی حد و مرزی اجازه می‌دادند که بلند پروازی کنند و همین موضوع، به خلق نتایج هیجان انگیز منجر می‌شد. در اردوگاه ب ام و، محصولاتی همچون Z1 به تولید رسیده بود که با درهای ناپدید شونده، معرفی شد. اما هیچ کدام به پای مفهومی نازکا C2 نمی‌رسید. خودرویی که اخیرا توسط گرافیست‌ها باز آفرینی شده است.

نسخه ارجینال، بعد از آنکه استودیوی ایتال دیزاین، شاسی بوگاتی را قرض گرفت، متولد شد. آن شاسی متعلق به بوگاتی ID 90 بود و طراحان ایتال دیزاین، بدنه‌ای بر اساس المان‌های طراحی ب ام و را بر روی آن، خلق کرده بودند.

در بخش طراحی، جیورجتو جیوجیارو و پسرش فابریزیو، وظیفه چرخاندن ظاهر خودرو از سبک بوگاتی به زبان طراحی ب ام و را بر عهده داشتند. در آن زمان، این خودرو را با الهام از اتومبیل‌های فرمول 1 طراحی کردند. محصول نهایی با بدنه‌ای براق و ساخته شده از فیبر کربن سبک، خود نمایی می‌کرد.

اما به تفسیر مدرن نازکا C2 که نگاه می‌کنیم، آن را تا حد زیادی به عنوان نسخه تکامل یافته مدل ارجینال می‌یابیم. البته که برخی المان‌های طراحی آن با مدل اصلی، بسیار متضاد هستند. در نمای جلو، شبکه کلیوی و پوزه خودرو به شکل زاویه دارتری از گذشته، طراحی شده اند.

البته گویا این جلو پنجره به طور کامل مسدود شده است، اما یک شبکه ورودی هوای وسیع‌تر در پایین آن، به چشم می‌خورد. چراغ‌های جلو همچون چشمانی که در حال چشمک زدن هستند، از همان استراتژی موجود در چراغ‌های مک لارن 720S پیروی کرده اند.

از آنجایی که این رندر فقط از زاویه جلو طراحی شده است، سخت است که درباره طراحی عقب آن سخن بگوییم. مدل کلاسیک از پیشرانه 5.0 لیتری 12 سیلندر 300 اسب بخاری بهره می‌گرفت. اما می‌توان شرط بست که نسخه مدرن در صورت تولید، با پیشرانه هیبریدی عرضه خواهد شد.

منبع: آمار بازدید  376
اخبار مر تبط