کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی   Advertising

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin

گوگل برای جلوگیری از وقوع مجدد بحران WebView، استراتژی جدیدی اتخاذ می‌کند  |   درخواست استارتاپ‌ها از قوه قضائیه: اعتبار شیوه‌نامه کمیته رفع موانع استارتاپ‌ها باقی بماند  |   مذاکره مایکروسافت و دیسکورد بر سر قرارداد ۱۰ میلیارد دلاری نافرجام ماند  |   اولین فراری تمام برقی در سال ۲۰۲۵ از راه خواهد رسید؛ تحول سبز کمپانی سرخ  |   دانشمندان از تغییر ساعت زیستی بدن بخاطر فناوری خبر می‌دهند  |   ناسا ویدیویی از نحوه تاثیر دو سیاه‌چاله روی یکدیگر منتشر کرد  |   گوشی سامسونگ گلکسی Jump تاییدیه بلوتوث دریافت کرد  |  

هرآنچه باید راجع به سه گونه ژنتیکی تازه کرونا ویروس بدانید

اکنون که سالگرد یک سالگی پاندمی کووید-۱۹ را پشت سر گذاشته‌ایم، با از راه رسیدن واکسن‌های هرچه بیشتر به نظر می‌رسد که روزنه‌ای از نور و امید در انتهای این تونل وحشت دیده می‌شود. اما همچنان یک تهدید بالقوه دیگر وجود دارد که در گوشه و کنارها سرک می‌کشد: واریانت‌های مختلف کرونا ویروس. جهش و تغییر یافتن ویروس‌ها اتفاقی عادی است، اما به خاطر اینکه کرونا ویروس جهان را به شکلی چشمگیر دچار تغییر کرده، اکنون نگرانی‌هایی جدی راجع به  واریانت‌های آن و تاثیرات بالقوه‌اش به وجود آمده است.

چند واریانت داریم؟ آن‌ها را در کدام نقاط جهان می‌توان یافت؟ آیا واکسن‌ها در برابر آن‌ها موثر عمل می‌کنند؟ آیا این واریانت‌ها قدرت کشندگی بیشتری دارند؟ و در نهایت چه تاثیری روی سرعت مقابله ما با پاندمی خواهند گذاشت؟

برای پاسخ دادن به این سوالات و سوالات دیگر، خبرگزاری CNET به گفتگو با متخصصین مرکز پیشگیری و مقابله با بیماری‌های آمریکا پرداخته است. باید توجه داشت که درک ما از واریانت‌های کووید-۱۹ همچنان در حال افزایش است و بنابراین این مقاله شاید برای پاسخ دادن به تمام سوالات شما کافی نباشد.
واریانت‌های کووید-۱۹ چه هستند و در کجا شیوع می‌یابند؟

واریانت‌های کووید-۱۹ زمانی از راه می‌رسند که ورژن اصلی کووید-۱۹ دچار جهش می‌شوند. این پروسه‌ای نرمال در میان ویروس‌ها است و معمولا به صورت اشتباهی، زمانی که ویروس در حال بازتولید خود درون بدن است اتفاق می‌افتد. این را دکتر نیکولاس پانتالیو، پزشک خانواده در گروه درمانی Westmed Medical Group در نیویورک می‌گوید. «اکثر جهش‌ها ویروس را تغییر نمی‌دهند و منجر به تضعیف آن نمی‌شوند، اما برخی جهش‌ها می‌توانند ویروس را قدرتمندتر یا موثرتر کنند».

در حال حاضر چندین واریانت مختلف از کووید-۱۹ داریم که سر از نقاط مختلف جهان درآورده‌اند، اما به صورت کلی، سه واریانت اصلی داریم که در تمام جهان به گردش افتاده‌اند و جامعه متخصصین نیز از نزدیک وضعیت آن‌ها را پایش می‌کنند:

B.1.1.7 یا واریانت انگلیسی: این واریانت برای نخستین بار در انگلیس کشف شد و حالا در سراسر جهان و همینطور ایالات متحده پخش شده است. به گفته مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا، این واریانت با سرعت و سهولت بیشتری شیوع می‌یابد و می‌تواند شکلی خطرناک‌تر از سابق در بدن بیمار به خود بگیرد، اما هنوز باید پژوهش‌های بیشتری انجام شود تا این موضوع به اثبات برسد. پانتالیو می‌گوید «وارینا B.1.1.7 شانسی ۳۰ الی ۷۵ درصد بیشتر از کرونا ویروسی که در ابتدا به گردش افتاده بود برای انتقال از یک فرد به فرد دیگر دارد. او می‌گوید که تا ابتدای ماه مارس، حداقل ۱۷۰ مورد ابتلا به این واریانت در نیویورک کشف شده است.

منبع: آمار بازدید  64
اخبار مر تبط