کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی   Advertising

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin

اندازه‌گیری اکسیژن خون با دوربین‌ گوشی‌ هوشمند   |   اندازه‌گیری اکسیژن خون با دوربین‌ گوشی‌ هوشمند   |   مشکل بزرگ در دوربین آیفون ۱۴ خبرساز شد  |   قیمت‌ اپلیکیشن‌ها در اپ استور گران شد  |   تعداد مورچه‌های زمین اعلام شد  |   تعداد مورچه‌های زمین اعلام شد  |   انجام دو آزمایش موشک‌های مافوق صوت هاوک آمریکا  |  

سامسونگ درباره کمبود شدید چیپ برای گوشی‌ها و محصولات مختلف هشدار دادسامسونگ در جدیدترین جلسه سالانه‌اش با سهامداران در سئول، درباره مشکلات مربوط به کمبود تراشه‌های نیمه‌رسانا صحبت کرده و انتظار دارد که در ماه‌های آینده، این کمبود جدی‌تر و شدیدتر شود و روی بخش‌های مختلف کسب و کار آن تاثیر داشته باشد.

مدیرعامل سامسونگ الکترونیک، «دی‌جی کو» در این جلسه اعلام کرده که کمبود چیپ در سه ماهه دوم و سوم سال جاری میلادی می‌تواند برای کسب و کار این کمپانی کره‌ای دردساز شود.

از زمان شیوع ویروس کرونا در جهان، تقاضا برای محصولات الکترونیکی مانند گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها، کامپیوترها، کنسول‌های بازی و حتی سرورهای ابری رشد چشمگیری داشته و سازندگان تراشه مانند انویدیا، AMD و کوالکام در تامین نیازهای خود از طریق شرکت‌های سامسونگ و TSMC دچار مشکل شده‌اند.

به گفته دی‌جی کو، یک عدم تعادل جدی در زمینه تقاضا و تامین تراشه‌ها وجود دارد:

    «با یک عدم تعادل بزرگ در بخش تامین و تقاضا تراشه‌های آی‌تی در دنیا روبه‌رو هستیم. با وجود دشواری‌ها، رهبران کسب و کار ما در حال ملاقات با شرکا در کشورهای دیگر برای رفع این مشکلات هستند. با این وجود، نمی‌توانیم با اطمینان بگوییم که مشکلات کمبود تراشه بطور ۱۰۰ درصد رفع شده‌اند.»

سامسونگ تنها شرکتی نیست که به کمبود تراشه‌ها اشاره می‌کند و برای مثال یکی از سازندگان آیفون یعنی فاکسکان هم از مدت‌ها قبل نگرانی‌هایش در این زمینه را ابراز کرده است.

سامسونگ در سال جاری میلادی نسل جدید سری گلکسی نوت را وارد بازار نمی‌کند که یکی از دلایلش، همین کمبود تراشه است. با این وجود، عمر این فبلت‌ها به پایان نمی‌رسد و سال آینده میلادی باید منتظر عرضه نسل جدید آن‌ها باشیم.

کمبود تراشه‌ها تنها روی دنیای فناوری تاثیر نداشته و حتی صنعت خودرو را هم با مشکلاتی روبه‌رو کرده. برای مثال غول‌های خودروسازی مانند جنرال موتورز و تویوتا هم برای چندین هفته تولید محصولاتشان را متوقف کردند.

سامسونگ یکی از بزرگترین سازندگان تراشه در جهان محسوب می‌شود که نه تنها برای محصولات خودش آن‌ها را تولید می‌کند، بلکه وظیفه ساخت آن‌ها برای شرکت‌های دیگری مانند انویدیا و کوالکام را هم برعهده دارد. بنابراین کمبود چیپ می‌تواند تاثیر چشمگیری روی کسب و کار کره‌ای‌ها داشته باشد.

منبع: آمار بازدید  397
اخبار مر تبط