کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی   Advertising

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin

اندازه‌گیری اکسیژن خون با دوربین‌ گوشی‌ هوشمند   |   اندازه‌گیری اکسیژن خون با دوربین‌ گوشی‌ هوشمند   |   مشکل بزرگ در دوربین آیفون ۱۴ خبرساز شد  |   قیمت‌ اپلیکیشن‌ها در اپ استور گران شد  |   تعداد مورچه‌های زمین اعلام شد  |   تعداد مورچه‌های زمین اعلام شد  |   انجام دو آزمایش موشک‌های مافوق صوت هاوک آمریکا  |  

مشخصات اصلی چیپست ۶ نانومتری مدیاتک MT6893 فاش شدمدیاتک چند روز قبل تیزر یک چیپست ۶ نانومتری را منتشر کرد. کمپانی تایوانی فاش کرد که این چیپست پرچمدار از هسته‌های Cortex-A78 با کلاک ۳.۰ گیگاهرتز برخوردار است ولی نام نهایی آن را فاش نکرد. حال یکی از افشاگران چینی مشخصات چیپست ۶ نانومتری MT6893 را فاش کرده که احتمالاً متعلق به همان چیپست ناشناس است.

در گزارش نوشته شده که مدیاتک MT6893 از پردازنده هشت هسته‌ای شامل یک هسته Cortex-A78 با کلاک ۲.۸ گیگاهرتز، سه هسته Cortex-A78 با کلاک ۲.۶ گیگاهرتز، چهار هسته Cortex-A55 با سرعت کلاک ۲.۰ گیگاهرتز و پردازشگر گرافیکی Mali-G77 MC9 برخوردار است. اگر این مشخصات صحت داشته باشند، MT6893 از چیپست پرچمدار فعلی مدیاتک یعنی دیمنسیتی +۱۰۰۰ قوی‌تر خواهد بود.

در ادامه گزارش آمده که فرکانس چیپست MT6893 مشابه چیپست اگزینوس ۱۰۸۰ است که سامسونگ به تازگی از آن رونمایی کرد. همانطور که پیشتر ذکر شد، سرعت کلاک چیپست جدید مدیاتک به ۳.۰ گیگاهرتز می‌رسد، بنابراین این محصول احتمالاً دو نسخه خواهد داشت یا مدیاتک فرکانس آن را پیش از عرضه به ۳.۰ گیگاهرتز خواهد رساند.

MT6893 در پلتفرم Geekbench موفق به کسب امتیاز ۴۱۰۸ در آزمایش تک هسته‌ای و امتیاز ۱۱۲۰۴ در آزمایش چند هسته‌ای شده است. آنطور که در ادامه گزارش آمده این بنچمارک به موبایلی ناشناس مجهز به ۸ گیگابایت رم و اندروید ۱۱ تعلق دارد. فرکانس پایه این چیپست ۲.۰ گیگاهرتز اعلام شده است.

پیش‌بینی می‌شود چیپست MT6893 تا قبل از پایان سال جاری میلادی معرفی شود. شایعه شده مدیاتک در حال توسعه چیپست دیگری با شماره مدل MT6891 نیز است و احتمال دارد در هفته‌های آتی از هر دو رونمایی کند.

مدیاتک چند روز قبل از چیپست ۷ نانومتری دیمنسیتی ۷۰۰ مجهز به مودم 5G برای موبایل‌های میان رده و دو چیپست MT8195 و MT8192 برای کروم بوک‌ها رونمایی کرد.

منبع: آمار بازدید  325
اخبار مر تبط