کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی   Advertising

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin

اندازه‌گیری اکسیژن خون با دوربین‌ گوشی‌ هوشمند   |   اندازه‌گیری اکسیژن خون با دوربین‌ گوشی‌ هوشمند   |   مشکل بزرگ در دوربین آیفون ۱۴ خبرساز شد  |   قیمت‌ اپلیکیشن‌ها در اپ استور گران شد  |   تعداد مورچه‌های زمین اعلام شد  |   تعداد مورچه‌های زمین اعلام شد  |   انجام دو آزمایش موشک‌های مافوق صوت هاوک آمریکا  |  

قوانین انگلیس برای محافظت از کودکان در فضای مجازی

هم اکنون متوسط سن استفاده از موبایل ۱۰.۳ سال اعلام شده است. این درحالی است که طبق تحقیق انجام شده در دسامبر ۲۰۱۹ میلادی اطلاعات سازمان نظارت بر اینترنت انگلیس(IWF) نشان می دهد حدود ۴۰ درصد از کودکان تا سن ۱۳ سالگی پیام های نامناسب و مستهجن دریافت کرده اند.

از سوی دیگر  موسسه غیرانتفاعی سایبرسیف ایرلند تحقیقی میان ۴ هزار کودک ۸تا ۱۳ ساله انجام داده است. نتایج آن نشان داده ۴۳ درصد کودکان در فضای آنلاین با غریبه ها صبحت می کنند. همچنین  ۳۶ درصد پسران ۸ ساله و ۴۳ درصد پسران ۱۰ ساله در بازی های آنلاین مختص افراد ۱۸ ساله و بالاتر شرکت می کنند که آنها را در معرض محتوای خشن و نامناسب برای سن خود قرار می دهد.

این درحالی است که انگلیس سعی دارد با وضع قوانین از کودکان در فضای آنلاین محافظت کند. در همین راستا در ژانویه ۲۰۲۰ میلادی سازمان حفاظت از اطلاعات انگلیس استانداردهایی برای سرویس های اینترنتی مخصوص کودکان منتشر کرد تا به حفاظت از اطلاعات کودکان و ایمنی آنها در فضای آنلاین کمک کند.

دفتر کمیساری اطلاعات انگلیس(ICO) از سال ۲۰۱۸ مشغول تنظیم قانون «طراحی سن مناسب» است. این بخشی از تلاش دولت این کشور برای ایجاد استانداردهای جهانی برای کودکان در فضای آنلاین است.

این قانون شامل ۱۵ استاندارد است که به ترتیب عبارتند از: در نظر گرفتن منافع کودک، ارزیابی تاثیرات حفاظت از اطلاعات، طراحی سن مناسب دسترسی، شفافیت، استفاده نهایی از اطلاعات، سیاست ها و استانداردهای اجتماعی، تنظیمات پیش فرض، حداقل استفاده از اطلاعات، اطلاعات مکانی، قابلیت نظارتی والدین، پروفایل بندی، اسباب بازی های متصل به اینترنت، ابزارهای آنلاین. همچنین اشاره شده نقض این قانون عواقبی از جمله هشدار و جریمه را در پی دارد.

این قانون  پس از طی فرایندهای پارلمانی در سپتامبر سال جاری میلادی اجرا شده و به شرکت های ارائه دهنده سرویس آنلاین به کودکان، ۱۲ ماه فرصت داده شده تا این قوانین را رعایت کنند.

تهیه کنندگان سرویس های اطلاعاتی در انگلیس از جمله اپلیکیشن ها، برنامه ها، وب سایت ها و شبکه های اجتماعی، سرویس های پیام رسان، بازی های آنلاین و انجمن ها و دستگاه های متصل به اینترنت باید این قوانین را رعایت کنند.

این در حالی است که قانون Digital Economy Act در سال ۲۰۱۷ نیز در انگلیس ارائه شده تا از کودکان در مقابل مشاهده فیلم های مستجهن محافظت شود. طبق این قانون به منظور جلوگیری از دسترسی کودکان به محتوای نامناسب، نیازمند اجرای کنترل های تایید سنی است.

احراز سنی کاربران برای استفاده از خدمات این سایت ها با استفاده از سیستم هایی مانند کارت اعتباری،پاسپورت، گواهینامه رانندگی  انجام می شود.  همچنین کاربران با استفاده از نرم افزارها می توانند این سایت ها تاییدیه سن را انجام دهند.

منبع: آمار بازدید  459
اخبار مر تبط