کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی   Advertising

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin

گوگل برای جلوگیری از وقوع مجدد بحران WebView، استراتژی جدیدی اتخاذ می‌کند  |   درخواست استارتاپ‌ها از قوه قضائیه: اعتبار شیوه‌نامه کمیته رفع موانع استارتاپ‌ها باقی بماند  |   مذاکره مایکروسافت و دیسکورد بر سر قرارداد ۱۰ میلیارد دلاری نافرجام ماند  |   اولین فراری تمام برقی در سال ۲۰۲۵ از راه خواهد رسید؛ تحول سبز کمپانی سرخ  |   دانشمندان از تغییر ساعت زیستی بدن بخاطر فناوری خبر می‌دهند  |   ناسا ویدیویی از نحوه تاثیر دو سیاه‌چاله روی یکدیگر منتشر کرد  |   گوشی سامسونگ گلکسی Jump تاییدیه بلوتوث دریافت کرد  |  

همایش ملی هوش مصنوعی و علوم اسلامی برگزار می شود

به نقل از ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، هوش مصنوعی دریچه‌ای تازه به سوی دنیای دیجیتال و علوم نوین است. دنیایی با پیچیدگی‌های فناورانه که مزایا و معایب گوناگونی دارد.

برای مثال این علم نوین شیوه‌هایی ارائه می‌کند که به حل مسائل دشوار یا پرهزینه علوم انسانی می‌انجامد. می‌توان علوم انسانی را با استفاده از این علم روز توسعه داد.

استفاده از فناوری هوش مصنوعی برای توسعه علوم انسانی بهانه‌ای شده است تا بازیگران این دو حوزه علمی، نخستین همایش ملی «هوش مصنوعی و علوم اسلامی» را برگزار کنند. این همایش برای پیوند دادن این دو علم به هم و استفاده از ظرفیت‌ها و فرصت‌های موجود در آنها برای توسعه علوم انسانی برپا می شود.

ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز به این رویداد فناورانه پیوسته است تا با استفاده از ظرفیت‌های هوش مصنوعی دانش‌بنیان‌ها به این حرکت، شتاب دهد.

بررسی فقهی و تحلیلی، نظریه‌پردازی و الگوسازی، تحلیل فرصت‌ها و تهدیدها، طراحی الگوریتم و هستان‌نگار، استدلال‌ورزی و مدل‌سازی منطقی، برنامه‌های کاربردی و تعاملی هوشمند و ساخت پیکره و طراحی ابزارهای پایه‌ای و میانی از جمله محورهای اصلی این رویداد هستند.

نخستین همایش ملی «هوش مصنوعی و علوم اسلامی» به‌منظور هم‌افزایی و تبیین بیشتر اهداف و توانایی‌ها، ۴ آبان ماه سال جاری توسط مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی نور آغاز به کار می کند و تا روز ۷ آبان ماه با ارائه مقالات مرتبط، ادامه دارد.

برگزاری نشست‌های علمی و ترویجی، کارگاه‌های علمی و فنی، رویداد کسب و کارهای نوین و نمایشگاه دستاوردها از جمله برنامه‌های این همایش ملی است.

کسب اطلاعات بیشتر در این آدرس اینترنتی قابل دریافت است.

منبع: آمار بازدید  79
اخبار مر تبط