کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی   Advertising

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin

اندازه‌گیری اکسیژن خون با دوربین‌ گوشی‌ هوشمند   |   اندازه‌گیری اکسیژن خون با دوربین‌ گوشی‌ هوشمند   |   مشکل بزرگ در دوربین آیفون ۱۴ خبرساز شد  |   قیمت‌ اپلیکیشن‌ها در اپ استور گران شد  |   تعداد مورچه‌های زمین اعلام شد  |   تعداد مورچه‌های زمین اعلام شد  |   انجام دو آزمایش موشک‌های مافوق صوت هاوک آمریکا  |  

مدیرعامل لوتوس از تمایل این شرکت برای فروش پلتفرم مدل اسپرت الیز خبر داد

لوتوس برای مدل معروف و نسبتا قدیمی خود، تصمیمی سرنوشت ساز گرفته است. مدل اسپرت الیزه را می‌گوییم! نسخه فاینال ادیشن از الیزه اسپرت، در فوریه سال جاری به موازات نسخه فاینال ادیشن اگزیج، معرفی شد. تمام مراحل توسعه و مهندسی این خودروها با حمایت کمپانی چینی جیلی به انجام رسیده‌اند. با این حال، الیزه و اگزیج امسال سرانجام از خط تولید کنار گذاشته می‌شوند تا راه را برای ورود آخرین محصول بنزینی لوتوس یعنی امیرا (Emira) هموار کنند. اما اگر تصور می‌کنید که با خروج الیزه از خط تولید، مرگ این خودرو فرا خواهد رسید، قطعا در اشتباه‌اید چرا که در واقع، لوتوس اعلام کرده که می‌خواهد پلتفرم این اتومبیل اسپرت دو نفره را به دیگر شرکت‌های خودروسازی بفروشد.


این خبر از صحبت‌های مدیر عامل لوتوس، مت ویندل، با وب سایت اروپایی Automotive News به بیرون درز کرده است. او در مصاحبه با این رسانه می‌گوید: «اگر پروژه مناسب همراه با شریک مناسب را بیابیم، قطعا به تفاهم برای واگذاری پلت فرم می‌رسیم. چرا که این هنوز یک اتومبیل اسپرت فوق العاده است.»


اما این اولین باری نیست که این خودروساز انگلیسی اقدام به فروش پلت فرم محصولاتش می‌کند. در سال ۱۹۷۳ هم لوتوس یکی از اولین پلت فرم‌های اسپرتش را به فروش گذاشت. پلت فرم Seven به شرکت کاترهام واگذار شد و این شرکت هم با طراحی کاترهام ۷ بر روی این شاسی، کمال استفاده را از پلت فرم لوتوس برد.

فعلا ویندل هیچ نامی از شرکت یا شرکت‌هایی که مشتاق خرید پلت فرم الیزه هستند، به زبان نیاورده است. شرکت کاترهام نیز اکنون تحت مالکیت یک هولدینگ ژاپنی واردات و صادرات به نام VT قرار دارد. یکی دیگر از نامزدهای دریافت پلت فرم از لوتوس، کمپانی رادفورد است که خبر از طراحی یک محصول اسپرت بر اساس خودروهای لوتوس داده است.

هر کدام از این شرکت‌ها که کاندید نهایی خرید پلت فرم از لوتوس شوند، ادامه دهنده راه ۲۵ ساله الیزه خواهند بود. خودرو اسپرتی که شایسته زنده ماندن و بقا است و همچنان باید بماند و به سمت جلو حرکت کند. این یک اسباب بازی هیجان انگیز در دنیای خودروهاست و همگان از بودن آن در بازار، حتی تحت نام و عنوانی دیگر، خوشحال خواهند شد.

منبع: آمار بازدید  401
اخبار مر تبط