کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی   Advertising

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin

توصیه جهانگرد‌ها برای سفر به ۱۰ کشور در سال 2019، ایران در رتبه هفتم  |   نحوه پیگیری مشکل کسانی که امروز "بسته حمایتی" به حساب آنها واریز نمی‌شود   |   رونمایی از فناوری های جدید در داووس  |   بهشت زمستانی پرندگان مهاجر در ایران  |   شیائومی بزرگ‌ترین مشکل حسگر اثر انگشت یکپارچه با صفحه نمایش را حل کرد  |   افت محسوس فروش رنو به ایران در سال ۲۰۱۸  |   پست کی‌روش بعد از جنجال جواد خیابانی   |  

بقای اطلاعات بشریت در ماه با ویکی پدیای فلزی


موسسه ای به نام Arch قرار است که صفحه ویکی پدیا را بر روی صفحات فلزی کوچک چاپ کند و ان را به ماه بفرستد.این شرکت غیر انتفاعی که بنیاد آرچ نامیده میشود امیدوار است که میلیونها صفحه ویکی پدیا را از این طریق به ماه بفرستد، تنها با یک پیچ و مهره روی صفحات کوچک فلزی.این صفحات انتخابی از نسخه انگلیسی ویکی پدیا تهیه میشوند و فرض بر این است که همه چیز طبق برنامه پیش میرود و محتوای ان نیز طی ماههای آینده در سطح ماه قرار خواهد گرفت. حجم کل ارشیو به اندازه یک سی دی خواهد بود.

بنیاد آرچ در سال ۲۰۱۵ با هدف ایجاد آرشیو درباره بشریت و پراکنده کردن آنها در سراسر کیهان شکل گرفته است. بر اساس این گزارش، آرچ قصد دارد که محتویات ویکی پدیا را بر روی صفحات فلزی کوچک که از موهای انسان نازکتر است حک کند.میلیونها صفحه ممکن است از این طریق بر روی ورقهای فلزی رونویسی شوند و مجموع کل انها در حد یک دیسک فشرده شود. این آرشیو به نوعی شبیه به تهیه پشتیبان از اطلاعات مربوط به بشریت، تاریخ و فرهنگ کره زمین است که در صورت وقوع حادثه ای فاجه بار برای آیندگان در کرات دیگر باقی بماند.


منبع: کالاسودا آمار بازدید  106
اخبار مر تبط

کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی صدف


logo-samandehi Valid XHTML 1.0 Strict

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin نقشه سایت

© تمامی حقوق برای کانون تبلیغات صدف محفوظ است.