کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی   Advertising

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin

اندازه‌گیری اکسیژن خون با دوربین‌ گوشی‌ هوشمند   |   اندازه‌گیری اکسیژن خون با دوربین‌ گوشی‌ هوشمند   |   مشکل بزرگ در دوربین آیفون ۱۴ خبرساز شد  |   قیمت‌ اپلیکیشن‌ها در اپ استور گران شد  |   تعداد مورچه‌های زمین اعلام شد  |   تعداد مورچه‌های زمین اعلام شد  |   انجام دو آزمایش موشک‌های مافوق صوت هاوک آمریکا  |  

هزینه کمتر تولید سری گلکسی S21 نسبت به گلکسی S20 برای سامسونگگزارشی جدید هزینه ساخت گلکسی S21 اولترا را مشخص می‌کند و از کاهش ۷ درصدی آن نسبت به گلکسی S20 اولترا خبر می‌دهد. سامسونگ برای ساخت این محصول تقریبا ۵۳۳ دلار هزینه کرده است.

شرکت تحقیقاتی «کانترپوینت ریسرچ» در گزارش اخیرش هزینه ساخت سری گلکسی S21 را در محدوده ۴۰۰ تا ۶۰۰ دلار اعلام کرده که نسبت به نسل قبلی، کاهش داشته و یکی از دلایلش، بهینه‌سازی ساختار است. یکی دیگر از دلایل کاهش هزینه‌ها، استفاده از مودم ۵G ادغام شده با چیپست اصلی است. کره‌ای‌ها همچنین از چیپ اگزینوس ۲۱۰۰ برای پرداخت هزینه کمتر استفاده کرده‌اند.

۶۳ درصد از هزینه‌های مواد مورد استفاده در جدیدترین پرچمدار کره‌ای‌ها مربوط به اکوسیستم سامسونگ می‌شود. این محصولات در کنار هزینه ساخت پایین‌تر، فروش بالایی را در برخی بازارها تجربه کرده‌اند که می‌توان به اروپا و آمریکای شمالی اشاره کرد.

فروش این محصولات در فوریه نسبت به گوشی‌های سری گلکسی S20، افزایشی ۲۲ درصدی داشت و میزان عرضه آن‌ها به ۳.۴ میلیون دستگاه رسید.

علاوه بر گلکسی S21 اولترا، هزینه ساخت مدل‌های استاندارد و پلاس هم نسبت به نسل قبلی کاهش پیدا کرده و این افت بیشتر از نسخه اولترا هم بوده. مدل استاندارد و پلاس سری گلکسی S21 در مقایسه با گلکسی S20 و S20 پلاس کاهش هزینه ۱۲ تا ۱۳ درصدی را تجربه کرده‌اند.

یکی از تحلیلگران کانترپوینت ریسرچ به نام «پرو شارما» گفته سامسونگ توانسته تعادلی میان کاهش قیمت و هزینه ساخت ایجاد کند:

    «در راستای کاهش قیمت، سامسونگ توانسته به یک تعادل میان عملکرد و هزینه ساخت دست پیدا کند. این کمپانی توانسته به قدرت محاسباتی مناسبی در چیپ ۵ نانومتری مورد استفاده در این محصولات، اسنپدراگون ۸۸۸ و اگزینوس ۲۱۰۰ دست یابد و همچنین از طراحی جدیدی برای دوربین بهره ببرد.»

این گزارش به کاهش هزینه‌های ساخت اشاره دارد، اما نباید این موضوع را از یاد ببریم که کره‌ای‌ها شارژر و هدفون را هم از جعبه جدیدترین پرچمدارهای خود حذف کرده‌اند که روی درآمد آن‌ها مثبت دارد.

منبع: آمار بازدید  405
اخبار مر تبط