کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی   Advertising

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin

گوگل برای جلوگیری از وقوع مجدد بحران WebView، استراتژی جدیدی اتخاذ می‌کند  |   درخواست استارتاپ‌ها از قوه قضائیه: اعتبار شیوه‌نامه کمیته رفع موانع استارتاپ‌ها باقی بماند  |   مذاکره مایکروسافت و دیسکورد بر سر قرارداد ۱۰ میلیارد دلاری نافرجام ماند  |   اولین فراری تمام برقی در سال ۲۰۲۵ از راه خواهد رسید؛ تحول سبز کمپانی سرخ  |   دانشمندان از تغییر ساعت زیستی بدن بخاطر فناوری خبر می‌دهند  |   ناسا ویدیویی از نحوه تاثیر دو سیاه‌چاله روی یکدیگر منتشر کرد  |   گوشی سامسونگ گلکسی Jump تاییدیه بلوتوث دریافت کرد  |  

ناسا طرح اولیه تلسکوپ فضایی SPHEREx برای رمزگشایی از مه‌بانگ را تأیید کرد

ناسا به دستاورد مهمی در پروژه SPHEREx دست یافت و اعلام کرد که این تلسکوپ فضایی گامی دیگر به پرتاب نزدیک شده است.

تلسکوپ فضایی SPHEREx سه هدف دارد: هدف اول آن جستجوی نشانه‌های مِه‌بانگ و نقشه‌برداری از الگوی کهکشان‌های ناشی از این انبساط است که می‌تواند به فیزیکدانان اطلاعات بیشتری درباره تشکیل گیتی بدهد. هدف دوم مطالعه تابش‌های کم‌نور به جای مانده از کهکشان‌ها به منظور درک چگونگی تشکیل آنهاست و هدف نهایی و احتمالاً مهم‌ترین هدف، جستجوی آب یخ زده و مولکول‌های ارگانیک منجمد است که می‌تواند به محققان درک بهتری در مورد مکان‌های احتمالی وجود حیات فرازمینی بدهند.

این تلسکوپ در طول مأموریت بوسیله تجهیزات طیف‌بینی و شکست نور مادون‌قرمز نزدیک به دو طول موج متفاوت، چهار مرتبه از آسمان نقشه‌برداری خواهد کرد تا شمایل مواد شیمیایی و ساختار آنها را شناسایی کند. علت نقشه‌برداری چند باره این است که مواد شیمایی طول موج‌های نور را به طور متفاوت جذب و ساطع می‌کنند. سیارک عجیب سایکی ۱۶ نیز با استفاده از همین تکنیک کشف شده است.

محققان همچنین با استفاده از نقشه ایجاد شده توسط SPHEREx می‌توانند فاصله یک شیء از زمین را با دقت بالا تخمین بزنند؛ پیشرفت بزرگی که به گفته مدیر پروژه این تلسکوپ می‌توان آن را با مهاجرت از تلویزیون‌های سیاه سفید به رنگی مقایسه کرد.

منبع: آمار بازدید  59
اخبار مر تبط