کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی   Advertising

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin

زمین ۲ هزار سال نوری از تصورات قبلی به سیاهچاله کهکشان راه‌شیری نزدیکتر است  |   چالشی تازه برای جهان: دسترسی به یخ خشک کافی برای حمل و ارسال واکسن کووید-  |   هیوندای بایون سال آینده معرفی می‌شود؛ ارزان ترین کراس‌اووری کره ای‌ها  |   فیسبوک احتمالا در دی ماه ارز دیجیتال لیبرا را عرضه می‌کند  |   معرفی ردمی نوت 9 5G با چیپست اسنپدراگون 750G تایید شد  |   هزینه تقریبی کل قطعات آیفون ۱۲ و ۱۲ پرو برای اپل مشخص شد  |   مزایای نوشتن با قلم به جای تایپ: از تقویت حافظه تا افزایش خلاقیت  |  

ناسا تصویری از نور آبی رنگ عجیب از ماه را در اروپا به نمایش گذاشت

به تازگی آژانس فضایی آمریکا جدیدترین تصویر قمر اروپا (Europa) را در نور آبی عجیب و جالب‌توجهی منتشر کرده است. گفته شده که این عکس قسمت پشتی قمر که رو به خورشید نیست را نشان می‌دهد و نور آبی رنگ هم تشعشعاتی هستند که سیاره مشتری میزبان این قمر، به جرم آسمانی مورد نظر وارد می‌کند.

دانشمندان ناسا می‌گویند که قمر اروپا مقدار زیادی از تشعشعات ساطع شده از مشتری را به خود جذب می‌کند و سطح آن هم یخ زده است. این یخ که به همراه مقدار فراوانی نمک تشعشعات را به خود می‌گیرد، امواج مورد نظر را به صورت نور مرئی به فضا پس می‌دهد. عکس تازه منتشر شده هم به ما نشان می‌دهد که چنین بازتابی از امواج مشتری به چه شکل خواهند بود.

محققان برای تهیه این تصویر ترکیبات مختلف یخ و نمک را در نظر گرفته‌اند و گفته شده که هر ترکیب مجزا، به شکلی ویژه تشعشعات را بازتاب می‌کند. فرد بیتمن (Fred Bateman)، نویسنده تحقیق منتشر شده در رابطه با تازه‌ترین تصویر قمر اروپا می‌گوید که مشاهده رفتار محلول غلیظ سدیم کلرید به هنگام قرار گرفتن در معرض تشعشعات مسیر کلی تحقیقات او و همکارانش را تغییر داد.

در واقع این محلول مقدار بسیار کمی از امواج دریافتی خود را پس می‌دهد و این موضوع ثابت می‌کند که قمر اروپا سیاره مشتری بسیار با ماه ما فرق داشته و وضعیت جذب و دریافت تشعشعات روی این جرم آسمانی هم با قمر زمین متفاوت است. این تفاوت به شکل بازتابی دائمی پدیدار می‌شود که حتی در قسمت شب قمر مورد نظر هم وجود دارد.

اروپا یکی از جالب‌توجه‌ترین اجرام آسمانی منظومه شمسی بوده که از مدت‌ها پیش توجه دانشمندان زمینی را به خود جلب کرده است. در سال‌های آینده، ناسا قصد دارد تا در ماموریتی به نام اروپا کلیپر (Europa Clipper)، فضاپیمایی را به سمت سیاره مشتری بفرستد که با پرواز نزدیک از کنار این جرم آسمانی، تصاویر ارزشمندی را از آن تهیه خواهد کرد.

از همین حالا دانشمندان از خود می‌پرسند که آیا تجهیزات سوار شده روی فضاپیمای مورد نظر قادر خواهد بود تا تشعشعات نمایش داده شده در تازه‌ترین تصویر قمر اروپا را ثبت کند یا خیر؟ با این حال به نظر می‌رسد که باید تا عملی شدن ماموریت مورد نظر که فضاپیمای آن به دور سیاره مشتری هم گردش می‌کند، منتظر بمانیم.

منبع: آمار بازدید  10
اخبار مر تبط

کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی صدف


logo-samandehi Valid XHTML 1.0 Strict

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin نقشه سایت

© تمامی حقوق برای کانون تبلیغات صدف محفوظ است.