کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی   Advertising

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin

هوش مصنوعی از اقیانوس‌ها گذشت  |   خداحافظی اپل با پسوردهای سنتی   |   قیمت نسخه پریمیوم تلگرام فاش شد  |   یک قابلیت کاربردی به اینستاگرام اضافه شد  |   آخرین سلفی لندر اینسایت روی مریخ ثبت شد  |   وای فای به کمک جهت‌یابی ربات‌ها می‌آید  |   بزرگترین سیارک سال به زمین نزدیک می‌شود  |  

بزرگترین سیارک سال به زمین نزدیک می‌شود

سیارک بزرگی را تصور کنید که با سرعت ۴۷۲۰۰ مایل در ساعت (۷۶ هزار کیلومتر در ساعت) در فضا پرتاب می‌شود که ۲۰ برابر سریعتر از یک گلوله است. این سیارک که ۷۳۳۵ نام دارد (۱۹۸۹ JA)، تخمین زده می‌شود که این سیارک در ۲۷ می‌ یا ۶ خرداد  از کنار سیاره زمین عبور کند. پیش بینی می‌شود که این سیاره به فاصله ۲.۵ میلیون مایلی (۴ میلیون کیلومتری) زمین خواهد رسید که معادل با ۱۰ برابر میانگین فاصله زمین و ماه است.
بر اساس گزارش مرکز مطالعات اجسام نزدیک به زمین (CNEOS) ناسا، قطر این سیارک ۱.۱ مایل یا ۱.۸ کیلومتر است. سیارک ۷۳۳۵ (۱۹۸۹ JA) بزرگترین سیارکی است که در سال ۲۰۲۲ به زمین نزدیک خواهد شد. ناسا این سیارک را به عنوان "سیارک بالقوه خطرناک" طبقه بندی کرده است. این به این معنی است که اگر سیارک مدار خود را تغییر دهد و به زمین برخورد کند، می‌تواند آسیب زیادی به سیاره ما وارد کند.

در سال ۲۰۵۵، اندازه این سنگ فضایی حدود ۷۰ برابر فاصله زمین و ماه خواهد بود. در حال حاضر، ناسا بیش از ۲۹ هزار اجرام نزدیک به زمین (NEO) را ردیابی می‌کند. این‌ها گروهی از اجرام نجومی هستند که از فاصله ۳۰ میلیون مایلی (۴۸ میلیون کیلومتری) از مدار زمین عبور می‌کنند. به گفته ناسا، سیارک ۷۳۳۵ (۱۹۸۹ JA) بزرگتر از حدود ۹۹ درصد NEO‌ها است.

این سیارک یک سیارک از نوع آپولو است. یعنی سیارکی است که مانند زمین به دور خورشید می‌چرخد ​​و گهگاهی از مدار زمین نیز عبور می‌کند. تا به امروز، ستاره شناسان از حدود ۱۵ هزار سیارک نوع آپولو آگاه هستند. ناسا این اجرام بالقوه خطرناک را رصد می‌کند و آن‌ها را در مسیرشان ردیابی می‌کند تا پیش‌بینی کند که آیا آن‌ها به زمین برخود می‌کنند یا نه.

منبع: آمار بازدید  90
اخبار مر تبط