کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی   Advertising

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin

هوش مصنوعی از اقیانوس‌ها گذشت  |   خداحافظی اپل با پسوردهای سنتی   |   قیمت نسخه پریمیوم تلگرام فاش شد  |   یک قابلیت کاربردی به اینستاگرام اضافه شد  |   آخرین سلفی لندر اینسایت روی مریخ ثبت شد  |   وای فای به کمک جهت‌یابی ربات‌ها می‌آید  |   بزرگترین سیارک سال به زمین نزدیک می‌شود  |  

هوش مصنوعی از اقیانوس‌ها گذشت

یک  قایق مدرن به کمک هوش مصنوعی توانسته به تازگی از اقیانوس اطلس عبور کند. با وجود مشکلاتی که وجود داشت، کشتی تحقیقاتی روباتیک سرانجام ماموریت خود را به پایان رساند و موفق شد از اقیانوس اطلس عبور کند. کشتی Mayflower، یک کشتی خود فرمان و خود ران بدون خدمه است که توسط شرکت IBM و سایر شرکا، پس از خروج از انگلستان در 27 آوریل، به سواحل آمریکای شمالی رسید. نرم‌افزار اطلاعاتی ارائه شده توسط این شرکت نشان می‌دهد این کشتی تحقیقاتی روباتیک، که دو سال در حال ساخت بود، بدون خدمه انسانی حرکت کرد و توسط یک هواپیمای مصنوعی هدایت شد.
پس از یک سفر چهل روزه و 3500 مایلی، کشتی خودگردان Mayflower ماموریت خود را برای عبور از اقیانوس اطلس با موفقیت به پایان رساند. او یکشنبه 5 ژوئن وارد هالیفاکس، نوا اسکوشیا شد. کشتی خودگردان Mayflower یا MAS400 سرانجام ماموریت خود را به پایان رساند که در ژوئن 2021 به دلیل یک نقص فنی مجبور به لغو آن شد. به گزارش آسوشیتدپرس، این سفر بدون مشکل و آسان نبود. کشتی Mayflower در واقع عازم ویرجینیا بود، اما به دلیل مشکل ژنراتور مجبور به تغییر مسیر شد  که بعداً توسط یک شارژر باتری، مشکل ایجاد شده رفع شد.

 


خود کشتی حدود 50 در 20 فوت با حداکثر سرعت 10 گره دریایی است. سیستم‌های رایانه‌ای و موتورهای آن توسط خورشید از طریق پنل‌های خورشیدی در بالا تغذیه می‌شوند. این کشتی دارای چهار CPU Raspberry Pi، یک سیستم ماهواره ناوبری جهانی دقیق، ابزار اندازه گیری اینرسی، رادار، ایستگاه هواشناسی، SATCOM و AIS است.Mayflower دارای یک بدنه بزرگ منفرد با دو پایه بیرونی، در هر طرف یک پایه، برای پیکربندی از نوع trimaran است.

مدل‌های هوش مصنوعی Mayflower بر روی میلیون‌ها تصویر جمع‌آوری‌شده از دوربین‌های موجود در دریا در بریتانیا و پایگاه‌های داده‌های  باز برای شناسایی اشیاء و خطرات خارج از اقیانوس دنبال شدند. همچنین دارای دوربین، هیدروفون و سایر تجهیزات برای پروژه های علمی برای مطالعه پستانداران دریایی، میکروپلاستیک ها، شیمی اقیانوس ها، ارتفاع سطح دریا، الگوهای امواج و غیره است.  یک ربات چت اختاپوس همراه که دارای هوش مصنوعی به نام «Artie» است نیز بخشی از این پروژه تحقیقاتی است و برای پاسخ به سؤالات عمومی درباره کشتی طراحی شده است.

 
 شرکت IBM درباره این کشتی می‌گوید: «کشتی‌های تحقیقاتی خودگردان مانند MAS - که با سایر شبکه‌های ساحلی، کشتی‌ها و ماهواره‌ای ادغام شده‌اند، می‌توانند داده‌های اقیانوس را در مقیاس ‌مناسب و به شکل مقرون به صرفه جمع‌آوری کنند که بسیار فراتر از چیزی است که با ناوگان نسبتاً کوچک کشتی‌های تحقیقاتی امروزی امکان‌پذیر است.»  علاوه بر استفاده از بازخورد از حسگرهای داخلی و سیستم مدیریت قوانین برای جلوگیری از برخورد در دریا، Mayflower همچنین یک پوشه پرونده‌ای شفاف از تمام تصمیمات و اقداماتش در طی مسیر را نگه می دارد. IBM گفت که درس های آموخته شده توسط MAS می تواند پیامدهایی برای "کشتیرانی و لجستیک، اکتشاف نفت و گاز، و صنایع مرتبط با امنیت و دفاع" داشته باشد.

منبع: آمار بازدید  47
اخبار مر تبط