کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی   Advertising

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin

گوگل برای جلوگیری از وقوع مجدد بحران WebView، استراتژی جدیدی اتخاذ می‌کند  |   درخواست استارتاپ‌ها از قوه قضائیه: اعتبار شیوه‌نامه کمیته رفع موانع استارتاپ‌ها باقی بماند  |   مذاکره مایکروسافت و دیسکورد بر سر قرارداد ۱۰ میلیارد دلاری نافرجام ماند  |   اولین فراری تمام برقی در سال ۲۰۲۵ از راه خواهد رسید؛ تحول سبز کمپانی سرخ  |   دانشمندان از تغییر ساعت زیستی بدن بخاطر فناوری خبر می‌دهند  |   ناسا ویدیویی از نحوه تاثیر دو سیاه‌چاله روی یکدیگر منتشر کرد  |   گوشی سامسونگ گلکسی Jump تاییدیه بلوتوث دریافت کرد  |  

هزینه تقریبی کل قطعات آیفون ۱۲ و ۱۲ پرو برای اپل مشخص شدیک شرکت ژاپنی فهرست مواد اولیه آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پرو را منتشر کرده که نشان می‌دهد قیمت کل قطعات این دو موبایل به ترتیب ۳۷۳ و ۴۰۶ دلار است.

شرکت ژاپنی Fomalhaut Techno Solutions که در زمینه کالبدشکافی دیوایس‌ها فعالیت می‌کند، فهرست مواد اولیه (BoM) آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پرو را منتشر کرده که با توجه به آن می‌توان به طور تقریبی قیمت قطعات این دو موبایل را تخمین زد. طبق این گزارش، قیمت قطعات آیفون ۱۲ حدود ۳۷۳ دلار و آیفون ۱۲ پرو، ۴۰۶ دلار است. قیمت نهایی آیفون ۱۲ و ۱۲ پرو به ترتیب ۶۹۹ و ۹۹۹ دلار است.

آنطور که در گزارش آمده، گران‌قیمت‌ترین قطعات آیفون ۱۲ و مدل پرو، نمایشگر OLED ساخت سامسونگ با قیمت تقریبی ۷۰ دلار و مودم 5G X55 کوالکام با قیمت تقریبی ۹۰ دلار هستند. هزینه تولید چیپست A14 بایونیک نیز در این گزارش ۴۰ دلار ذکر شده و قطعات دیگر مثل رم (۱۲.۸ دلار) و حافظه فلش (۱۹.۲ دلار)، جزو گران‌ترین قطعات هستند. هر کدام از سنسورهای دوربین آیفون‌های جدید نیز که سونی سازنده آن‌هاست، بین ۷.۴ تا ۷.۹ دلار هزینه برمی‌دارند.

نمودار جالبی هم در این گزارش قرار داده شده که سهم کشورهای تأمین کننده قطعات آیفون ۱۲ را نشان می‌دهد. همانطور که ملاحظه می‌کنید کره جنوبی با ۲۶.۸ درصد، بزرگ‌ترین تأمین کننده قطعه آیفون‌های جدید به شمار می‌رود و پس از آن ایالات متحده (۲۱.۹ درصد) و ژاپن (۱۳.۶ درصد) قرار گرفته‌اند. سهم چین از قطعات آیفون‌های جدید تنها ۴.۶ درصد است، ولی این کشور همچنان بزرگ‌ترین مونتاژ کننده آیفون محسوب می‌شود.

جالب است بدانید اواسط شهریور ماه امسال شرکت تحقیقاتی Counterpoint Research فهرست مواد اولیه گلکسی نوت ۲۰ اولترا را منتشر کرد که نشان می‌داد ساخت این موبایل ۱۳۰۰ دلاری برای سامسونگ تنها ۵۴۹ دلار تمام می‌شود.

منبع: آمار بازدید  60
اخبار مر تبط