کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی   Advertising

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin

اندازه‌گیری اکسیژن خون با دوربین‌ گوشی‌ هوشمند   |   اندازه‌گیری اکسیژن خون با دوربین‌ گوشی‌ هوشمند   |   مشکل بزرگ در دوربین آیفون ۱۴ خبرساز شد  |   قیمت‌ اپلیکیشن‌ها در اپ استور گران شد  |   تعداد مورچه‌های زمین اعلام شد  |   تعداد مورچه‌های زمین اعلام شد  |   انجام دو آزمایش موشک‌های مافوق صوت هاوک آمریکا  |  

روسیه یک تلسکوپ زیرآبی غول‌پیکر درون عمیق‌ترین دریاچه جهان مستقر کرد

دانشمندان روسی یک تلسکوپ زیرآبی عظیم را راه‌اندازی کرده‌اند تا از طریق آب‌های دریاچه «بایکال» به اعماق جهان نگاه کنند و به دنبال «نوترینوها» باشند.

این تلسکوپ زیرآبی که از سال ۲۰۱۵ در حال ساخت بوده، برای مشاهده نوترینو، کوچکترین ذره‌ای که تا به امروز شناخته شده، طراحی شده است. این تلسکوپ که «Baikal-GVD» نام دارد، در فاصله ۴ کیلومتری ساحل دریاچه و در عمق ۷۵۰ تا ۱۳۰۰ متری دریاچه بایکال غوطه‌ور شده است.

نوترینو‌ها را به سختی می‌توان شناسایی کرد و آب واسط موثری برای انجام چنین کاری محسوب می‌شود. این رصدخانه شناور روسیه از چندین رشته به همراه شیشه کروی و ماژول‌هایی با جنس فولاد ضدزنگ تشکیل شده است.

تلسکوپ زیرآبی

دانشمندان شاهد انتقال دقیق این تلسکوپ به زیر آب‌های یخ‌زده از طریق یک سوراخ مستطیلی درون یخ بودند. «دیمیتری نائوموف» از موسسه مشترک برای تحقیقات هسته‌ای در حالی که روی سطح یخ‌زده دریاچه ایستاده بود، گفت:

    «یک تلسکوپ نوترینو درست زیر پاهای ما قرار دارد.»

این دانشمند اعلام کرده که تلسکوپ بایکال رقیب رصدخانه غول‌پیکر نوترینو «Ice Cube» خواهد بود. این رصدخانه در زیر یخ‌های سرزمین جنوبی در ایستگاه تحقیقاتی ایالات متحده آمریکا در قطب جنوب قرار گرفته‌اند.

دانشمندان روسی می‌گویند که این تلسکوپ بزرگترین آشکارساز نوترینو در نیمکره شمالی و دریاچه بایکال، بزرگترین دریاچه آب شیرین جهان محسوب می‌شود که برای اسکان رصدخانه‌های شناور محلی ایده‌آل است.

منبع: آمار بازدید  484
اخبار مر تبط