کانون تبلیغاتی صدف

کانون تبلیغاتی   Advertising

Telegram Channel  Instagram  Google Pluse  Aparat  Linkdin

اندازه‌گیری اکسیژن خون با دوربین‌ گوشی‌ هوشمند   |   اندازه‌گیری اکسیژن خون با دوربین‌ گوشی‌ هوشمند   |   مشکل بزرگ در دوربین آیفون ۱۴ خبرساز شد  |   قیمت‌ اپلیکیشن‌ها در اپ استور گران شد  |   تعداد مورچه‌های زمین اعلام شد  |   تعداد مورچه‌های زمین اعلام شد  |   انجام دو آزمایش موشک‌های مافوق صوت هاوک آمریکا  |  

واکسن کرونا تک‌دوز «جانسون و جانسون» چه عوارض جانبی دارد؟تا به امروز چندین واکسن کرونا وارد بازار شده‌اند که طبق گزارش‌ها، هیچ‌کدام از آن‌ها عوارض جانبی جدی و خطرناکی ندارند. اما واکسن کرونا تک‌دوز «جانسون و جانسون» که اخیرا مجوز استفاده اضطراری از سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) دریافت کرده، چه عوارض جانبی برای دریافت‌کنندگان در پی دارد؟

آمریکا با صدور مجوز استفاده اضطراری برای واکسن جانسون و جانسون به سه ابزار برای مقابله با کووید-۱۹ دسترسی دارد. اثربخشی این واکسن در حالت کلی ۶۶ درصد اعلام شده که در مناطق مختلف، متفاوت است. برای مثال اثربخشی آن در ایالات متحده آمریکا به ۷۲ درصد می‌رسد. این واکسن در کنار نیاز به تزریق یک دوز، حمل و نقل و نگهداری ساده‌تری نسبت به واکسن‌های فایزر و مدرنا دارند.

با وجود چنین مزیت‌هایی و همچنین صدور مجوز استفاده اضطراری، این واکسن کرونا هم عوارض جانبی دارد که البته هیچ‌کدام از آن‌ها جدی و خطرناک نیستند. در حالت کلی ۸ عارضه جانبی پایه برای این واکسن عنوان شده که البته میزان آن‌ها یکسان نیست.

واکسن کرونا

اکثر این عوارض جانبی در زمان تزریق یک واکسن وجود دارند و رایج هستند که شامل درد در محل تزریق، تب، خستگی، درد عضلانی، حالت تهوع و سردرد می‌شود. در کنار این موارد، قرمزی پوست هم یکی از عوارض جانبی واکسن کرونا تک‌دوز جانسون و جانسون محسوب می‌شود که البته طبق اسناد FDA احتمال آن بسیار کم است. تورم پوست دیگر عارضه جانبی است که البته احتمال ایجاد آن هم بسیار کم است.

درد در محل تزریق اصلی‌ترین عارضه این واکسن محسوب می‌شود که ۴۸.۶ درصد افراد حاضر در آزمایش‌ها آن را احساس کرده‌اند. تقریبا ۵۹ درصد افراد ۱۸ تا ۵۹ سال چنین عارضه جانبی را گزارش کرده‌اند.

شرکت جانسون و جانسون تا پایان ماه ژوئن ۱۰۰ میلیون دوز واکسن در اختیار دولت آمریکا قرار می‌دهد که البته پیش از آن و تا پایان ماه آینده میلادی، ۲۰ میلیون دوز واکسن تولید خواهد شد. آمریکا با در اختیار داشتن سه واکسن می‌تواند با سرعت بالاتری به ایمنی جمعی در برابر کووید-۱۹ دست پیدا کند.

منبع: آمار بازدید  232
اخبار مر تبط