کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی   Advertising

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin

گوگل برای جلوگیری از وقوع مجدد بحران WebView، استراتژی جدیدی اتخاذ می‌کند  |   درخواست استارتاپ‌ها از قوه قضائیه: اعتبار شیوه‌نامه کمیته رفع موانع استارتاپ‌ها باقی بماند  |   مذاکره مایکروسافت و دیسکورد بر سر قرارداد ۱۰ میلیارد دلاری نافرجام ماند  |   اولین فراری تمام برقی در سال ۲۰۲۵ از راه خواهد رسید؛ تحول سبز کمپانی سرخ  |   دانشمندان از تغییر ساعت زیستی بدن بخاطر فناوری خبر می‌دهند  |   ناسا ویدیویی از نحوه تاثیر دو سیاه‌چاله روی یکدیگر منتشر کرد  |   گوشی سامسونگ گلکسی Jump تاییدیه بلوتوث دریافت کرد  |  

رشد بازار کامپیوترها آینده‌ای جذاب را نوید می‌دهد

برای چندین سال فروش بالای گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها باعث شدند که دسکتاپ‌ها و لپ‌تاپ‌ها چندان موردتوجه نباشند، اما سال گذشته میلادی با شیوع ویروس کرونا تقاضا برای این محصولات افزایش پیدا کرد و این بازار دوباره رشد کرد، رشدی که انتظار می‌رود در آینده هم ادامه داشته باشد.

۱۲ ماه گذشته نشان داد که همیشه گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها دستگاه‌های موردنیاز ما نیستند و برخی مواقع برای انجام کارهای مختلف به کامپیوترها هم نیاز داریم. افزایش فروش PCها و کمبود کارت‌های گرافیک نشان‌دهنده این موضوع هستند.

کمبود کارت‌های گرافیک در بازار دو دلیل دارد: افزایش فعالیت ماینرها و کمبود کلی تراشه‌ها در بازار که علاوه بر دنیای فناوری، تولید خودرو و محصولات دیگر را هم تحت الشعاع قرار داده. با این وجود کاربران همچنان به خرید کارت‌های گرافیک ادامه می‌دهند که نشان از ادامه رشد این بازار دارد.

با وجود مشکلات در تامین قطعات، طبق گفته IDC فروش کامپیوترها در سال ۲۰۲۰ رشد ۱۲.۹ درصدی را تجربه کرده و انتظار می‌رود این رشد در ۲۰۲۱ بیشتر هم شود و به ۱۸.۲ درصد برسد. این رشد به معنای فروش ۳۵۷.۴ میلیون کامپیوتر خواهد بود.

هواوی میت‌بوک D15

شرکت Canalys انتظار دارد این رشد ۸ درصد باشد، البته در آمار این کمپانی در کنار دسکتاپ‌ها و لپ‌تاپ‌ها، کروم‌بوک‌ها و تبلت‌ها هم به چشم می‌خورند. این شرکت انتظار دارد تقاضا در نیمه اول سال جاری میلادی افزایش پیدا کند و در مجموع شاهد فروش ۴۹۶.۸ میلیون دستگاه در ۲۰۲۱ باشیم.

از دلایل رشد بازار می‌توان به خرید لپ‌تاپ‌ها توسط دانش آموزان و دانشجویان و همچنین فروشگاه‌ها برای جبران کمبود کالا در انبارها اشاره کرد. به گفته IDC خرید کامپیوترهای جدید شاید در سال ۲۰۲۲ هم ادامه داشته باشد، چرا که مردم همچنان در برخی روزها دورکار خواهند بود و به یک کامپیوتر مناسب نیاز خواهند داشت.

فروش مانیتورها هم در ۲۰۲۰ افزایش پیدا کرد و تنها در سه ماهه چهارم سال گذشته میلادی، ۳۹.۲ میلیون مانیتور در جهان فروخته شد که رشد ۱۶.۹ درصدی را نسبت به فصل چهارم ۲۰۱۹ نشان می‌دهد. اگرچه برخی مانیتورها را برای ایجاد کمبود در بازار و افزایش قیمت خریداری کرده‌اند، اما مردم برای دسکتاپ و لپ‌تاپ‌های خود به آن‌ها نیاز دارند. فروش کلی مانیتورها در ۲۰۲۰ رشد ۸.۳ درصدی را تجربه کرد که بالاترین رشد از سال ۲۰۰۸ محسوب می‌شود.

مانیتور جی پلاس

طبق پیش‌بینی IDC، رشد فروش مانیتورها ادامه خواهد داشت و مردم به استفاده از لپ‌تاپ‌ها با مانیتورهای بزرگتر ادامه می‌دهند. به گفته مایکروسافت، مدت زمان استفاده از ویندوز هم توسط کاربران افزایش داشته. در ماه مه ۲۰۲۰ کاربران ۴ تریلیون دقیقه مشغول استفاده از ویندوز ۱۰ بوده‌اند که نشان از رشد ۷۵ درصدی نسبت به مه ۲۰۱۹ دارد.

منبع: آمار بازدید  61
اخبار مر تبط