کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی   Advertising

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin

محدودشدن پخش زنده فیس بوک پس از تیراندازی‌های نیوزلند  |   ترامپ همکاری شرکت‌های مخابراتی آمریکا با هواوی را ممنوع می کند  |   رونمایی از لپ تاپ جدید اچ پی با دو نمایشگر  |   نسخه قرمز‌رنگ وان پلاس 7 در کنار نسخه پایه این گوشی معرفی و عرضه خواهد شد   |   آسیب پذیری امنیتی واتس‌اپ دردسرساز شد   |   چگونه اشتراک‌گذاری مجدد را در استوری‌های اینستاگرام خود غیرفعال کنیم؟   |   دولت آمریکا باید تجزیه فیس بوک را بررسی کند  |  

نمایش ۳ بعدی افراد در ویدئو کنفرانسها


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از میل آنلاین، محققان کانادایی دانشگاه کویین دستگاهی ساخته اند که به کاربران اجازه می دهد هولوگرام هایی در اندازه واقعی از خود  برای استفاده در ویدئو چت بسازند. دستگاه مذکور که TeleHuman۲ نام دارد، در حقیقت یک پروژکتور سه بعدی است که به افراد اجازه می دهد به طور مجازی در اماکن مختلف با افراد صحبت کنند، مانند آنکه روبروی او ایستاده باشند. این سیستم قابلیت جان بخشی به ویدئو کنفرانس ها را دارد و به افراد اجازه می دهد  نسخه ای تمام قد و ۳۶۰ درجه از سخنگو را هنگام برقراری تماس مشاهده کنند.

به هرحال محققان ادعا می کنند این دستگاه نخستین «سیستم  هولوگرافیک ویدئو کنفرانس» است. به گفته سازندگان دستگاه هولوگرام ساخته شده به طور مستقیم رفتار کاربر را تقلید می کند. در این دستگاه تعداد پروژکتور به طور حلقه وار بالای سر و اطراف یک غلاف سیلندری در ابعاد واقعی یک انسان وجود دارد. همچنین طیفی از دوربین ها حرکات کاربر را در وضعیت سه بعدی رصد می کنند. این اطلاعات به وسیله اینترنت به نسخه دیگر دستگاه ارسال می شود.   نسخه دیگر را می توان درهر نقطه ای قرار داد.

فناوریLight-field شدت و جهت نوری که دوربین ها دریافت می کنند را اندازه گیری می کند. سپس با رصد اشعه های نور تصویر را بازسازی می کند. از سوی دیگر یک نمایشگر حوزه نور (Light-field) را همراه تصاویر متعدد نشان می دهد. هریک از تصاویر مربوط به زاویه مختلفی هستند و به عبارت دیگر فرد برای تماشای تصویر نیازی به هدست واقعیت مجازی یا واقعیت افزوده ندارد. این فناوری را می توان در حوزه های آموزشی و پزشکی نیز استفاده کرد.


منبع: خبرگزاری مهر آمار بازدید  357
اخبار مر تبط

کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی صدف


logo-samandehi Valid XHTML 1.0 Strict

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin نقشه سایت

© تمامی حقوق برای کانون تبلیغات صدف محفوظ است.