کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی   Advertising

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin

اشتباهات امنیتی جدید فیسبوک، گریبان‌گیر میلیون‌ها کاربر دیگر شد   |   اینستاگرام تعداد لایک‌ پست‌ها را مخفی می‌کند  |   گوگل به دنیای رباتیک باز می‌گردد  |   خبرگوناگون دوربین آیفون‌های 2019 اپل به لنز فوق عریض مجهز خواهند شد   |   آمازون و گوگل دعوا بر سر یوتیوب را خاتمه دادند  |   کسپرسکی: مایکروسافت آفیس هدف ۷۰ درصد حملات هکرها   |   احتمال عرضه آیفونی ۴.۷ اینچی با طراحی مشابه آیفون 8 در سال ۲۰۲۰   |  

ثبت وابستگی نوزادان به عواطف مادر با کمک ابزارهای تکنولوژیک


وابستگی نوزادان به مادران موضوع عجیبی نیست. همه ما می دانیم نوزاد به مادر خود وابسته است. اما به نظر می رسد این وابستگی بسیار فراتر از تصور ما است. گروهی از پژوهشگران دانشگاه واشنگتن در این باره  پژوهی انجام داده اند که طی آن مادران صاحب نوزاد  باید در برابرتعدادی شنونده عبوس درباره‌ی قدرت‌ها و ضعف هایش سخنرانی می‌کرد. تعدادی از مادران نیز با ارامش این فیلم را تماشا می‎کردند. زمانیکه مادران با نوزاد های خود  یک جا جمع شدنداز تجربیات هم صحبت می‌کردند.

مادرانی که استرس داشتند علائم نگرانی را بیشتر از مادران آرام نشان دادند و نوزاد های آنان نیز با لمس بدن مادر این نگرانی را دریافت می‌کرد. تمامی این موارد از طریق سیستم های هوشمند  ثبت شد و واکنش های نوزادان نشان داد آنان تا چه حد به مادران وابسته اند. فقط ظرف چند ساعت اولیه پس از تولد، نوزاد می‌تواند صدای مادر را تشخیص دهد و از چهره او خاطره داشته باشد. مطالعات در مورد نوزادان نارس و نوزادان ترم نشان داده است که تماس زودهنگام مادر و فرزند موجب تفاوت محسوس رفتاری آنها می‌شود و علاوه بر این طول مدت تغذیه و توفیق در امر تغذیه را هم افزایش می‌دهد.

همچنین کودکان رشد بیشتری خواهند داشت و شیوع عفونت در بین آنها به مراتب کمتر می‌شود. در کشورهای صنعتی، اغلب بلافاصله پس از تولد، نوزاد را نزدیک یا روی سینه مادر قرار می‌دهند. بعضی از نوزادان شروع به مکیدن می‌کنند ولی اکثر آنها فقط به به مادر خیره می‌شوند. به نظر می‌رسد اغلب نوزادان بیشتر علاقه‌مند به نگریستن به چهره مادر و به‌خصوص چشمان او هستند.


منبع: شهر خبر آمار بازدید  151
اخبار مر تبط

کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی صدف


logo-samandehi Valid XHTML 1.0 Strict

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin نقشه سایت

© تمامی حقوق برای کانون تبلیغات صدف محفوظ است.