کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی   Advertising

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin

اندازه‌گیری اکسیژن خون با دوربین‌ گوشی‌ هوشمند   |   اندازه‌گیری اکسیژن خون با دوربین‌ گوشی‌ هوشمند   |   مشکل بزرگ در دوربین آیفون ۱۴ خبرساز شد  |   قیمت‌ اپلیکیشن‌ها در اپ استور گران شد  |   تعداد مورچه‌های زمین اعلام شد  |   تعداد مورچه‌های زمین اعلام شد  |   انجام دو آزمایش موشک‌های مافوق صوت هاوک آمریکا  |  

محققان برای اولین بار موفق به ساخت خالکوبی نورافشان شدندمحققان کالج دانشگاهی لندن (UCL) و مؤسسه فناوری ایتالیا (IIT) نوعی خالکوبی موقتی ساخته‌اند که با استفاده از فناوری به کار رفته در بسیاری از تلویزیون‌ها و موبایل‌ها نورافشانی می‌کند.

این خالکوبی از فناوری OLED استفاده کرده و روش حک کردن آن روی پوست مشابه روش انتقال تاتو با آب است. محققان به چند مورد از موارد مصرف این تاتو اشاره کرده‌اند که از جمله آنها می‌توان به نورافشانی حین کم شدن آب بدن برای ورزشکاران، هشدار در مورد خطر آفتاب سوختگی و یا زیبایی ظاهری اشاره کرد. همچنین می‌توان با حک کردن آن روی بسته‌بندی محصولات یا میوه‌ها در مورد گذشتن تاریخ مصرف و یا نزدیک شدن به آن باخبر شد.

«Franco Cacialli»، نویسنده مقاله از کالج دانشگاهی لندن می‌گوید این خالکوبی OLEDدار بسیار مقیاس پذیر و ارزان قیمت بوده می‌توان از آن علاوه بر موارد فوق، از تغییر وضعیت بیمار باخبر شد. علاوه بر این، با خالکوبی کردن آن به شکل وارونه روی پوست می‌توان در آینده با استفاده از روش‌های درمانی مبتنی بر نور سلول‌های سرطانی را از بین برد.

محققان می‌گویند این فناوری همچنان در حال توسعه است و از افزایش مقاومت OLEDها در برابر فرسودگی به خاطر تماس با هوا و همچنین تعبیه یک باتری یا ابرخازن به صورت یکپارچه در آن خبر می‌دهند. ضخامت این خالکوبی ۲.۳ میکرومتر بوده شامل یک پلیمر برق‌درخشی (Electroluminescent polymer) در بین دو الکترود است. یک لایه عایق نیز بین الکترودها و کاغذ تاتو قرار گرفته است.

پلیمر نورافشان، ضخامتی در حدود ۷۶ نانومتر داشته و با استفاده از تکنیکی به نام «پوشش دورانی» (Spin coating) ساخته شده است. به کمک این روش می‌توان لایه‌هایی نازک و یکنواخت از مواد را روی یک زیرساخت مسطح نشاند. قیمت پایین، حک شدن آسان و پاک شدن با آب و صابون، از مزایای این خالکوبی هستند.

منبع: آمار بازدید  420
اخبار مر تبط